Ma kto konto inwestycyjne w pko bp?

Opłaty za prowadzenie zabijają? Czy coś pobierają nawet jak się nie kupi żadnych aktywów, tylko trzyma otwarty rachunek?
Trzeba się jakoś specjalnie rozliczać jako osoba fizyczna ze skarbówką jak się kupi jakieś akcje czy z automatu?
Są amerykańskie big-techy tamok dostępne?

#banki #bankowosc #akcje #pkobp #inwestowanie #pytaniedoeksperta #zielonkapyta #pytanielaika
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem zielony w tym temacie i nie mam czasu się zagłębiać. Czy można gdzieś wpłacić powiedzmy pół miliona złotych i ktoś lub coś zainwestuje te pieniądze w moim imieniu w jakieś instrumenty niskiego ryzyka na 5-10 lat?

Szafrański na blogu pisze np. o gotowych portfelach w Aion Banku.
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/aion-globalne-inwestycje-portfele-etf

#inwestowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
1. Co sądzicie o inwestowaniu ok. 3 tys. złotych miesięcznie (36k/rok) w fundusze nieruchomości REITs (Real Estate Investment Trusts)?
2. Jaki jest poziom ryzyka i spodziewanego zwrotu w porównaniu z #fundusze #etf i #obligacje?
3. Czy to lepsze niż bezpośrednie inwestowanie w ziemię i #nieruchomosci? Dlaczego tak/nie? Interesuje mnie długoterminowe oszczędzanie.
4. Gdzie i jak najlepiej inwestować, mając na uwadze niskie ryzyko
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
1. Co sądzicie o inwestowaniu ok. 3...

źródło: comment_1669477893zERr2ijNchQzXQ3CJyloW4.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

realty income properties,
chyba najlepszy reit jaki jest, duża kapitalizacja, najlepsi najemcy, nieprzerwany wzrost od kilkudziesieciu lat.
Obecnie płaci około 4.5%, tak jak pisałem najlepsze jest to, że wypłaca co miesiąc.

@AnonimoweMirkoWyznania:
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Jeżeli inwestuję 10% w fizyczne #zloto, 10% w #kryptowaluty (głównie #bitcoin), 10% w polskie #obligacje #edo #coi i 50% w globalne #fundusze #etf, to na co przeznaczyć pozostałe 20%?

Myślę nad:

a) ryzykownym funduszem typu QQQ (10%) i
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jeżeli inwestuję 10% w fizyczne #zl...

źródło: comment_166933206236QhIC1Vq3Bx0DADqrrzhs.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Tak na poważnie, to 10% na REIT oraz 10% pozostawić sobie na własny stockpicking. O ile w ogóle masz tego typu potrzebę. Szukasz 2-3 spółek z branż, które rozumiesz i widzisz, że mają bardzo dobrą przyszłość przed sobą.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Zarabiam w #usd #dolar i kilka miesięcy temu kupiłem trochę #obligacje skarbowych (głównie EDO).

Kurs USD/PLN nadal jest dobry, EDO chyba nadal obiecuje wysoki procent w perspektywie 10 lat, a Polska raczej nie zbankrutuje (patrz: Iwuć, Samcik).

Opłaca się aktualnie odkładać 10-30% w #edo albo w innych polskich obligacjach skarbowych? Czy iść całkowicie w globalne #fundusze #etf w USD?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy iść całkowicie w...


@AnonimoweMirkoWyznania: Pójście całkowicie w dowolne aktywo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Tak naprawdę portfel inwestycyjny powinien zawierać wszystkie klasy aktywów (akcje/etfy, obligacje, waluty, nieruchomości, złoto, krypto), po prostu w zależności co aktualnie jest drogie to się wtedy trochę tego sprzedaje a dokupuje to co aktualnie jest tanie.
  • Odpowiedz
#gielda #akcje #bossa

Mirki - pytanie. Próbuję kupić pierwszy raz akcję Assecopl w serwisie transakcyjnym Bossa. Kurs transakcji wynosi 71,75 zł ale kiedy próbuje dać zlecenie to koszt akcji (wartość transakcji przed prowizją) wynosi 86,50 zł? Serwis pobiera prowizję 5 zł więc całkowity koszt transakcji to 91,50 zł.

Skąd taka różnica? Czyżby to były jakieś spready?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Icheb82: Kupujesz PKC, zgadzasz się na dowolną cenę, system liczy zazwyczaj po kursie górnych widełek (bo nie można stwierdzić po jakiej cenie zrealizuje się zlecenie, może być wiele transakcji w różnych cenach). Po jakimś czasie po wykonaniu zlecenia zwrócą Ci różnicę między tym co zablokowali, a ceną realizacji.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
W jakie klasy aktywów warto jeszcze inwestować w tych niespokojnych czasach? #inwestycje #inwestowanie #finanse #oszczednosci #oszczedzanie #pieniadze

Są #lokaty i #rachunki, są #obligacje, są #fundusze #etf, są #kryptowaluty, są #metale #zloto #srebro.

Pojedyncze #akcje
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
W jakie klasy aktywów warto jeszcze...

źródło: comment_1668960229KEI5cHxv3CpONSb85qGUJl.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach