Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc
z- 174
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- (2024) https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/konflikt-fizjoterapeutow-z-lekarzami-w-tle-wycofane-rozporzadzenie
- (2015) https://www.prawo.pl/zdrowie/lekarze-apeluja-o-niepodpisywanie-ustawy-o-zawodzie-fizjoterapeuty,246789.html
- (2015) https://www.medexpress.pl/ochrona-zdrowia/fizjoterapeuci-oburzeni-stanowiskiem-lekarzy-56569/
- (2015) https://www.termedia.pl/mz/Wojna-lekarzy-z-fizjoterapeutami,18543.html
podobnie stara się jak najbardziej ograniczyć prawa i zmarginalizować kosmetologów:
źródło: 234
Pobierz@kontogoogle: XD poczytaj jeszcze te artykuły zanik coś będziesz komentował. Tam chodziło o unormowanie tego zawodu bo jak fizjo po hotelarskiej szkole ma równać się z fizjo po uczelni medycznej, a fizjo chcieli przecież zabiegi zlecać. Uregulowali to poprzez stworzenie izby i wprowadzenie państwowego egzaminu. To źle dla pacjentów? XD
Można wiele rzeczy hejtować, ale nie