Wkurzylam się strasznie na mają szefowa, jestem studentka na zleceniu, pracuje na godizny. A ona stwierdziła że rano mamy przychodzić 20 min przed 11.00,włączyć maszynę przygotować stanowisko pracy, ale mamy płatne od 11 bo z rana nie ma takiej pracy, za którą ona chce nam zapłacić wtf xD zwalniam się, dobry wybór? To praca dorywcza na czas wakacji. #zalesie #pytaniedoeksperta
Dlaczego oferty dla mnie za ubezpieczenie OC na motocykl 600ccm z 2003 wychodzą aż takie wysokie? Normalny człowiek płaci około 120zl Mam 26lat od 4-5 lat place oc, żadnej kolizji. Generali i proama 450-500zl W PZU jedynie chcą mniej bo 300zl i tam wykupuje a powinno kosztować około 150zl.. #ubezpieczenia #motocykle #motoryzacja #ubezpieczenieoc
#motocykle #motoryzacja Drodzy, jak mam prawo jazdy na samochód od 12 lat i chcę zacząć przygodę z moto, ale nigdy nie jeździłem nawet na skuterze, to jaka jest najlepsza droga?
Zapisać się na normalny pełen kurs na kategorię A? Czy wziąć parę lekcji, kupić 125 i jeździć, zdobywać doświadczenie?
Docelowo chodzi mi o podróżowanie motocyklem, a nie ścigacze i kiedyś by mi się marzyło coś takiego jak Honda
@DerMitteleuropaer: Jakiś czas temu byłem w tym samym miejscu, też myślałem o podróżowaniu na moto. Zastanawiałem się czy nie lepiej zacząć właśnie od 125. Przy moim wzroście (a jestem niższy od Ciebie)i planowaniu jazdy raczej poza miasto wychodziło że w grę wchodzi tylko Varadero 125. Niestety jego ceny są tak kosmiczne, że bardziej opłacało się zrobić A i kupić 500 na pierwszy sezon do nauki. Zostało jeszcze sporo kasy na
#motocykle hejka Ktoś mi podpowie czy wysokość siedziska 800mm przy wzroście 163cm to pełna stopa na ziemi? Czy to jeszcze zależne jest od konstrukcji?
Pytanko do osób, które w ostatnim roku zdawali egzamin na #prawojazdy na kategorię A: Jak oceniacie trudność egzaminu praktycznego? Jak wygląda egzamin teoretyczny? Zastanawiam się nad ilością potrzebnego czasu i poziomem trudności egzaminu, bo coraz poważniej myślę o zapisaniu się na kurs. #motocykle
@grzech_u: tak jak mówi @PrezydentEvil teoria jak na b + kilka ekstra pytań - kilka razy przerobisz w domu egzaminy i zdajesz bez problemu. Z tego co słyszałem i tak było w moim wypadku jak zdasz plac, to na mieście też zdasz, chyba że zrobisz coś na prawdę głupiego. Na placu dużą rolę odgrywa stres - przez niego się spinasz i gorzej kontrolujesz motocykl, a to ważne przy precyzyjnych
Co myślicie o pierwzym moto Yamaha XSR 900? To prawda, że nie ma czegoś takiego jak dobry/ zły pierwszy motocykl? Ze wszystko zalezy od kierowcy? Nie zamierzam jezdzic szybko. Maszyna ma być tylko narzędziem do poznawania okolic ;) #motocykle
@VanGogh: zawsze się trochę odkręca. Bo jest prosta, bo wyprzedzasz, bo się zdenerwowałes. Jest jeszcze druga ważna sprawa: waga. Na większym i cięższym motocyklu trudniej nauczyć się poprawnie pracować nad maszyną i wyrobić nawyki. Jeżeli się na nią zdecydujesz, to koniecznie idź na dodatkowe kursy na torze.
Motomireczki, decyzja zapadła, moto kupione wczoraj. Teraz czekam na doposażenie w ASO w gmole i handbary. W co warto doposażyć maszynę przed jazdą? Mogą to być rzeczy z aliexpress, kurs zaczynam dopiero w przyszłym tygodniu, więc nie pali się z dostawą ( ͡°͜ʖ͡°) Moto to DL 650 2019r. #motocykle
@switspl: sam mam DLa tylko starszy rocznik. Warto mieć centralna stopke, gniazdo USB, podgrzewane manetki (przy aktualnej pogodzie sprawdzają się bardzo dobrze), jak chcesz jeździć gdzieś dalej to kufry.
@switspl: jak masz gniazdo zapalniczki to jeżeli nie planujesz podłączać więcej urządzeń to USB jest bez sensu. Co do utraty gwarancji - zawsze najlepiej wysłać maila do gwaranta z zapytaniem - jak przyjdziesz z reklamacja to będziesz miał dowód że zezwolili. Olejarki nie mam więc się nie wypowiem.
A propos meteoroidu o którym wielu Mirków z zachodniej Polski o 04:02 pisało, że go widziało, a nawet słyszało. Kamerom live w Sokółce (Sokółka TV) udało sie go nagrać. Nie wygląda tutaj co prawda na takie widowisko jak w opisie Mirków, ale go widać ( ͡°͜ʖ͡°)
Zainteresowanych obiektami wchodzącymi w atmosferę ziemska polecam śledzić stronę pkim. Kilka dni po zdarzeniu zazwyczaj pojawiają się nagrania. Jeżeli udało się nagrać na więcej kamer, wyliczana jest trajektoria lotu.
#motocykle #prawojazdy Mirki :D Idę dziś po raz trzeci zdawać prawko kat A. Pewnie znowu obleje na 8. Na kursie już bez rąk latam :D Ale na egzaminie się podpieram. #gladius
@smarterMe: może się stresujesz i przez to jesteś spięty? Spróbuj wziąć jazdy w dniu egzaminu i się rozjeździsz trochę kiedy stres już Cię łapie. Dodatkowo jak dostaniesz czas na przyzwyczajenie się do motocykla to nie używaj gazu. Dzięki temu będziesz przyzwyczajony do tego jak motocykl zachowuje się jadąc wolno.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę
źródło: comment_15899108155UBW7G8CPpc4hayCcxIflC.jpg
Pobierz