Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@DFWAFDS: Porady dla gojów, których babcia/matka nie nauczyły jak obchodzić się z jedzeniem. Najlepiej po jednym dniu w---------ć, żeby kupować więcej i nabijać kabzę właścicielom marketów. Widać, kiedy warzywa są zepsute, bo zmienia się ich struktura, barwa i często zaczynają śmierdzieć. Jak warzywa są dobrej jakości i dobrze je przechowujesz, to mogą przeleżeć pół roku i będą dobre.
@DFWAFDS: zalezy tez jaka temperatura w lodowce jest. u mnie pomidory juz z 3-4 tydzien leza
- 0
@sprynek: Zależy jaką. Parkingowa może przejść, tylko trzeba pościemniać z datami zdarzenia
@sprynek: Trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie bez szczegółów sytuacji. Na przykład w PZU powinieneś zgłosić szkodę z AC niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 7 dni. Możesz też zgłosić uszkodzenia później. Wtedy specjaliści sprawdzą Twoją sytuację i ocenią, czy mimo przekroczenia tego czasu, możliwa jest wypłata świadczenia (np. gdy wcześniej próbowałeś usunąć szkodę z polisy OC sprawcy).
#ac #motocykle #motocykle125 #motoryzacja #prawo
Witam miałem mały ślizg motorem. Posiadam AC serwis wycenił koszty na 5 k motto. Ile stracę zniżek po takim zgłoszeniu AC w w PZU
Witam miałem mały ślizg motorem. Posiadam AC serwis wycenił koszty na 5 k motto. Ile stracę zniżek po takim zgłoszeniu AC w w PZU
@FuriousPredators: co prawda piszą o samochodzie ale to chyba bez różnicy https://rankomat.pl/samochod/kiedy-nie-stracimy-zniki-ac
Zgłoszenie szkody z polisy AC oznacza dla właściciela samochodu utratę części zgromadzonych zniżek. Jeśli jego ubezpieczyciel stosuje system bonus/malus, to najprawdopodobniej podczas obliczania składki na kolejny rok odejmie z przyznanego wcześniej rabatu 10% lub 20%.
@darek-jg bonus malus w tak prostej formie był stosowany 15 lat temu, nikt (prawdopodobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tego już tak nie liczy.
@FuriousPredators: zwyżka zależy od wielu czynników i trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. U jednego będzie to zwyżka 10%, u innego 100%. Każdy zakład też inaczej to wyceni. Musisz sobie też zdawać sprawę, że szkoda wpłynie nie tylko na składkę w
@FuriousPredators: zwyżka zależy od wielu czynników i trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. U jednego będzie to zwyżka 10%, u innego 100%. Każdy zakład też inaczej to wyceni. Musisz sobie też zdawać sprawę, że szkoda wpłynie nie tylko na składkę w
#ubezpieczenia #ac #acmini
Potrzebne ubezpieczenie na holowanie w przypadku awarii na Europę w okolicach 1500km, na okres okolo tygodnia. Auto z 2009 roku.
Potrzebne ubezpieczenie na holowanie w przypadku awarii na Europę w okolicach 1500km, na okres okolo tygodnia. Auto z 2009 roku.
- 0
#ubezpieczenia #ac #acmini
Mirki ma ktoś doświadczenia z kupowaniem mini ac do samochodu? Ma to jakikolwiek sens?
Na stronach ubezpieczycieli to ładnie wygląda ale wiadomo jak w praktyce. Jak auto kosztuje np 100k i ktoś je "pożyczy" to faktycznie oddadzą całą wartość samochodu czy zaczną się kombinacje i dostanę 20kzł?
Mirki ma ktoś doświadczenia z kupowaniem mini ac do samochodu? Ma to jakikolwiek sens?
Na stronach ubezpieczycieli to ładnie wygląda ale wiadomo jak w praktyce. Jak auto kosztuje np 100k i ktoś je "pożyczy" to faktycznie oddadzą całą wartość samochodu czy zaczną się kombinacje i dostanę 20kzł?
Hej Mircy, mam pytanie odnośnie #ubezpieczenia #ac samochodu. W zeszły czwartek podpisałem umowę autocasco w ERGO Hestia i zostałem poproszony o przesłanie ubezpieczycielowi zdjęć samochodu "najszybciej jak to możliwe".
Niestety, firma w której robię korektę lakieru, dechroming oraz oklejanie szyb trochę mnie wykiwała i nici z obiecanego terminu odbioru auta - piątek dzień po kupieniu AC. Stwierdzili, że się nie wyrobią i auto gotowe będzie najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.
Jak
Niestety, firma w której robię korektę lakieru, dechroming oraz oklejanie szyb trochę mnie wykiwała i nici z obiecanego terminu odbioru auta - piątek dzień po kupieniu AC. Stwierdzili, że się nie wyrobią i auto gotowe będzie najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.
