@Marshall1337: żeby ten miesiąc ci bokiem nie wyszedł, w szczególności jak po tym miesiącu otrzymasz rekalkulację składki za wykorzystany okres ubezpieczenia (grupa Hestia szczególnie)
  • Odpowiedz
wypowiedzieć stare z art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, pamiętaj, że takie wypowiedzenie działa z dniem złożenia do TU i od najpóźniej od dnia następnego ma być nowa polisa. Finalnie pewnie wyjdzie taniej pakiet aniżeli kupowanie oddzielnie oc i ac
  • Odpowiedz
@DFWAFDS: Porady dla gojów, których babcia/matka nie nauczyły jak obchodzić się z jedzeniem. Najlepiej po jednym dniu w---------ć, żeby kupować więcej i nabijać kabzę właścicielom marketów. Widać, kiedy warzywa są zepsute, bo zmienia się ich struktura, barwa i często zaczynają śmierdzieć. Jak warzywa są dobrej jakości i dobrze je przechowujesz, to mogą przeleżeć pół roku i będą dobre.
  • Odpowiedz
@sprynek: Trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie bez szczegółów sytuacji. Na przykład w PZU powinieneś zgłosić szkodę z AC niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 7 dni. Możesz też zgłosić uszkodzenia później. Wtedy specjaliści sprawdzą Twoją sytuację i ocenią, czy mimo przekroczenia tego czasu, możliwa jest wypłata świadczenia (np. gdy wcześniej próbowałeś usunąć szkodę z polisy OC sprawcy).
  • Odpowiedz
@darek-jg bonus malus w tak prostej formie był stosowany 15 lat temu, nikt (prawdopodobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tego już tak nie liczy.
@FuriousPredators: zwyżka zależy od wielu czynników i trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. U jednego będzie to zwyżka 10%, u innego 100%. Każdy zakład też inaczej to wyceni. Musisz sobie też zdawać sprawę, że szkoda wpłynie nie tylko na składkę w
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #ac #acmini

Mirki ma ktoś doświadczenia z kupowaniem mini ac do samochodu? Ma to jakikolwiek sens?
Na stronach ubezpieczycieli to ładnie wygląda ale wiadomo jak w praktyce. Jak auto kosztuje np 100k i ktoś je "pożyczy" to faktycznie oddadzą całą wartość samochodu czy zaczną się kombinacje i dostanę 20kzł?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mircy, mam pytanie odnośnie #ubezpieczenia #ac samochodu. W zeszły czwartek podpisałem umowę autocasco w ERGO Hestia i zostałem poproszony o przesłanie ubezpieczycielowi zdjęć samochodu "najszybciej jak to możliwe".
Niestety, firma w której robię korektę lakieru, dechroming oraz oklejanie szyb trochę mnie wykiwała i nici z obiecanego terminu odbioru auta - piątek dzień po kupieniu AC. Stwierdzili, że się nie wyrobią i auto gotowe będzie najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.

