Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
@baton967: na razie chodzi o zwykle ru-cha-nie. Potrzeba bliskości jest na trzecim poziomie piramidy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Kupiłem samochod bez OC, czy uda mi się zarejestrować auto pierw w urzędzie? mając numery tablic rejestracyjnych już bym sobie normalnie ubezpieczył samochód tego samego dnia. Ps. Tablic również nie mam aby wykupić ewentualnie OC tymczasowe więc chyba urząd nie może zrobić mi żadnego problemu z rejestracją bez OC?
#ubezpieczenia #oc #samochody #ac
#ubezpieczenia #oc #samochody #ac
@pat37: w piątek rejestrowałem samochód, tylko umowa, dowód i tablice, nic nie mówiła o ubezpieczeniu
- 2
@Kuba04 @malebro @telemach20: Udało się zarejestrować, nie musiałem mieć ubezpieczenia, dopiero jest oc wymagane w chwili odbioru twardego dowodu.
0
Assassin's Creed Codename Jade ma nowy oficjalny tytuł

Firma Level Infinite i studio Ubisoft przydzieliły nadciągającej grze jej oficjalny tytuł.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#ac #ubezpieczenie #autocasco #ubezpieczenia
Kupiłem auto, przeszło na mnie OC, teraz kupiłem pakiet OC+AC u tego samego ubezpieczyciela, co jest to dotychczasowe OC. Czy muszę wypowiedzieć umowę na to OC?
Kupiłem auto, przeszło na mnie OC, teraz kupiłem pakiet OC+AC u tego samego ubezpieczyciela, co jest to dotychczasowe OC. Czy muszę wypowiedzieć umowę na to OC?
@d3d4s: Ale to bez znaczenia... Tam też możesz zadzwonić i się tego dowiedzieć, zarobili na Tobie to dlaczego zamiast tam spytać teraz tracisz czas i musisz szukać takich informacji?
Tak musisz wypowiedzieć tą stara polisę z art 31.
Tak musisz wypowiedzieć tą stara polisę z art 31.
@d3d4s W tej sytuacji masz dwie aktywne umowy. Jeżeli chcesz wypowiedzieć polisę, którą zawarł poprzedni właściciel, to dostarcz proszę wypowiedzenie polisy OC do swojego ubezpieczyciela.
#samochody #ubezpieczenie #ac
To ja chyba sie przesiadam na rower, albo wezme tesle w abonamencie, taniej mi to wyjdzie XDD
Pierwszy rok to było 3800, drugi 4000, trzeci 6600, a teraz to XD
tak btw to sprzedam opla, tylko teraz 110k (✌ ゚ ∀ ゚)☞
To ja chyba sie przesiadam na rower, albo wezme tesle w abonamencie, taniej mi to wyjdzie XDD
Pierwszy rok to było 3800, drugi 4000, trzeci 6600, a teraz to XD
tak btw to sprzedam opla, tylko teraz 110k (✌ ゚ ∀ ゚)☞
źródło: najtansze ac
Pobierz@Uzytkownikportaluwypokpeel Lol kurfa a mnie te 400zł boli xD
@Uzytkownikportaluwypokpeel: Weź napisz na ubezpieczenia@optif.pl może się uda taniej. Jak mamy takie przypadki gdzie klientowi wychodzi powyżej 5% składka względem sumy ubezpieczenia to staramy się zrobić OC w TU A, a AC w TU B. Sporo klasy tak zaoszczędziliśmy klientom. Ale fakt faktem musisz być szkodowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
No mirasy, jak to jest z tym z tą naprawą bezgotówkową w #ac - mogą mi zostawić te uszkodzone części czy oddają je ubezpieczycielowi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #kiciochpyta
#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #kiciochpyta
@x_xRazorx_x: W Szczecińskim Mercedesie zawsze się pytają czy mają oddać. W teorii to twoja własność, ale z drugiej strony poszkodowany nie powinien się wzbogacić.
@x_xRazorx_x zabiorą. Już to przerabiałem na swoim przykładzie i na przykładzie klientów. Chyba jednemu udało się z ASO jakoś dogadać, ale to był wyjątek.