Jak
@m_marshall:
Mogą Ci wymówić AC że względu na brak dokumentacji zdjęciowej
Mogą Ci wymówić AC że względu na brak dokumentacji zdjęciowej
Na co zwrocic uwage kupujac ubezpieczenie AC? Bo jesli chodzi o OC to najtansze mozliwe i elo, ale tutaj sie zastanawiam czym sie sugerowac i czy sa gorsze/ lepsze firmy jesli chodzi o wyruchanie gdy dojdzie do jakiegos problemu.
#oc #ac #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia
#oc #ac #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia
konto usunięte via iOS
- 2
@jegertilbake limit kwoty wyplaty, dobrze patrz na umowie bo widziałem to w jakiejś firmie
@jegertilbake: udział własny, franszyza integralna, sposób wyceny szkody, sposób likwidacji, wartość pojazdu, zakres i wyłączenia odpowiedzialności - to tak na początek co powinieneś sprawdzić
- 0
Niestety sarna wbiegła mi przed samochód. Przedni zderzak + nadkole rozwalone. Czy mając polisę AC muszę wzywać policję i mieć od nich jakiś papier? Jestem w stanie dojechać samodzielnie do domu.
#ac #ubezpieczenie #autocasco #samochody #sarna
#ac #ubezpieczenie #autocasco #samochody #sarna
- 0
Jak to jest zniżkami ubezpieczenia ac? Mam sytuację taką, rozwaliłem lusterko i jeśli to zgłoszę na ac to tracę wszystkie zniżki też OC? A jeśli zgłosi to moja partnerka że o a to zrobiła (bo ona to zrobiła) czy ja tracę zniżki czy ona? Czy to jest na auto? #ac #oc #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody
Nie, szkoda z AC to tracisz na AC
@sayanek:
Co dasz sobie uciąć, że szkody z AC nie wpływają na stawkę OC i odwrotnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jadalny_kasztan nie tak brzmiało pytanie ( ͡º ͜ʖ͡º) pytał czy straci zniżki więc odpisałem że nie, nadal większość firm będzie go liczyć jako 5 lat ubezpieczeń bez szkody w OC., czy tam w zależności od firmy 4-6lat czy jak tam niektórzy teraz liczą. Ogólnie jak b/m odchodziło do lamusa to pytaliśmy o wiele rzeczy no ale czy prawdę nam powiedzieli kto to wie co tam jest
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@COVID-21 Ja jak tylko mogę, zostawiam telefon w domu, chyba że gdzieś dłużej. Jakiś gość z tiktoka pokazywał, że użytkowników komórek bardzo łatwo śledzić i ogólnie szpiegować, można nawet poznać hasła, po samych drganiach żyroskopu w komórce.
- 1
@wojtek-m: Nie popadajmy w paranoje, wystarczy nie omawiac przypalowych rzeczy przez telefon i da sie zyc. Ale fakt faktem ze kiedys mi wjechali na kwadrat przez telefon, jeszcze za czasow bez rejestracji simek i doladowywania za gotowke zdrapkami xD
- 0
Czy można z AC+ odzyskać jakąś kasę za uszkodzoną skrzynię biegów na trasie? Nigdy nie korzystałem z ac a w regulaminie są jakieś niejasne zapisy.
#ac #oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
#ac #oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
- 0
#oc #ac #ubezpieczenia
Hej mirki i specjaliści od ubezpieczeń, mam problem z zakupem OC. Kupiłem samochód, którego porównywarki i również osoby na infolinii nie mogą znaleźć w bazie danych, a jak już po dość długim czasie znajdują, to cena OC wydaje się kosmiczna (około 1200-1300zł). Samochód to Hyundai i20, 2009, diesiel, 1.6 crdi. Często bardziej opłaca się kupowanie w pakiecie OC+AC+Assistance, jednak Assistance dopiero kończy mi
Hej mirki i specjaliści od ubezpieczeń, mam problem z zakupem OC. Kupiłem samochód, którego porównywarki i również osoby na infolinii nie mogą znaleźć w bazie danych, a jak już po dość długim czasie znajdują, to cena OC wydaje się kosmiczna (około 1200-1300zł). Samochód to Hyundai i20, 2009, diesiel, 1.6 crdi. Często bardziej opłaca się kupowanie w pakiecie OC+AC+Assistance, jednak Assistance dopiero kończy mi
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mateuszdinozaur: Beesafe ma dość tanio obczaj sobie
@mateuszdinozaur: Z Mubi można zyskać 150 zł zwrotu za zakup polisy przez link :)
- 1
Czy Wam też tak rosną składki za #oc #ac porównując do poprzednich lat?
