Tico,Matiz,Cinquecento,Renault Clio III,Skoda Felicja,Daewoo Lanos


@Danny33: Tico,Matiz,Cinquecento,Renault Clio III,Skoda Felicja,Daewoo Lanos


Tico,Matiz,Cinquecento,Renault Clio III,Skoda Felicja,Daewoo Lanos
Tico,Matiz,Cinquecento,Renault Clio III,Skoda Felicja,Daewoo Lanos
  • Odpowiedz
Mirki, jak to jest z ubezpieczeniem samochodu. Znajomy ma znajomego, który pracuje w ubezpieczeniach i temu pierwszemu zawsze taniej załatwia ściemniając np. że kolor auta czerwony, że ma przebieg 500 tysięcy, kiedy prawdziwy jest 200, że to niby zmniejsza stawkę ubezpieczenia. Ale czy takie robienie wała do końca jest legalne? Mogą być z tego jakieś problemy?
#samochody #ubezpieczenia #oc #ac
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szczebaks: Co najwyżej dopłaty w wyniku podania nieprawdziwych danych. A poza tym wątpię, że tak ściemnia. Raczej daje mu dodatkową zniżkę lub wie gdzie czego szukać. No i tak trochę nagiąć prawdę to możesz co najwyżej przy OC, jeżeli robi też AC to życzę powodzenia ;)
  • Odpowiedz
Mirki mam sprawę dotyczącą kolizji samochodu leasingowanego na firmę.

Miałem taką wczoraj wieczorem, nie wchodząc w szczegóły ,ostatecznie okazałem się winnym kolizji. W moim aucie(tj. nie moim tylko leasingodawcy) jest lekkie wgniecenie na bocznych drzwiach i zarysowanie. I tu pojawia się moje pytanie, jak ma się naprawa przez AC samochodu leasingowanego do utraty składek w 2. aucie prywatnym, w którym jestem wpisany jako współwłaściciel?

Te rysy i wgniecenie są na tyle nieduże, że
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, dziś kończy mi się polisa, czy jeżeli pojadę jutro wykupić nową to dostanę jakaś karę? Mogę się od niej jakoś odwołać powołując się na krótki czas zwłoki (rzędu 8/9 godzin)? Pomocy, jestem zielony w te sprawy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oc #samochod #ubezpieczenia #ac
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jukebox: nic nie musisz, polisa się przedłuża, o ile nie masz jej w spadku po poprzednim właścicielu. Dostaniesz wezwanie do zapłaty bo nie wypowiedziałes umowy na propozycje przesłaną 2 tygodnie wcześniej
  • Odpowiedz
Pytanko, czy i ilu ewentualnie ubezpieczycieli liczy osoby poniżej 26 r.ż. jako młodych kierowców?

Kupiłem samochód, chciałbym wziąć pakiet #ubezpieczenia #oc #ac #ass #nnw, ale za tydzień mam 26. urodziny i zastanawiam się czy czekać czy generalnie rejestrować samochód (OC musi być wykupione najpóźniej w dzień rejestracji). Prawko mam 8 lat, tylko ten wiek :D @mfind coś poradzicie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tutaj ktos z #pzu #ac #ubezpieczenie ? Potrzebuję porady odnośnie auta zastępczego. W PZU dzisiaj powiedzieli, że już auto zastępcze nie przysługuje, bo minęły już 3 dni od zdarzenia i się nie należy. Według mnie brzmi jak totalna głupota, ktoś może wie coś więcej?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawelczi: mireczku a co jak mi poszła poduszka pod silnikiem i Axa mi mówi, że nie wypłaci bo wg. § 4 pkt 1. Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Pojazdów Autocasco (OWU) i Ponadto zgodnie z § 6 pkt 1 ppkt 12) OWU, ochroną ubezpieczeniową nie są objęte szkody powstałe z przyczyn eksploatacyjnych, a także polegające na awarii pojazdu. Gdzie pierwsze odnosi się do:
IV. Ubezpieczenie SZYB W POJEŹDZIE (SZYBY)
Przedmiot ubezpieczenia
§ 4.1
1. Zapisy niniejszego
  • Odpowiedz
@markyslim: Trochę zabiegany byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spróbuj zadać pytanie do RPK, u mnie dwa razy pomogło, raz faktycznie ubezpieczyciel miał racje, drugim na podstawie jego opinii wypłacili hajs.
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #ac #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc Czy miał ktoś ubezpieczenie ac w Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (dawniej PTU S.A.)? Opinie w internecie przedstawiają ich w negatywnym świetle ale za 1500 zł ok 300 zł taniej niż u konkurencji. Opinie są przerażające jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E.....d - #ubezpieczenia #oc #ac #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc Czy miał ktoś ubezpi...

