W czym latacie po gorach, głównie tatry? Do tej pory chodziłem w jakichs tanich z decathlonu, ale może by zmienil na cos lepszego.
Kupiłem w promce salewy alp trainery midy, ale będę oddawał prawdopodobnie, zbyt ciężko sie w nich czuje i midy mi chyba nie leżą. Szukam czegoś niskiego wiosna, lato, jesień. Co możecie polecić? #gory #tatry #buty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cnka: jak na same szlaki to bierz jakieś trailówki np wspomniane wyżej La Sportiva Bushido albo Akasha, jak coś uniwersalnego na szlaki i poza szlaki to La Sportiva Boulder X
  • Odpowiedz
#tatry
Ktoś atakował Orlą Perć w ostatnim czasie? Jadę za 2 tygodnie i zastanawiam się czy bez raków i czekana jest się po co wybierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maki1234: widziałam gdzieś na fb na grupach górskich, że śnieg leży gdzieniegdzie (pewnie Honoratka), ale są tam już odsłonięte łańcuchy, więc można iść na letnio. To za dwa tygodnie pewnie warunki będą jeszcze lepsze
  • Odpowiedz
@maki1234: taki koleś z bródką i kolczykiem w nosie wrzuca szorty na YT z warunkami w różnych miejscach, chyba wczoraj miał Orlą właśnie, poszukaj. Ogólnie leżą płaty ale albo je obchodzisz albo na luzaku da się przejść.
  • Odpowiedz
#gory zaplanowy trip 3 dniowy po czerwonym szlaku w #tatry /słowacja obfitowal w szereg błedow, tym razem nie zaczne po kolei a od 3 (ostatniego) dnia. Wrzucalem zdjecie ławki i tam postanowilem na przypale zanocowac. Oczywiscie kolacja smazona aromaty w powietrzu, rano to samo. Nie bylo to rozsadne. Sam nocleg rowniez - ale niedzwiedzi tak sie nie obawiałem co burzy w lesie (xd). I tu praktycznie od 23-3
wspomnienieciszy - #gory zaplanowy trip 3 dniowy po czerwonym szlaku w #tatry /słowac...

źródło: PXL_20260621_08112

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razdwatrzy55: w sensie dwa dni straty przejazdu chodzi mi o przyjazd i powrot... i tez zalezy skad startujesz. U mnie calosc trasy by zajela komunikacja 15h plus przesiadki ktorych nie licze (w jedna strone). Autem - 7h.
Liczac przesiadki jakies 17-18h, od strony a 35h tam/powrot.
Prawie 2 dni straty na same jezdzenie.
Niestety z zakopanego nie wiem co kursuje i jak.
Pewnie sa busy ale ceny moga byc zroznicowane.
  • Odpowiedz
Drodzy górscy przyjaciele! Beskidzkie Mirki, tatrzańskie Mirabelki, sudeckie Mirczątka!

Wielu z Was pytało nas: jak Wam poszła szumnie zapowiadana TU oraz TU wykopowa wyprawa na Rohacze?

Otóż odpowiadam: nie poszła, bo były burze. Naprawdę sądzicie że tyle czasu czekalibyśmy z relacją?

Ale,
reventon - Drodzy górscy przyjaciele! Beskidzkie Mirki, tatrzańskie Mirabelki, sudeck...

źródło: 1000023005

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w00nski: Im mniej wiesz tym lepiej spisz. Zdam relacje z 3 dni wkrotce. Gdzie bylem i co moge doradzic smialo pytaj.
Wlasnie wracam po dobitnej ulewie. Niedzwiedzie to serio pikus. Schodzilem ze szczytu i przez 40 min miotalo piorunami. Na waskiej sciezce potok a tu screen sciezka juz po wyjsciu z lasu. Pozdrawiam.
wspomnienieciszy - @w00nski: Im mniej wiesz tym lepiej spisz. Zdam relacje z 3 dni wk...