Miałem kolizję z nie mojej winy. Spisane oświadczenie, pojazd jeździ ale uszkodzony zderzak, podrapana maska i nadkole. Sprawa zgłoszona w ubezpieczalni sprawcy i tego samego dnia po zgłoszeniu dzwoni mechanik z okoliczne go warsztatu aby przyjechać na naprawę i również mówi że jest rzeczoznawcą. Czy ja nie mam innego wyboru i muszę tam jechać na oględziny i tylko w tym warsztacie mi naprawią auto? Nie mogę wybrać sam warsztatu?
#oc
#oc
@TopowyJanusz: warsztat Ty wybierasz, rzeczoznawcę przysyła ubezpieczyciel
@TopowyJanusz: Generalnie 1 sposobem likwidacji będzie albo naprawa przez wskazany ich warsztat partnerski lub propozycja pieniężna. Zdarza się, że TU w ogóle wysyła kasę na konto, a dopiero potem przychodzi pismo że jest to propozycja do której można się odwołać. Jako poszkodowanemu przysługuje Ci naprawa w ASO do stanu sprzed szkody. Możesz odmówić naprawy w ich warsztacie i pojechać do ASO.
- 0
Mirki, mam do zrobienia zderzak, to byłaby moja pierwsza szkoda z AC w leasingu i mam rozkminę:
Leasing w VWFS, AC w Allianz - czy zgłoszą to do UFG i dostanę zwyżki na ubezpieczenia prywatnych aut? W internecie piszą że to zależy od ubezpieczyciela. Jak do nich zadzwonię to mi podadzą taką informację?
#leasing #vwfs #ubezpieczenie #ac #samochody
Leasing w VWFS, AC w Allianz - czy zgłoszą to do UFG i dostanę zwyżki na ubezpieczenia prywatnych aut? W internecie piszą że to zależy od ubezpieczyciela. Jak do nich zadzwonię to mi podadzą taką informację?
#leasing #vwfs #ubezpieczenie #ac #samochody
- 0
Ma ktoś może do polecenia dobrego brokera ubezpieczniowego gdzie szybko i tanio ogarne OC i AC dla ciągnika sidłowego?
#ubezpieczenia #oc #ac #tir #transport
#ubezpieczenia #oc #ac #tir #transport
Napisz na ubezpieczenia@optif.pl
@Struziu: do wyboru tak naprawdę masz trzech ubezpieczycieli: Warta, Hestia i PZU (kolejność przypadkowa), trzeba policzyć i zweryfikować. A jak masz kilka pojazdów to najkorzystniej wystąpić o ofertę ubezpieczenia flotowego
Audi A3 2017, 80k brutto wartość
OC + AC + NNW + GAP łącznie 4400 zł, szukać taniej czy brać? Właściciel powyżej 30 roku życia, auto wcześniej w leasingu Audi i agentka twierdzi, że nie ma żadnych zniżek, dlatego tak dużo.
#ubezpieczenia #samochody #oc #motoryzacja #ac
OC + AC + NNW + GAP łącznie 4400 zł, szukać taniej czy brać? Właściciel powyżej 30 roku życia, auto wcześniej w leasingu Audi i agentka twierdzi, że nie ma żadnych zniżek, dlatego tak dużo.
#ubezpieczenia #samochody #oc #motoryzacja #ac
@Cygan_Edek: szukaj taniej
@Cygan_Edek: a bez GAP ile? Jaki silnik i wyposażenie? Ja jako pierwsze auto na siebie, w wieku 24 lat, miałem co prawda Leona z 2016, 69kkm, 1.4TSI Xperience. OC+AC+NNW, na początku 2700zł, teraz 2200zł, więc te 4400zł to kosmos.
#ac #ubezpieczenia #motocykle #motocykle125
#prawo
Witam wszytkich lwg. Mam taki problem AC w PZU. Miałem małego szlifa ogólnie lampa owiewka pęknięta porysowany błotnik rura wydechowa i zbiornik paliwa. W pierwszym momencie po dojechaniu do garażu. Odrazy co mogłem to pomalowałem to był taki szok.. Czy jak teraz zgłoszę szkodę a AC uznają?
#prawo
Witam wszytkich lwg. Mam taki problem AC w PZU. Miałem małego szlifa ogólnie lampa owiewka pęknięta porysowany błotnik rura wydechowa i zbiornik paliwa. W pierwszym momencie po dojechaniu do garażu. Odrazy co mogłem to pomalowałem to był taki szok.. Czy jak teraz zgłoszę szkodę a AC uznają?
@FuriousPredators masz AC i cokolwiek robiłeś we własnym zakresie? Poważny jesteś?
@FuriousPredators malowałeś bak sprayem? Byłeś wtedy w szoku powypadkowym? Spray powinien zejść, ale uważaj na oryginalną powłokę,
- 0
Mirki, kupiłem skuter 50 i chcę go teraz ubezpieczyć. Nie zamierzam nim jeździć na codzień, kupiłem go z myślą żeby szły zniżki. Nie byłem właścicielem do tej pory żadnego pojazdu, a prawko mam od ponad ponad roku. Która ubezpieczalnia będzie miała najkorzystniejszą ofertę? Sprawdzałem na #rankomat ale same oferty +450zł z ac i innymi niepotrzebnymi rzeczami.
#ubezpieczenie #motoryzacja #oc #ac
#ubezpieczenie #motoryzacja #oc #ac
#ubezpieczenia #ac #samochody #ubezpieczenie #motoryzacja
Ściągał ktoś z was przy wypadku pieniądze z ubezpieczenia w BeSafe? Obliczyłem sobie cenę samego OC na auto w #mubi i to jest jedyne towarzystwo, które mi podaje oc poniżej 2300zł xd
Ściągał ktoś z was przy wypadku pieniądze z ubezpieczenia w BeSafe? Obliczyłem sobie cenę samego OC na auto w #mubi i to jest jedyne towarzystwo, które mi podaje oc poniżej 2300zł xd
@Pandillero: Ja będziesz ofiarą to płacą z OC sprawcy.
@Pandillero: beesafe to Compensa. Jak kupujesz samo OC to bym brał - raczej nie powinno być ogromnych problemów przy wypłacie dla poszkodowanego (jakbyś był sprawcą) bo to nie jest firma krzak.
- 0
Mirki kupiłem auto które ma OC do 2024-02-18 dostałem taki list pocztą
Składka opłacona przez poprzedniego właściciela pojazdu nie pokrywa w całości składki wyliczonej dla Pana.I Muszę dopłacić 1 448 zł do 25.07.2023, co jeżeli tego nie zapłacę? Jakie kary mnie czekają ?]
#oc #ubezpieczenie #ac
Składka opłacona przez poprzedniego właściciela pojazdu nie pokrywa w całości składki wyliczonej dla Pana.I Muszę dopłacić 1 448 zł do 25.07.2023, co jeżeli tego nie zapłacę? Jakie kary mnie czekają ?]
#oc #ubezpieczenie #ac
@numeroox: Tak, towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo rekalkulować składkę po sprzedaży samochodu. Możesz poszukać innego ubezpieczyciela i w dowolnym momencie wypowiedzieć odziedziczoną z pojazdem umowę. Jeśli to zrobisz będziesz miał liczoną składkę po nowej cenie od dnia nabycia pojazdu do wypowiedzenia umowy(więc powinieneś dostać zwrot, bo obecne OC jest ważne jeszcze przez jakieś pół roku).
https://rankomat.pl/samochod/rekalkulacja-skladki-oc-czy-trzeba-sie-jej-bac
https://rankomat.pl/samochod/rekalkulacja-skladki-oc-czy-trzeba-sie-jej-bac
@numeroox Nie musisz płacić pełnej kwoty, ponieważ OC poprzedniego właściciela możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Proponuję, abyś znalazł sobie lepszą ofertę, a następnie wypowiedział obecną. Wtedy będziesz zobowiązany do opłaty polisy od dnia kupna pojazdu do dnia wypowiedzenia ????
