Hej. Chcę zbudować małego #drony #fpv w rodzaju tinywhoopa do latania po domu, ale także chciałbym do niego podczepić gopro. Jaki rozmiar ramy celować (2.5 lub 3 cale?) i jakie silniki?
"Przewidujmy koszty ratowania i pochówku, ponieważ niedopuszczalne jest, aby francuscy podatnicy płacili za nich rachunek"- przekazał burmistrz Jean-Marc Peillex. Przytoczył historię pięciu turystów z Rumunii, którzy próbowali wspiąć się na Mont Blanc "w szortach, adidasach i słomkowych kapeluszach"
Cześć Na jak duże oceniacie ryzyko dalszego zwiększania stóp procentowych, ale takiego dużego wzrostu np do 16% lub więcej? (wiem że ~2000r było i po 20% ) Pytam orzez pryzmat na ile szalone jest wzięcie teraz kredytu hipotecznego 300k na 20 lat. Przy takim kredycie rata jest 2600 i zastanawiam na ile liczyć że może się zmienić? Jak myślicie?
@solid959: ja tam to co chinol podaje, dzielę przez 2 i nigdy się nie zawiodłem. Jak chinol podaje do 0,25 a chcesz zaryzykować to zawsze możesz spór założyć, że nie spełnia podanych parametrów.
Hej Poszukuje książki o konstrukcji płatowca, taka od a do z ( chodzi o płatowiec jako model RC) ale było w tej książce opisane zarówno projektowanie jak i napęd. Pamietam taką książkę ze studiów, ale nie pamiętam tytułu i autora, za dawno to było. Może ktoś pomoże? ( ͡º͜ʖ͡º) #lotnictwo
Hej Doradzcie proszę szukam materaca / maty do namiotu ( samopompująca albo do dmuchania ) . Fajnie by było jakby było lekkie, Bo sam muszę nosić cały sprzęt. Jest jakiś wartościowy produkt np naturehike?
Ludzie sobe chwalą materac Forclaz z Decathlonu (teraz chyba już kosztują ciut ponad 200pln, przed strzałem inflacyjnym jakoś 180-190) oczywiście nie ma izolacji więc poza latem + karimata obowiązkowo. Z nieco wyśzej półki mi osobiście bardzo dobrze się leży na Klymit Static V (jest wersja z termoizolacją i bez).
@solid959: Niewarto. Teoretycznie miało być dopisane coś o jego ostatniej pracy z Ekertem, której za ważną nie uważa nikt poza jej autorami i kilkoma dziennikarzami. Ale spis treści jest taki sam jak w pierwszym wydaniu, więc nie wiem. Tak czy inaczej niewarto wydawać kolejnych kilku dyszek.
@Chittychittybangbang I tego sie boje. Znów najprostszy sposób. Weź kogoś pod dach a my damy kasę. Problem tylko ze tej kasy zaraz braknie. Więc pewnie podatki pójdą w górę. Za chwilę będzie nowy ład 2.0 aby nas więcej kasy wyciągnąć.
@solid959: są stałym członkiem RB ONZ z prawem weta. Tak została stworzona ta organizacja, nie ma innego wyjścia, nikt by się z mocarstw nie zgodził na inne rozwiązanie. Chociaż ostatnio Ukraińcy zaczęli kwestionować, że de facto członkiem RB ONZ jest ZSRR a nie Rosja i Rosja nie powinna być stałym członkiem Rady( ͡°͜ʖ͡°)
Jest możliwość zrobienia kursu #termowizja z dofinansowaniem dla osoby prywatnej?
I w ogóle ile to kosztuje?