źródło: 1000108940

Pobierz
  • Odpowiedz
Będąc w tatrach spotkałem psa na czerwonych wierchach.
Podobny pies bez smyczy bez właścicieli zgubił się na 2tysiakach metrów.
I wiecie co może to co napiszę zabrzmi brutalnie ale jakby się jakiś ryś/wilk/niedźwiedź skorzystał z takiego pieska, jako posiłek boży to same zalety ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam nadzieje że kilka psiarzy straci swoje pociechy w takich sposób xD


#psiarze #bekazpodludzi #
DopamineSnake - Będąc w tatrach spotkałem psa na czerwonych wierchach.
Podobny pies b...

źródło: dsc_0934

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie do polecenia jakieś gazy pieprzowe na niedźwiedzie? Prawdopodobieństwo spotkania raczej małe ale nie zaszkodzi mieć w zanadrzu.

#tatry #gory
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pixxel: polecam też mieć jakiś dzwonek przypięty do plecaka, albo po prostu coś co będzie ciągle szelescic no albo ciągle gadać podobno to pomaga

W razie w pamiętaj, że jakbyś niestety musiał już uciekać ( zawsze się odchodzi tyłem) to miej na uwadze żeby np zrzucić z siebie plecak, więc no nie miej tam ważnych dokumentów itp . Gaz to też ostateczność
To nie jest porada
  • Odpowiedz
Hej Mirki

Chciałbym pochwalić się projektem, który rozwijamy już od prawie 3 lat - HikeStory (https://www.hikestory.pl).

To aplikacja dla osób chodzących po górach. Składa się z aplikacji webowej oraz aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Główną funkcją jest rejestrowanie przebiegu wędrówki przy pomocy GPS w telefonie. Działa to podobnie do Stravy czy Garmina, ale z jednym dodatkiem, po zakończeniu trasy aplikacja automatycznie wykrywa zdobyte szczyty i zapisuje je na profilu
HikeStory - Hej Mirki

Chciałbym pochwalić się projektem, który rozwijamy już od praw...

źródło: mobile-app-01

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@wspomnienieciszy: @cochese import ze Strava już mamy (Profil / Import Strava), niestety na chwilę obecną jest limit 10 użytkowników, czekamy na jego zwiększenie ale komunikacja z dużym korpo nie jest ani prosta ani szybka :)

Garmin też udostępnia API ale w tej chwili ta część ich systemu jest w przebudowie i nie rozdają nowych kluczy do budowania synchronizacji. Czekamy aż skończą i będziemy naciskać na udostępnienie dużych limitów.

Pełna
  • Odpowiedz
Drogie górskie Mirki i Mirabelki spod tagu #gory !

Jak tu już było m. in. TUTAJ OGŁASZANE przez kolegę @Ziemniak43212 udało nam się zebrać grupkę obcych sobie na co dzień ludzi, którzy pod sztandarem WYKOPU wyruszają razem zdobywać tatrzańskie szczyty.

Ryzykowna ta inicjatywa ukonstytuowała się pod tagiem #wykopnagrani #wng i wciąż jest otwarta na nowych chętnych, którzy mogą dołączyć, wziąć udział w pierwszej wyprawie i zyskać
reventon - Drogie górskie Mirki i Mirabelki spod tagu #gory !

Jak tu już było m. in....

źródło: 1000019340

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić w sekundę!
  • Odpowiedz
Jak żyją mieszkańcy #zakopane na co dzień? Oprócz turystyki to tu nie ma co robić. Nie wyobrażam sobie wynajmować domków i ich sprzątać albo siedzieć w budce na Gubałówce z jakimiś ciupagami z Temu czy AliExpress albo kręcić rękami, żeby zagonić na płatny parking.
#tatry #gownowpis
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wypadek w górach to czasami kwestia sekundy. To nagranie to fragment mojego czerwcowego przejścia pierwszej części Orlej Perci. Na rynnie Honoratki zalegał śnieg – jeden krok, nagłe uślizgnięcie i zjazd w dół. Gdyby czekan był przypięty do plecaka, a nie wbity w śnieg, to skończyłoby się to tragicznie.

Jak wygląda reszta szlaku i słynna drabinka? -> https://www.youtube.com/watch?v=Q9kQ6QbuaKs

#tatry #orlaperc #gory
Diabl0 - Wypadek w górach to czasami kwestia sekundy. To nagranie to fragment mojego ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach