W Sii są dwa regulaminy pracy: w wersji angielskiej jest mowa o związkach zawodowych, w polskim tłumaczeniu ten fragment pominięto. Zarówno Konstytucja, jak i przepisy prawa pracy stoją za zwolnionym pracownikiem Sii Polska – mówi Piotr Szumlewicz, lider Związkowej Alternatywy.
mam mega mocne wrażenie, że ktoś mi się włamał na dysk google i usunał bardzo ważne pliki. W historii aktywnosci widzę, że pliki były wrzucone do kosza i następnie usunięte bezpowrotnie. Gdzie mogę zobaczyć historie logowania, historię IP lub cokolwiek? #programowanie #bezpieczenstwo #internet
@floojd: Nie no. Janusz oczywiście miał prawo wylogować konto, sformatować telefon idt. Absolutnie nie miał prawa usuwać cudzych danych z cudzego konta w chmurze. Te dane nie były nawet na jego firmowym urządzeniu. Można go śmiało za to cisnąć. Co innego, że Janusz może próbować kontrofensywy i np cisnąć temat używania telefonu służbowego do prywaty albo jeszcze bardziej przyjanuszyć. Jak zachował gdzieś screeny czy nawet kopie tych danych to walić
A ta sytacja niech bedzie przestrogą dla innych co sobie w robocie swoje konta podpinają.
@floojd: Żeby tylko ( ͡°͜ʖ͡°) Ta historia przypomniała mi płacz dziesiątek studenciaków którzy logowali się na grupowe konta gmail a później śmieszki wymazywali im całe telefony ( ͡°͜ʖ͡°)
Mam jakiś poebany problem w Windows 10, jak mam podłączone słuchawki to wszystkie filmiki (na youtube itp.) działają, ale jak tylko wyjmę mini jacka z portu to wszystko się zatrzymuje i się buforuje w nieskończoność (ogólnie żadne filmy wtedy nie działają). Jak podłączę z powrotem to znowu wszystko działa WTF. Reset kompa pomaga i wtedy normalnie działa przez głosśniki wszystko aż do następnego wystąpienia problemu.
@MrFisherman: @stayplation: Trzeba w windzie zmienić wyjście audio manualnie. Tzn albo przestawić na odpowiednie ręcznie albo zresetować tzn ustawić jakieś nieużywane wyjście i potem wrócić do tego co było. Nie wiedzieć czemu, audio na win 10 przy niektórych układach/sterach potrafi mocno zgłupieć. Przynajmniej na kompie mojej żony pomagało.
Który pin to będzie plis a który minus bo już się pogubiłem (ma kogoś inny pomysł na naładowanie tej bateri) ładuje 5v #elektronika #informatyka #majsterkowanie
@H13D: Po co chcesz ładować taką baterię bez sprawnego laptopa? Jak chcesz sobie tego używać jako powerbanka to wydłub z niej ogniwa po prostu i je ładuj. Tam w niej może być jakiś układ który gada z układem zasilania w laptopie i w takim wypadku bez specjalnej zewnętrznej ładowarki do takich baterii albo sprawnego lapka to nic nie zrobisz.
@H13D: Imo tak jak kombinujesz to prędzej rozwalisz ładowarkę albo baterię albo jedno i drugie. Imo jak chcesz szybko sprawdzić to jakiś serwis i tam sprawdzić, np wkładając jakąś baterie zamiennik jak mają. Jak masz miernik to szukaj schematu do płyty laptopa i miernikiem można sprawdzić czy sekcja zasilania i ładowanie działa.
Czy jest możliwość aby w windows powershell zasymulować wciśnięcie skrótu klawiszowego ctrl-h? Chciałbym utworzyć sobie komendę, która uruchamia aplikację (okienkową) i po uruchomieniu wysyła do aplikacji skrót ctrl-h.
Czego używacie jako holdera dla długiej #kartygraficzne ? W sklepach świecące wynalazki po 100 zł albo kawałek metalu za 40 zł. ( ͡°ʖ̯͡°) Polecacie jakiś produkt budżetowy?
Na jednej z wrocławskich stacji benzynowych doszło do groźnej sytuacji. Kierowca samochodu dostawczego zajechał drogę innemu pojazdowi, co rozwścieczyło jadących nim mężczyzn. Jeden z nich groził kierowcy dostawczaka przedmiotem imitującym broń palną, zaś drugi – siekierą.
Rząd chce wypowiedzieć krucjatę branży porno. Strony mają być blokowane. Cel ochrona dzieci przed szkodliwymi treściami. xD Rezygnacja z usługi: trzeba będzie udać się osobiście do punktu dostawcy i potwierdzić tożsamość lub w formie dokumentowej z użyciem specjalnie w tym celu ustanowionego hasła.
@elsajko: ale, że jak? Normalnie działają vpny. Musiałem używać 6 różnych, w różnych terminach, bo co klient to inny wynalazek. Nigdy nie było problemu z żadnym VPNem na światłowodzie Orange.