- 0
#ubezpieczenia #oc #ac #bmw #leasing
Cześć.
Czy cena ubezpieczenia oc i ac 9600-10000pln w leasingu z #aso za bmw g26 , 270k brutto to normalna cena czy trochę dużo? w zeszłym roku płaciłem 8600pln przy kwocie 277k brutto. Więc pytanie czy warto bawić się z zewnętrznym ubezpieczeniem? (Leasing w BMWFS)
Cześć.
Czy cena ubezpieczenia oc i ac 9600-10000pln w leasingu z #aso za bmw g26 , 270k brutto to normalna cena czy trochę dużo? w zeszłym roku płaciłem 8600pln przy kwocie 277k brutto. Więc pytanie czy warto bawić się z zewnętrznym ubezpieczeniem? (Leasing w BMWFS)
Czy ac obejmuje zniszczenia przez kota? Bo miałem postawiony motocykl na podwórku i siersciuch mi pazurami zrobił dziure w kanapie.
#motocykle #ubezpieczenia #motoryzacja #ac #motocyklisci
#motocykle #ubezpieczenia #motoryzacja #ac #motocyklisci
źródło: 20230709_161734
Pobierz@kubekdudek: zajrzyj do swojego OWU.
- 0
Ma ktoś ubezpieczenie OC/AC w Ergo Hestia za pomocą #yanosik? Są tam jakieś kruczki? Interesuje mnie tylko podstawowe OC oraz AC tylko od kradzieży auta. #samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #ubezpieczenia #ac #oc #hestia
@art212: OC jest wszędzie takie samo, bo warunki narzuca ustawa. Sprawdź warunki tego AC w OWU i tyle.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Mirki mam pytanie. Zrobił mi się odprysk >2cm ale praktycznie na wprost kierowcy na szybie w wyniku uderzenia kamyczkiem z auta jadącego przedemną. Chciałbym szkodę zlikwidować z AC. Ubezpeczalnia (Uniqa) wyceniła naprawę na jakieś 250zł podczas gdy wymiana szyby w ASO to 4300zł. Nie wyobrażam sobie że będzie ślad na środku szyby po naprawie. Mam pakiet AC z naprawami szkód w ASO. Olać tę wycenę i dać do ASO żeby zajmowali się
@jajcek: w ciągu tygodnia od szkody potrafią naprawić bez żadnego śladu
- 0
@Zarzutkkake: @WirtualView Dzięki za odpowiedź. No tak wszystko fajnie i normalnie robiłbym to sam, ale jeżeli pęknie szyba w czasie naprawy to będę musiał wypłacić 4500 za nową. Byłem w Autoglass i powiedzieli mi to samo, szyba do naprawy ale jak pęknie to muszą zapłacić 2400zł za NordGlass czyli szybę o dużo gorszej jakości. Mam Forda z ogrzewaną szybą i czujnikami.
- 0
mirki, w samym ogłoszeniu jak i przy kupnie samochodu zostałem zapewniony że ubezpieczenie jest opłacone do grudnia tego roku, a dostałem właśnie list od ubezpieczalni z prośbą o wpłate drugiej raty, naturalnie chce przedzwonić do poprzedniego właściciela ale też być przygotowanym na ewentualną olewke z jego strony, co polecacie zrobić? (ಠ‸ಠ)
#auto #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #ac
#auto #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #ac
zostałem zapewniony że ubezpieczenie jest opłacone do grudnia tego roku
@sushi420: Zazwyczaj w ogłoszeniach jest informacja, że jest ważne do takiej i takiej daty, a nie że opłacone :)
z prośbą o wpłate drugiej
@kikiton: dodatkowo były właściciel nie ma absolutnie możliwości wypowiedzenia OC po sprzedaży samochodu.


























jaki pp filter jest waszym zdaniem najładniejszy i najbardziej realistyczny?