Laski które kłują od lat nagle straciły możliwość (legalnego) botoksowania na rzecz konowałów
Sorry, ale te laski nic nie straciły możliwości, bo nigdy jej [legalnie] w Polsce nie miały. Botulina jest lekiem na recepte. To jest szara strefa. Sam fakt, że coś było powszechnie wykonywane, nie oznacza, że jest bezspornie legalne.
@renegatt: To nie znam się do końca, bo w życiu nie zastosowałbym preparatu niewiadomego pochodzenia. Zresztą jak ktoś tak robi iniekcje preparatem niewiadomego pochodzenia to oczywistą oczywistością jest, żęto prosta droga do kłopotów. Nie zajmuję się tym, od razu mówię.
#bruksizm #refluks #zdrowie #medycyna #zeby #dentysta #stomatologia Mam bruksizm i refluks, jestem młodym człowiekiem. Nastawiać się na protezę przed 30/40, czy da radę jakoś ratować zęby? Szyne relaksacyjną z allegro na noc noszę, napewno zmniejsza proces ścierania zębów, ale nie eliminuje jego w 100%, w sumie identycznie byłoby z szyna akrylową od stomatologa w cenie złota.
Jest tu jakiś dentysta? Mam ogromny problem i prawie każdy ząb do naprawy. Jak ktoś chce więcej szczegółów to w poprzednim wpisie pisałem o tym. Jestem jednak biedny i nie mam kasy za bardzo. W związku z tym chciałem zapytać jaka cena jest uczciwa za wypełnienie glasjonomerowe i wypełnienie kompozytowe oraz za higienizację zębów?
Gabinet, w którym wykonałem diagnostykę jest bardzo profesjonalny i dobry, ale niestety wydaje mi się że mają strasznie odklejone
@uzalezniony_od_smutku: CEnnik "gruby". Taki stołeczny. Spokojnie możesz znaleźć gabinet bardziej "przyziemnym" cennikiem. Wystarczy poszukać w internecie. Wiele gabinetów na cennik na stronie. Lub zadzwonić i wypytać. Jak jest dużo ubytków to może czas w pierwszej kolejności zmienić nawyki higienizacyjne i żywieniowe. Co do zakładania glasionomerów/ kompozytów to powinien decydować dentysta.
Ukryszyła mi się górna 6, jestem już po leczeniu kanałowym. Ubytek był spory, czuję jakbym miał ścianki spiłowane do połowy, 2 dentystów zaleciło koronę ale jeden powiedział że ewentualnie można też odbudować zwykłym wypełnieniem tylko ryzyko złamania całego zęba jest wtedy większe. Doczytałem trochę i widzę że korona też nie jest idealnym rozwiązaniem i trzon też może pęknąć. Korona 3000zł, wypełnienie 500zł. Zastanawiam się czy pakować się w tą koronę definitywnie czy
@Bryto23: po leczeniu kanałowym (prędzej czy później) korona na zęba będzie potrzebna. Jeśli izab zaczyna się kruszyć to najwyższy czas. Tylko ta cena. Kosmiczna. 3k? Za 1500-1700 zł masz koronę cerkonową.
#osemka #stomatologia 8 dni po wyrwaniu dolnej ósemki, ból niemiłosierny nasila się z każdym dniem. Sen jest niemożliwy. Byłem na kontroli dwa razy, dał jakieś lekarstwo do zęba nic nie pomogło. Są na to jakieś zastrzyki w aptece? bo już chodzę po ścianach i nie wiem co robić.
@blank36: leki pbólowe na receptę. Ew delikatne płukanie corsodylem/eludrilem. Raz na kacapski rok może dojść do zakazenia/suchego zebodolu to się goi gorzej/dłużej
Wczoraj miałem wyrywaną górną ósemkę. W zasadzie była praktycznie cała na wierzchu więc tylko znieczulenie miejscowe prawo, lewo minuta i wyrwana.( ͡°͜ʖ͡°)
Wczoraj wiadomo sporo krwi, skrzep ale dziś rano obudziłem się bez niego a Google mówi, że powinien
Mirasy, jaką szczoteczkę soniczną/elektryczną byście polecili? Tylko tak w rozsądnych cenach, bez jakichś propozycji za 1000 zł. Chyba najlepiej z jakimś czujnikiem ciśnienia, bo w sumie przy tych elektrycznych zawsze nie wiedziałem czy za mocno/za lekko naciskam. Może lepiej jakaś markowa, nigdy nie wiedziałem przy chińczykach czy to rzeczywiście dobrze czyści czy jakieś wibracje dla ściemy xD
Wiem, że to nie jest do końca "stomatologia", ale zawsze większy zasięg wśród ludzi, którzy
@mszuriam: szczerze to imo lepiej kupic klasyczną, rotacyjną. Te soniczne u wielu osób generują nadwrażliwość zębów (zapewne przez zbyt mocne przyciska nie, ale to już moja teoria).
Jaki jest u was koszt mniej więcej wkładu pod koronę zęba, który został "leczony" kanałowo? To istne szaleństwo - jeszcze niedawno cena to około 900 zł a obecnie już około 1300 złotych. #dentysta #stomatologia #pytanie
Byłem wczoraj oglądać mieszkanie drugi raz przez biuro (pierwsze doświadczenie nie było wcale lepsze), zawsze starałem się najpierw oglądać mieszkania od osób prywatnych. Kilka highlightów: - pani pośrednik nie wiedziała czy na mieszkaniu były jakieś większe przeróbki i czy ta konkretna ściana to już tu była czy była dostawiona - na pytanie o wentylacje czy grawitacyjna czy mechaniczna - pani skwitowała mnie, że "takiego dociekliwego klienta nigdy nie miałam hihi" - pani zaskoczona jak jej
@whoru: Pośrednictwa nieruchomości to rak i januszowy sposób na prace. ZERO odpowiedzialności i zwykle ZERO wiedzy nt nieruchomości a hajs sam wpływa [ dodatkowo z nagranym notariuszem]. Gdy sprzedawałem mieszkanie to specjalnie nie chciałem pośrednika a po wystawianiu na olx pośrednicy dzwonili nonstop.
KAżdy kto sprzedaje i ma jakikolwiek rigcz powinien omijać tych nierobów.
Co wychodzi lepiej zarówno medycznie, jak i kosztowo pod kątem implantacji zęba?
1) Usunąć zęba i skorzystać z tak zwanej implantacji natychmiastowej podczas jednego zabiegu. 2) Usunąć zęba i poczekać aż się rana zagoi a kość zregeneruje, wszczepiać implanta za pół roku.
- (2024) https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/konflikt-fizjoterapeutow-z-lekarzami-w-tle-wycofane-rozporzadzenie
- (2015) https://www.prawo.pl/zdrowie/lekarze-apeluja-o-niepodpisywanie-ustawy-o-zawodzie-fizjoterapeuty,246789.html
- (2015) https://www.medexpress.pl/ochrona-zdrowia/fizjoterapeuci-oburzeni-stanowiskiem-lekarzy-56569/
- (2015) https://www.termedia.pl/mz/Wojna-lekarzy-z-fizjoterapeutami,18543.html
podobnie stara się jak najbardziej ograniczyć prawa i zmarginalizować kosmetologów:
źródło: 234
PobierzSorry, ale te laski nic nie straciły możliwości, bo nigdy jej [legalnie] w Polsce nie miały. Botulina jest lekiem na recepte.
To jest szara strefa.
Sam fakt, że coś było powszechnie wykonywane, nie oznacza, że jest bezspornie legalne.
Nie zajmuję się tym, od razu mówię.