Do zakupów otrzymałem kod do World of Warships dla nowych graczy, a nie za bardzo mam możliwość go wykorzystania. Zawartość kodu to: * Tatra * Nassau * Emden * 7 dni premium * 2000000 kredytów
@Ralphs: to nie wina jedenastki tylko wallpaper engine jest zjabany i potrafią się cuda dziać:D A jak jeszcze jakaś fikuśną tapetę odpalisz to już pozamiata. W sensie działać działa i jak chcesz mieć spokój to lepiej nie patrzeć na to co to z sprzętem wyrabia :D
Szukam Mirków / Mirabel, które mają apkę Millennium na zrootowanym telefonie na Androidzie 10+ (idealnie 11/12) i mogą swobodnie logować się odciskiem palca (i ew. używać płatności zbliżeniowych blik).
Czemu/poco/naco - jakiś czas temu zrobiłem upgrade z 23 na 25.x i część apek się posypała (np. Autopay pokazuje środkowy palec, gdy wykryje roota... nosz k---a), wróciłem
@NyanNyan: No, mendy specjalnie zepsuli. Co gorsza musieli roota wykryć już trochę wcześniej bo były powiadomienia, że wyłączą. Teraz siedzę i kombinuję. Magisk + Shamiko nie dało rady
@NyanNyan: zawołaj jak sprawdzisz. Ja dzisiaj chyba 5 różnych opcji z Magiskiem kombinowałem i różowi dalej swoje. Revolut i google pay dalej śmiga bez problemów
@NyanNyan: sprawdziłem. Działa. Tzn Świeżo po instalacji odpaliłem i faktycznie był komunikat że apki nie można używać na Rootowanym telefonie. Wywaliłem dane appki i dodałem ja do deny list w magisku. odpaliłem ponownie apke i śmiga. Komunikatu o zrootowanym telefonie nie ma i apka normalnie odpala po czym zaprasza do zalogowania/ założenia konta
Hej @x-kom kiedy w końcu to naprawicie? Nawet nie wysłaliście paczki i mnie trolujecie tym statusem. Nie ja jeden dałem się nabrać na takie coś widoczne przy statusie zamówienia. #xkom
Przez przypadek jakimś potężnym kablem od płyty głównej zahaczyłem o wejście z 20 kolcami, takie :::::::::: i jeden wystający kolec przechylił się na bok, da się coś z tym zrobić? xD Nie mam zdjęcia bo na chwilę obecną nie mam czym zrobić, ale załączam obrazek z internetu. Myślałem, że dam sobie radę łożyć kompa, a póki co mam ochotę go w-----ć, bo nie ogarniam tego ( ͡°ʖ̯͡°
Czy da się w WIN10 ustawić BT w taki sposób że np. radio internetowe działa na głosniku BT a pozostałe dzwięki sa normlanie przez głosniki laptopa emitowane?
@masqu88: @wypokowy_expert: Spoko. To jeszcze dodam, że jest taka apka w MS Store co się nazywa Ear Trumpet i robi dokładnie to samo tylko lepiej, bo w postaci ikonki głośniczka na pasku zadań :)
Cześć, Mam problem - potrzebuję zainstalować na swoim laptopie oprogramowanie, które wymaga NET Framework 3.5 i w żaden sposób mi się to nie chce udać. Kiedy wybieram z funkcji windows aktywację tego frameworka (pic rel 1) po chwili dostaję okienko z błędem (pic rel 2), manualnie przez konsolę to samo (pic rel 3) oraz z pakietu instalacyjnego również nie da się tego zrobić (pic rel 4)
@NewEpisode: To mu nic nie da. Zmarnuje kupe czasu na to tylko.
@Zayonc: To jest znana przypadłość w win 10 od którejś tam wersji, Kurde był na to jakiś workaround. Sam z tym walczyłem i uratowałem cały mój team devów, bo w końcu to rozgryzłem. Teraz nie pamiętam dobrze, ale opcje są 2. Albo to była jakaś instalka z fixem tego problemu dla windows 10 ALBO ja to chyba zrobiłem
@Zayonc: Dostałem notkę. Problem był z przejściem z wersji 170x na 1803, czyli używaliśmy iso 1703 albo 1709. Komenda była identyczna: DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs
Mozna tez spróbować skopiować plik "microsoft-windows-netfx3-ondemand-package.cab" z katalogu sources\sxs w obrazie ISO na dowolny dysk. np do katalogu net na dysku C: i zmodyfikować komendę: DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All
900 mld #luna wydrukowane w ciągu godziny. Do dziś było wydrukowane 100 mld. 3 dni temu 0,5mld luny Nie udało się nic uratować XD Zarobili jeszcze co mogli i elo. #kryptowaluty
generalnie ja to myslalem ze crypto powstaja na skumulowanej mocy obliczeniowej wydaj na prond za piniondz ale chyba nie
@Krafti: No tak jest mniej więcej jak krypto ma własny blockchain np Etherum, Bitcoin. Ale Tokeny, NFT i inne gówna już działają inaczej. W dużym uproszczeniu do wydrukowania np tokenów nie potrzeba praktycznie, żadnej mocy. Proste jak dodanie kilku zer w excelu aby z 100 zrobić 1000000 ( ͡°͜