Dostałem w #uniqa nowe wyliczenie na OC+AC. Taki sam zakres jak rok temu. Teraz 1370, rok temu było 1050 a 2 lata temu jakieś 870. Przy czym obecnie niby cena z 15proc obniżki.
Auto delikatnie wyższa wycena. Aż się zalogowałem na konto ufg i widzę, że żadnej szkody nie ma. Tak w ogóle mam
Dostałem w #uniqa nowe wyliczenie na OC+AC. Taki sam zakres jak rok temu. Teraz 1370, rok temu było 1050 a 2 lata temu jakieś 870. Przy czym obecnie niby cena z 15proc obniżki.
Auto delikatnie wyższa wycena. Aż się zalogowałem na konto ufg i widzę, że żadnej szkody nie ma. Tak w ogóle mam
@rydzo: update do poprzedniej. Użyłem kalkulatora uniqi wyszło mi 1380zl ale.tez poprosiłem ich o telefon i mega podobna ofertę, w sumie nie wiem czym się różni od tej z kalkulatora, zaproponowano mi za 1191 zł. Więc chyba warto prosic o te telefony od nich xd.
@rydzo ja płaciłem rok temu 1419 w tym roku najtańsze są za 1800, brak stłuczek i punktow
- 0
Cześć Mirasy, prośba o pomoc.
Moja sprawa przedstawia się następująco.
W dniu 7.08 zakupiłem polisę AC w HDi, pakiet serwisowy na oryginalnych częściach, ja wskazuje warsztat w którym ma być dokonana naprawa, brak udziału własnego tzw. "all". Wartość pojazdu wyceniono na 59800 brutto( był to jeden z czynników,który miał wpływ na wybór tego właśnie ubezpieczyciela)
W dniu 19.08 miałem stłuczkę z mojej winy, więc wybrałem warsztat ASO Hyundai, żeby oni zajęli się
Moja sprawa przedstawia się następująco.
W dniu 7.08 zakupiłem polisę AC w HDi, pakiet serwisowy na oryginalnych częściach, ja wskazuje warsztat w którym ma być dokonana naprawa, brak udziału własnego tzw. "all". Wartość pojazdu wyceniono na 59800 brutto( był to jeden z czynników,który miał wpływ na wybór tego właśnie ubezpieczyciela)
W dniu 19.08 miałem stłuczkę z mojej winy, więc wybrałem warsztat ASO Hyundai, żeby oni zajęli się
konto usunięte via Wykop
- 0
@kris_b: idź do prawnika ¯\(ツ)/¯
ja po dzwonie z oc bujałem się 3 miesiące, bo zaniżano wartość pojazdu
dopiero po interwencji prawnika "wszystko się dało"¯\(ツ)/¯
ja po dzwonie z oc bujałem się 3 miesiące, bo zaniżano wartość pojazdu
dopiero po interwencji prawnika "wszystko się dało"¯\(ツ)/¯
@kris_b: pozostaję Sąd już tylko.
- 0
#zalesie #bmw #g26 #oc #ac #naprawa #samochody #lakiernictwo #ubezpieczenie
Eh, musze się pożalic, moje auto jest już 8 (ósmy) dzień na blacharni bmw, po kosmetycznym przerysowaniu lewej części zderzaka (element na zdjęciu) a części już były gotowe ZANIM oddałem auto do lakierowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałem auto zastępcze z ASO - udało mi się
Eh, musze się pożalic, moje auto jest już 8 (ósmy) dzień na blacharni bmw, po kosmetycznym przerysowaniu lewej części zderzaka (element na zdjęciu) a części już były gotowe ZANIM oddałem auto do lakierowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałem auto zastępcze z ASO - udało mi się
źródło: BMW-4-G26-M-Pakiet-oslona-tyl-lewa-51128078587
Pobierz- 0
@Wezwoguleicstont: Człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja, tym bardziej w automacie trzymać hamulec w 2023 to porażka ( ͡° ͜ʖ ͡°),
Jakbyście mieli wybierać spośród dwóch ubezpieczeń, które mają ten sam zakres w bardzo podobnej cenie (różnica kilkudziesięciu złotych) ale różnią się tylko ubezpieczalnią to co byście wybrali? Niżej tagi
Wybieram:
- Beesafe (podlega pod Compensę) 33.3% (11)
- Uniqa 39.4% (13)
- Inną firmę 27.3% (9)
które mają ten sam zakres
@Pandillero: Zdecydowanie nie mają tego samego zakresu :) tzn w 95% podobne produkty, ale co w przypadku gdy tobie akurat się wydarzy to 5% ?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 1
@DFWAFDS: boze ale ty jesteś durny
@DFWAFDS: może piwko?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...






















#ubezpieczenia #oc #ac