Jak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest zniżkami ubezpieczenia ac? Mam sytuację taką, rozwaliłem lusterko i jeśli to zgłoszę na ac to tracę wszystkie zniżki też OC? A jeśli zgłosi to moja partnerka że o a to zrobiła (bo ona to zrobiła) czy ja tracę zniżki czy ona? Czy to jest na auto? #ac #oc #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jadalny_kasztan nie tak brzmiało pytanie ( ͡º ͜ʖ͡º) pytał czy straci zniżki więc odpisałem że nie, nadal większość firm będzie go liczyć jako 5 lat ubezpieczeń bez szkody w OC., czy tam w zależności od firmy 4-6lat czy jak tam niektórzy teraz liczą. Ogólnie jak b/m odchodziło do lamusa to pytaliśmy o wiele rzeczy no ale czy prawdę nam powiedzieli kto to wie co tam jest
  • Odpowiedz
@COVID-21 Ja jak tylko mogę, zostawiam telefon w domu, chyba że gdzieś dłużej. Jakiś gość z tiktoka pokazywał, że użytkowników komórek bardzo łatwo śledzić i ogólnie szpiegować, można nawet poznać hasła, po samych drganiach żyroskopu w komórce.
  • Odpowiedz
  • 1
@wojtek-m: Nie popadajmy w paranoje, wystarczy nie omawiac przypalowych rzeczy przez telefon i da sie zyc. Ale fakt faktem ze kiedys mi wjechali na kwadrat przez telefon, jeszcze za czasow bez rejestracji simek i doladowywania za gotowke zdrapkami xD
  • Odpowiedz
#oc #ac #ubezpieczenia
Hej mirki i specjaliści od ubezpieczeń, mam problem z zakupem OC. Kupiłem samochód, którego porównywarki i również osoby na infolinii nie mogą znaleźć w bazie danych, a jak już po dość długim czasie znajdują, to cena OC wydaje się kosmiczna (około 1200-1300zł). Samochód to Hyundai i20, 2009, diesiel, 1.6 crdi. Często bardziej opłaca się kupowanie w pakiecie OC+AC+Assistance, jednak Assistance dopiero kończy mi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Wam też tak rosną składki za #oc #ac porównując do poprzednich lat?
Dostałem w #uniqa nowe wyliczenie na OC+AC. Taki sam zakres jak rok temu. Teraz 1370, rok temu było 1050 a 2 lata temu jakieś 870. Przy czym obecnie niby cena z 15proc obniżki.

Auto delikatnie wyższa wycena. Aż się zalogowałem na konto ufg i widzę, że żadnej szkody nie ma. Tak w ogóle mam
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rydzo: update do poprzedniej. Użyłem kalkulatora uniqi wyszło mi 1380zl ale.tez poprosiłem ich o telefon i mega podobna ofertę, w sumie nie wiem czym się różni od tej z kalkulatora, zaproponowano mi za 1191 zł. Więc chyba warto prosic o te telefony od nich xd.
  • Odpowiedz
Cześć Mirasy, prośba o pomoc.
Moja sprawa przedstawia się następująco.
W dniu 7.08 zakupiłem polisę AC w HDi, pakiet serwisowy na oryginalnych częściach, ja wskazuje warsztat w którym ma być dokonana naprawa, brak udziału własnego tzw. "all". Wartość pojazdu wyceniono na 59800 brutto( był to jeden z czynników,który miał wpływ na wybór tego właśnie ubezpieczyciela)
W dniu 19.08 miałem stłuczkę z mojej winy, więc wybrałem warsztat ASO Hyundai, żeby oni zajęli się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zalesie #bmw #g26 #oc #ac #naprawa #samochody #lakiernictwo #ubezpieczenie

Eh, musze się pożalic, moje auto jest już 8 (ósmy) dzień na blacharni bmw, po kosmetycznym przerysowaniu lewej części zderzaka (element na zdjęciu) a części już były gotowe ZANIM oddałem auto do lakierowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostałem auto zastępcze z ASO - udało mi się
jaavi666 - #zalesie #bmw #g26 #oc #ac #naprawa #samochody #lakiernictwo #ubezpieczeni...

źródło: BMW-4-G26-M-Pakiet-oslona-tyl-lewa-51128078587

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakbyście mieli wybierać spośród dwóch ubezpieczeń, które mają ten sam zakres w bardzo podobnej cenie (różnica kilkudziesięciu złotych) ale różnią się tylko ubezpieczalnią to co byście wybrali? Niżej tagi

Wybieram:

  • Beesafe (podlega pod Compensę) 33.3% (11)
  • Uniqa 39.4% (13)
  • Inną firmę 27.3% (9)

Oddanych głosów: 33

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

które mają ten sam zakres


@Pandillero: Zdecydowanie nie mają tego samego zakresu :) tzn w 95% podobne produkty, ale co w przypadku gdy tobie akurat się wydarzy to 5% ?
  • Odpowiedz