źródło: comment_TL2idwZHSxMM4B7E6g92nyHJ4oVQyufh.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ES_Blofeld: miałem tam OC przez 2 lata. Co prawda poza opłacaniem składek żadnym kontaktów z nimi nie miałem, ale ogólnie żadnych komplikacji nie było. Na plus na pewno wysokość składek. Przejrzałem te opinie w google i te negatywne to raczej takie klasyczne narzekania.
  • Odpowiedz
@mortt: Chodzi o pewną tendencję, że w dużym mieści trudniej o niską składkę. Rzeszów, Opole, Kielce - ponad 300 zł mniej niż w największych miejscowościach. Ubezpieczyciele patrzą m.in. na liczbę wypadków w danym regionie i na tej podstawie kalkulują wysokość składki. Najtańsze polisy znajdują mieszkańcy małych miasteczek lub wsi: https://rankomat.pl/samochod/oc-za-306-zl-czyli-najtansza-polisa-miesiaca-dlaczego-tak-tanio-1
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: Siemano :)

takie info z naszego artykułu:

Firmy ubezpieczeniowe mogą Ci odmówić zwrotu kosztów wynajmu w ramach OC sprawcy w sytuacji, gdy wydatki poniesione na wynajem samochodu zastępczego okażą się niecelowe i ekonomicznie nieuzasadnione. Może się tak zdarzyć w sytuacji, gdy w Twojej rodzinie znajduje się auto, które możesz wykorzystać na czas naprawy uszkodzonego samochodu.


jakbyś chciał przeczytać wincyj, to zapraszam tutaj
  • Odpowiedz
W skrócie- była kolizja, z członkiem naszej rodziny, jechaliśmy razem na święta. Wjechał mi w tyłek i zapytałem się go czy gotówka czy oświadczenie to machnął ręka i mówi dogadamy się po przyjezdzie. Nie chciałem psuć świat. No i minęły dwa dni i się pokłóciliśmy tak ze pojechali 2 dni wcześniej niż my. Teraz wątpię żeby w ogóle telefon ode mnie odebrał w związku z dogadaniem się co do mojego auta. Mam
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElectroNICK: @hellfirehe: @1988BaZyL: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @LudzikIT: @sebi20: @SpalaczBenzyny: @fromasz56: @m4rk: @m4rk: @robekk1978:
nie wiem czy kogos to obchodzi ale sprawa juz wyglada na zakonczona. nie spodziewalem sie ze w ciagu tygodnia i tylko po 2 telefonach bez juz zalatwione.

zadzwonila pani z axa, powiedziala ze tu bez rzeczoznawcy mozna wycenic szkode, jesli
quarox - @ElectroNICK: @hellfirehe: @1988BaZyL: @Odzyskamy_odszkodowanie1: @LudzikIT:...

źródło: comment_kYGEIWMEQx8CfqquvjgSUtuBn2U3WnfB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Serdecznie witam szanownych mirków, od dawna jestem użytkownikiem Wykopu oraz mikrobloga, ale aby oddzielić ziarno od plew, postanowiłem założyć osobne konto, które będzie mi służyło do kontaktu z użytkownikami, którzy będą potrzebowali pomocy w temacie odszkodowań, dlatego też oficjalnie informuję, iż pracuję dla jednej z największych firm odszkodowawczych w Polsce, mianowicie kancelarii EuCO - Europejskie Centrum Odszkodowań, która oferuje darmową analizę następujących spraw : szkoda na pojeździe, wypadek w rolnictwie, wypadek przy
odszkodowaniaeuco - Serdecznie witam szanownych mirków, od dawna jestem użytkownikiem...

źródło: comment_L4zp8ZWZOsdMF6t03InKHRjrkag74xEc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się ktoś jak to jest z leasingiem na auto gdy skończy się dowód tymczasowy? Mieli mi wyslac kolejny, ale jeszcze nie dotarł i pytanie czy teraz mogę jeździć tym autem, czy ac obowiązuje itp? Czy tylko grozi mi mandat 50zl za brak dowodu( ͡° ͜ʖ ͡°)? #samochody #leasing #bank #ac
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach