Wpis z mikrobloga

Motomireczki, decyzja zapadła, moto kupione wczoraj. Teraz czekam na doposażenie w ASO w gmole i handbary.
W co warto doposażyć maszynę przed jazdą?
Mogą to być rzeczy z aliexpress, kurs zaczynam dopiero w przyszłym tygodniu, więc nie pali się z dostawą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moto to DL 650 2019r.
#motocykle
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@switspl: sam mam DLa tylko starszy rocznik. Warto mieć centralna stopke, gniazdo USB, podgrzewane manetki (przy aktualnej pogodzie sprawdzają się bardzo dobrze), jak chcesz jeździć gdzieś dalej to kufry.
  • Odpowiedz
@many_more: Gniazdo USB jest sens montować, jak mam fabryczne gniazdo zapalniczki? Orientujesz się, czy bez utraty gwarancji mogę zrzucić fabryczne manetki i założyć np. oxforda? Te katalogowe suzuki są dosyć drogie w porównaniu z oxfordami. Myślałem jeszcze nad scottoilerem, tym na podciśnienie, ale w salonie mechanik radził mi raczej ten elektroniczny. Mówił, że jak z silnikiem będzie problem po grzebaniu przy podciśnieniu, to ktoś może próbować zrzucić na to winę, chociaż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@switspl: jak masz gniazdo zapalniczki to jeżeli nie planujesz podłączać więcej urządzeń to USB jest bez sensu. Co do utraty gwarancji - zawsze najlepiej wysłać maila do gwaranta z zapytaniem - jak przyjdziesz z reklamacja to będziesz miał dowód że zezwolili. Olejarki nie mam więc się nie wypowiem.
  • Odpowiedz
@switspl: Scottoiler podciśnieniowy. Gdy się ustawi za dużą dawkę to rzeczywiście widać po stronie łańcucha kropki oleju na błotniku, wahaczu i kufrach. Jednak ten olej jest tak rzadki, że schodzi to bez problemu razem z brudem.

Do zakupu olejarki skłoniło mnie to, co się dzieje pod osłoną koła zębatego zdawczego i generalnie wokół łańcucha przy stosowaniu tradycyjnego smaru. Miałem dość wyciągania stamtąd zwałów smarowidła zmieszanego z piaskiem.
  • Odpowiedz
@switspl: dowiedz się jak to jest z tymi manetkami, gdyby nie pozwolili to możesz rozważyć nakładki na rzepy:
https://allegro.pl/oferta/grzane-podgrzewane-nakladki-na-manetki-oxford-5998412249

A poza tym rozważ kufer (givi ładniejsze ma) pod monokey, czyli stelaż i jeszcze płyta mocująca potrzebne. Możliwie duży bierz, 47l od givi gdyby miał z 1cm więcej to 2 kaski zmieściłby.

I dobrze, że o gmolach pomyślałeś. Gdybyś parkował na trawie to nakrętka od słoika lub poszerzenie stopki z aliexpress (ale
  • Odpowiedz
@switspl: ja mam tailbaga, ale w sumie u Ciebie wizualnie bardziej mi pasuje tankbag. Tak, też mam podobną podróbke od przyjaciół z chin, ale dodaję: zabezpieczaj telefon tymi gumkami, bo dwa razy go zgubiłem.
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo: Nie mam ciśnienia, żeby wsiadać na moto przed odebraniem papieru. Za stary jestem, żeby bawić się w takie niepotrzebne ryzyko dla paru dni zabawy.
@Hamza: W sobote przywiozą mi go bezpośrednio do garażu, więc chyba zakrętka nie będzie potrzebna, a tymczasem zamawiam z chin poszerzenie. Dzięki panowie!
  • Odpowiedz
@switspl: zanim dokupisz setki gratów upewnij się, że moto masz idealnie ustawiony pod siebie: wysokość siedzenia, pozycja klamek hamulca i sprzęgła, manetka hamulca tylnego i manetka zmiany biegów, zawieszenie - szczególnie dobrze dobrane zawieszenie do twojej wagi zrobi dużą różnicę.

jesli chodzi o mody to niewyobrażam sobie jazdy bez porządnych tank padów (stompgrip lub eazigrip) - łatwiej jest się trzymać motocykla poprawnie a nie opierać rękoma na kierownicy np podczas hamowania.
  • Odpowiedz
@switspl: A! I jeszcze najważniejsze: skoro juz wydajesz hajsik żeby ci się lepiej jeździło motocyklem to rozważ wydanie trochę na szkolenie na torze (tak, turustykiem). Gwarantuję, że po takim dnu będzie ci się jeździło lepiej niż po roku jazdy po ulicy. Polecam szkolenia od Szkoły Motocyklowej High (Szkoła z Poznania, Szkolenie w Bydgoszczy) i od Promoto (Szkoła ze Szczecina, Szkolenie w Starym Kisielinie).
  • Odpowiedz
@tereketerete: Jestem z Łodzi, więc mam tor pod nosem. Myślałem, żeby zapisać się na taki event jak tylko będa dostępne szkolenia: https://suzuki.pl/moto/suzuki-moto-szkola
Bo mam świadomość, że 20h, z czego pewnie co najmniej połowa na placyku, nie przygotuje mnie do jazdy za bardzo. A tankpadów już szukam i zaraz wleci zamówienie.
Zamówiłem już też ładowarkę i zastanawiam się nad olejem do łańcucha, bo nie mam jeszcze olejarki.
Internety polecają: https://allegro.pl/oferta/smar-do-lancucha-super-clean-bel-ray-400-ml-8747655544
Może być?
  • Odpowiedz