Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wylicytowałem pewną rzecz na allegro i zapłaciłem, dzień później sprzedający wystawił to samo. Będę mógł mu wystawić negatywa albo jakoś zmusić do wysyłki?
#allegro #zakupy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Peter1096PL: jeszcze nic straconego. Być może sprzedający ma więcej towaru na stanie, stąd nowa oferta. Nie minął jeszcze przewidywany czas dostawy, więc spokojnie zaczekaj. Potem ewentualnie mediacja lub nawet już teraz pytanie do sprzedającego, na jakim etapie jest realizacja Twojego zamówienia i będziesz w domu.
  • Odpowiedz
#allegro
Miał ktoś tak ostatnio przy zamówieniu z allegro rodzaj dostawy-"automat ORLEN Paczka", dotarła nie do paczkomatu a za lade do orlenowców i jeszcze na jakieś inne nazwisko i numer telefonu. Przewoźnik to PP numer przesyłki się zgadzał.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepek84: ostatnio to mam wrażenie że festung breslau jest chyba oblężone jak w 45' bo drugi dzień paka wyjeżdża i wraca do sortowni xD

grubo się tam musiało s--------ć bo infolinia tylko muzyczkę puszcza

  • Odpowiedz
@majka92: ja brałem raty 0% i padło na aliora, za każdym razem nadpłata polegała na tym, że po prostu można było w każdej chwili przelać wielokrotność raty np. 2x na raz i jedna rata szła na poczet bieżącego zobowiązania a druga skracała okres kredytu i szła na ostatnią ratę
  • Odpowiedz
Na allegro Klient otwiera dyskusje i chce zwrócić uszkodzony towar . Wrzuca do dyskusji zdjęcia połamanego pudełka termoizolacyjnego ( uszkodzone ale kompletne ) ok zdarza się kurierzy rozwalają paczki przyjmujemy takie bez problemu . Przychodzi zwrot ( nie zgadza się z tym co na fotkach w dyskusji ) pojemnik jest brudny i osrany przez jakieś ptactwo tak samo jak opakowanie wewnątrz . Przyjelibyscie taki zwrot ? Co zrobi allegro ? #zalesie
wacek901 - Na allegro Klient otwiera dyskusje i chce zwrócić uszkodzony towar . Wrzuc...

źródło: comment_1663142484fimnS5Hei4fOhfz9TLOZ85.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek901: jeżeli sam towar nie jest uszkodzony to zwrot musisz przyjąć, chyba że opakowanie towaru to tak jakby integralna część towaru. Możesz obniżyć kwotę zwrotu na podstawie uszkodzeń, allegro pewnie dorzuci resztę aby klient był zadowolony. Klient będzie mógł wystawić Tobie negatywna.
Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto się bić z klientem bo on i tak dostanie kasę od allegro(chyba że towar jest uszkodzony), a po dupie zawsze dostaje
  • Odpowiedz
@wacek901 To napisz mu, że towarr jest zniszczony i potrącasz 100% kwoty. Niech zdecyduje czy zabiera go z powrotem i wysyła pieniądze na przesyłkę, czy zgadza się na utylizację przez Twoją firmę (możesz mu nawet wysłać protokół zniszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Zwrot masz obowiązek przyjąć, ale nie musisz mu zwracać wszystkich pieniędzy
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Dlaczego? Cały zeszły tydzień coś zamawiałem i dzień po dniu paczki dochodziły, każda legancko w mniej niż 24h. Zdarzają się wtopy, wiadomo, ale to u każdego przewoźnika.
  • Odpowiedz
@Acri: Po prostu sprzedawca nie udostępnia wysyłki poprzez allegro paczkomaty inpost tylko samodzielnie przez paczkomaty, a taka przesyłka jest droższa i nie łapie się na smart.
  • Odpowiedz
wiecie może skąd sprzedawcy na allegro mają produkty np Xbox live gold 3 miesiące za 25zl??? Jak normalnie klucz kosztuje 90..
#allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#allegro
Dostałem informację o kupnie wystawionego przedmiotu, mam prowizję do zapłaty, ale nie mam środków od kupującego, bo w mejlu od Allegro jest info, że Nie posiadasz aktywnych Przelewów24, środki będą dostępne od 14.09.2022 - możesz wysłać przedmiot.
Mam aktywne PayU i wygląda na to, że ta drogą będę mógł wypłacić jutro przedmioty.
Czy to scam czy legit?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam trochę niewdzięczne zadanie sprzedać parę maneli, każda w wartości 10-15k.
Nie mam pojęcia o ecommerce od drugiej strony, bo się tym nie zajmuję i zajmować nie będę.
Istnieje rozwiązanie wysyłkowe, gdzie nie zapłacę jakieś horendalnej prowizji, a równocześnie będzie mnie chroniło przed nieuczciwością i upierdliwością kupujących, gdzie nie skończę z zablokowanym escrow cash na miesiące, tonąc w sporach, pomimo kosior towaru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nietrudny: OLX i allegro lokalne rownolegle, na tym drugim tez sie nie placi jak sie wybierze platnosc przy odbiorze czy cos (dokladnie sprawdz bo gdzies to pisali co zaznaczyc). Na OLX bez wysylek OLX bo moga cie w teorii o-----c i zaraz OLX bedzie dop... do skanow dowodu bo duza suma. OLX jako slup ogloszeniowy, ktos bedize chcial to przyjedzie i kupi albo jak odwazny to wplaci na konto np
  • Odpowiedz
Hej! Oddamy/sprzedamy za symboliczną kwotę zestaw do nauki mikrokontrolerów/Arduino/PIC, dużo MCU, peryferiów, części, nawet moduły WiFi i inne bajery.

W zestawie nawet silnik krokowy, DC, piloty, jakieś zasilacze, wszystko, I2C, SPI

Zestaw nadaje się dla średnio-poczatkujących by tanio rozpocząć przygodę!

Mix
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę za miesiąc zmieniał kompa. Ile można za takie coś dostać i czy w ogóle to się sprzeda?

1. i5 6600K kręcony na 4,5GHz
2. Chłodzenie Macho rev b + dodatkowy dedykowany gumowy adapter na tył. Zakładany na radiator i tylny wentylator obudowy. Zaciągnięte powietrze nie wraca do obudowy tylko jest wyrzucane poza nią.
3. Płyta MSI M7 Z170
4. Obudowa SilentiumPC PAX M70. Mega wyciszona.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@c43amg: pierdu pierdu. Procesory to niemal najrzadziej psujący się podzespołem komputera. Jeśli był podkręcany ponad swoje siły to po prostu nie pracował lub wyłączał komputer z przegrzania.
  • Odpowiedz
Kupiłem telefon, który okazał się być wzięty na raty w Plusie (nic o tym nie było napisane w ofercie). W pudełku razem z telefonem była faktura, a na niej, że do zapłaty pozostało ponad 4 tys. zł. Od razu napisałem do sprzedawcy żeby zwrócił pieniądze i odeślę mu telefon, na co on mi odpisuje, że już pieniędzy nie ma i żebym się bawił z allegro. Co ciekawe, po kilku dniach w jego
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach