Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
laska168234
laska168234

laska168234

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 131
  • Znaleziska 37
  • Mikroblog 94
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
PtactwaWiele
PtactwaWiele
12.06.2026, 06:51:41
  • 2686
Myślałem że wykopki jak zwykle przesadzają z odklejką w gastro. Aż do wczoraj…

Byłem w pewnym lokalu z meksykańskim jedzeniem w okolicach wrocławskiego rynku. Nie było obsługi kelnerskiej trzeba było podejść do baru i wziąć karty samemu. I spoko - ja tam nie przepadam jak ktoś za mną biega. Wybrałem sobie jedzenie i podszedłem do lady złożyć zamówienie. A Pani podając mi terminal do zapłaty pyta czy chce dać napiwek xDDD

Rozumiecie? Jeszcze
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 12.06.2026, 14:22:34 via Wykop
  • 0
Ludzie czy danie napiwku dla was to jest taki problem? Po idziesz do restauracji to dajesz napiwek tak jak przepuszcasz kobietę w drzwiach że względu na szacunek do osoby ktora przynosi Ci jedzenie i dba o to żebyś czuł się dobrze w restauracji. Z góry zakładam , że większość z was jest pierwszym pokoleniem chodzącym do restauracji bo wcześniej bieda i mała mieścina teraz orzeł po studiach IT zarabia grubą kasę ale
  • Odpowiedz
laska168234
laska168234
laska168234 12.06.2026, 19:39:12 via Wykop
  • 0
@brck89: ogólnie nic nowego w tej dyskusji nie padło. Nadal twierdzę, że wraz ze wzrostem zamożości w naszym kraju maleje kultura a Polacy to tacy Rosjanie tylko w mniejszym kraju a jedyną różnica jest w położeniu geograficznym. I ja jestem w stanie zrozumieć to, że nie dajcie tych napiwków bo tak zostaliście wychowani itp. tylko po co się chwalić w internecie, że jest się chamem?
  • Odpowiedz
laska168234
laska168234
laska168234 12.06.2026, 19:41:45 via Wykop
  • 0
@oryginalny_kryptonim: zgadzam się. Po wypowiedziach autora postu mam wątpliwości co do prawdziwości tej sytuacji( może był w tym Pano, może była tam kelnerka i może nawet coś zjadł ale czy tak było z tym pytaniem o napiwek to nie wiem)
  • Odpowiedz
siemajd1
siemajd1
11.06.2026, 01:51:48
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 11.06.2026, 02:46:55 via Wykop
  • 0
@siemajd1: można też powiedzieć "rysę na szkle"
  • Odpowiedz
pierwszynawenus
pierwszynawenus
10.06.2026, 00:02:14
  • 1
Januszex generalnie remontuje u mnie ulicę i chodnik po nocy. Hałas potężny, że spać się nie da. Szef ekipy twierdzi, że prezes bardziej boi się kar od miasta za spoźnienie z inwestycją, niż ewentualnego mandatu za zakłócanie ciszy. Nikt jednak dotychczas nie doniósł, a to nie pierwsza taka noc. Mocny reflektor mają.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 10.06.2026, 00:09:18 via Wykop
  • 2
@pierwszynawenus: ogólnie dbanie o swoje dobro i interesy nie jest donosicielstwem. Ciekawe czy gdyby role się odwróciły to Pan właściciel byłby wyrozumiały.
  • Odpowiedz
sarnita
sarnita
30.05.2026, 12:25:17
  • 10
Ktoś ma ochotę?
sarnita - Ktoś ma ochotę?

źródło: 1000019829

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 30.05.2026, 12:33:01 via Wykop
  • 1
@sarnita: jeśli to nie AI, to wygląda jak z bajki o najlepszym cieście na świecie!
  • Odpowiedz
laska168234
laska168234
laska168234 01.06.2026, 17:34:21 via Wykop
  • 0
@sarnita: może podasz przepis?
  • Odpowiedz
berlinale
berlinale
berlinale
30.05.2026, 09:56:02
  • 6
A propos demografii i nierodzeniu się dzieci. Wpadła mi do głowy ostatnio taka myśl, zapewne nie oryginalna ale się podzielę.

Ludzie przestali chcieć mieć dzieci po tym jak zaczęli się interesować polityką.

Ludzie zaczęli godnie żyć, mają swoje hobby fajną pracę fajne pieniądze itp

No
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 30.05.2026, 10:01:27 via Wykop
  • 2
@berlinale: widmo tego co zastaną nasze dzieci po naszej śmierci może zniechęcać.
  • Odpowiedz
Autochton_Mazurski
Autochton_Mazurski
26.05.2026, 11:22:31
  • 1
Autochton_Mazurski
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 26.05.2026, 16:03:32 via Wykop
  • 0
@Autochton_Mazurski: Matko! Ktoś jeszcze oprócz mnie tego słucha? Ale zarąbiście ujrzeć na mikro ten kawałek/wstęp, serce się raduje, że jest nas więcej.
  • Odpowiedz

212

Dębowe triki chroniące liście przed gąsienicami

Dębowe triki chroniące liście przed gąsienicami

Zaatakowane przez gąsienice dęby kolejnej wiosny opóźniają czas wzrostu liści, aby się chronić. To skuteczna strategia w walce z drapieżnikami - wskazują badacze z międzynarodowego zespołu w artykule opublikowanym na łamach czasopisma "Nature Ecology and Evolution".

Lifelike
z
amu.edu.pl
dodany: 05.05.2026, 09:50:13
  • 29
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    botanika
  • #
    dendrologia
  • #
    drzewa
  • #
    ciekawostki
laska168234
laska168234
laska168234 06.05.2026, 12:14:53 via Wykop
  • 3
@Dwudziestydrugi: no i musiałeś przypomnieć o tym dziadostwie, w tamtym roku walka o moje małe sadzonki dęba, soda oczyszczona plus Ludwik, kompost i podlewanie, drzewka uratowane szczęście niebywałe. Tyle pracy żeby w zimie przyszedł jelonek i wszystko o--------l :(
laska168234
laska168234
laska168234 06.05.2026, 17:00:17 via Wykop
  • 3
@Dwudziestydrugi: u mnie pomogła soda oczyszczona wymieszana z woda i Ludwikiem ( można znaleźć przepis w internecie) niegroźne dla biosfery ale grzyba wytępi. Żeby na stałe pozbyć się problemu najlepiej zbierać grzybnię podczas gdzybobrania i wysypywać pod nasze drzewka wtedy dobry grzyb z podgrzybka będzie zwalczał tego złego. Może być również grzybnia z Pieczarek. Po rozsypaniu/wkopaniu grzybni na minimalną głębokość tak żeby maksymalnie przykrywała ją 1cm warstwa ziemi trzeba ją
Tony47
Tony47
Tony47
01.05.2026, 14:22:03
  • 6
Huop chyba w końcu odkrył jakąś pierwszą zaletę genetyczna w swoim ciele. Mimo siedzącego trybu życia od zawsze, od razu mógł biegnąc 2h bez przerw i zmęczenia tylko później, już po, nogi bolą że się chodzić nie da. Wrzuciłem w gpt swoje statystki z biegów i ten mówi że chłop ma genetyczne predyspozycje długodystansowca ale mięśnie nie nadążają za wydolnością. Genetyczne bo statystyki wyglądają jak na kogoś kto od lat reguralnie biega
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 01.05.2026, 14:26:57 via Wykop
  • 2
@Tony47: obie te marki mają tych samych dostawców bo to jedna grupa :) może lepiej było by porównać to do fiata 125 z Włoch i z Polski :D a tak na serio zazdroszczę Mirku! Bo mięśnie wyrobisz w moment tylko trzeba systematycznie biegać, niestety ja tego daru biegania nie dostałem i musiałem wszystko ciężko wypracowywać mimo aktywnego trybu życia! Powodzenia i dalszych sukcesów, warto biegać!
  • Odpowiedz
salvador5000
salvador5000
28.04.2026, 05:06:06
  • 1
Jest ktoś z was rozpoznać jakiej marki to pojazdy? #motoryzacja #samochody
salvador5000 - Jest ktoś z was rozpoznać jakiej marki to pojazdy? #motoryzacja #samoc...

źródło: 12113

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 28.04.2026, 05:24:19 via Wykop
  • 0
@Prawdziwy_Oponiarz: jako posiadacz Alfy nie rozpoznałem chociaż kształty mi znane, cały dzień będę pokutował
  • Odpowiedz

449

Miałą być uśmiechnięta Polska, a jest depresja przez rynek pracy

Miałą być uśmiechnięta Polska, a jest depresja przez rynek pracy

Bezrobocie i śmieciowe, niestabilne zatrudnienie. Młodzi ludzie w Polsce są psychicznie zdołowani przez fatalny rynek pracy. Fatalne nastroje młodych ludzi w Krakowie czyli topowym mieście w Polsce. To co dopiero mają powiedzieć młodzi ludzie mieszkający w powiatach?

dolina_korupcji
z
youtube.com
dodany: 23.04.2026, 11:17:37
  • 213
  • #
    krakow
  • #
    bezrobocie
  • #
    depresja
  • #
    przegryw
  • #
    zalesie
  • #
    januszebiznesu
laska168234
laska168234
laska168234 24.04.2026, 04:55:00 via Wykop
  • 0
@sirdam: Zgadzam się. Mieszkam w powiatowym mieście, nie mam żadnego problemu z pracą. Po studiach skończyłem dodatkowo technikum elektryczne za darmo!!! Zgadnijcie ilu moich znajomych dało się namówić na uczęszczanie do tego technikum.
zjadlbym_kebaba
zjadlbym_kebaba
23.04.2026, 13:03:44
  • 708
#bekazpisu #polityka
Oczywiście miałem w 2027 głosować na jedyny święty patriotyczny pis i premiera czarnka, ale jak zobaczyłem jak ten diabeł Tusk kontroluje z kim spotyka się prezydent Francji, państwa nuklearnego, drugiej gospodarki europy i gniecie jak karalucha Cenckiewicza wywalając go z roboty w RBN to jestem zmuszony, niestety, głosować na koalicję, potrzebujemy na czele rządu tak potężnego człowieka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 23.04.2026, 13:14:37 via Wykop
  • 86
@zjadlbym_kebaba: mi również wstyd, że głosowałem na PiS. Całe szczęście wybory na prezydenta odpuściłem.
  • Odpowiedz
szamus1
szamus1
szamus1
17.04.2026, 08:50:32
  • 12
Jak oceniacie sylwetkę? 29 lat, 175 cm wzrostu, 70kg wagi, 73cm w pasie. Stażu treningowego takiego konkretnego z treningiem siłowym co 2 dni i odpowiednią techniką itp około 12 miesięcy

Zdjęcie z dwóch pozycji

#mikrokoksy
#trening
#silownia
szamus1 - Jak oceniacie sylwetkę? 29 lat, 175 cm wzrostu, 70kg wagi, 73cm w pasie. St...

źródło: 1000052834

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 21.04.2026, 16:48:28 via Wykop
  • 1
@saintie: fajna narzuta, po brzuchu zapowiada się dość ciekawie nagle człowiek robi zbliżenie na profilowe i jeśli to faktycznie Ty to to naprawdę nie wiem co Ci faceci teraz mają w głowach, że wyrosło w Tobie takie ego
  • Odpowiedz
laska168234
laska168234
laska168234 21.04.2026, 17:36:35 via Wykop
  • 1
Nie znam tej Pani. Nikogo nie obraziłem( może oprócz paru kolesi z zabirzeniami ). A u Ciebie jak na bani?
  • Odpowiedz
NiezlyJestes
NiezlyJestes
20.04.2026, 22:41:24
  • 3
Dowiedział się, że tak naprawdę żadnej Ani nie ma.
Jest tylko stolarz imieniem Radek, który mieszka w Mielenku. Cała reszta była fikcją. SZEŚCIOLETNI ZWIĄZEK, zdjęcia, wyznania, deklaracje. Zawiedzionemu Damianowi pękło serce. Poczuł się zdradzony i oszukany. Nie mógł zrozumieć, jak ktokolwiek mógł zrobić coś takiego. Okrucieństwo tego rodzaju było wręcz nie do pojęcia.

#zwiazki #patologiazewsi #przegryw #tinder #psychologia
NiezlyJestes - Dowiedział się, że tak naprawdę żadnej Ani nie ma.
Jest tylko stolarz ...

źródło: 1000016436

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 20.04.2026, 22:55:59 via Wykop
  • 0
@NiezlyJestes: niestety ale autor tego artykułu wzoruje się na kanale YouTube: Kryminalny Patrol. Sama sprawa dość ciekaw. Może kopiowanie tematu itp. to nie jest nic złego ale jako fana Kryminalnego Patrolu lekko serce zabolało ;)
  • Odpowiedz
MYexodus
MYexodus
MYexodus
17.04.2026, 11:53:22
  • 10
Ostatnio za granicą gadałem z jakimś Duńczykiem o pierdołach w pubie i zeszliśmy na temat polityki. Tam że fuck Trump, fuck Hungary, Poland good.

Zadałem mu pytanie co on o tym myśli że taka Polska dostaje kupę kasy z UE w tym Danii, że taka Dania placi więcej niż dostaje.

Odpowiedział że go to nie obchodzi, że najwazniejsze jest to że te pieniądze są dobrze wydawane a Polska wydaje je dobrze.

I
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 17.04.2026, 12:00:43 via Wykop
  • 9
@MYexodus: gdy rozmawiałem z Belgami to samo powiedzieli. Nie byli zadowoleni z południa Europy ale już z Polski i Czech tak.
  • Odpowiedz
Mortale
Mortale
10.03.2026, 21:11:31
  • 1
#gielda dobrze mi idzie?
Mortale - #gielda dobrze mi idzie?

źródło: image

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 10.03.2026, 21:12:53 via Wykop
  • 0
@Mortale: tak samo źle jak mi
  • Odpowiedz
mckk
mckk
mckk
05.03.2026, 05:41:21
  • 963
#rodzicielstwo #dzieci
Wpis dla ludzi zastanawiających się nad posiadaniem dzieci, z mojego doświadczenia (mam dwójkę: 3 latka i 6 miesięczne dziecko).
Jeśli:
- lubisz dzieci. Na ich widok zawsze się uśmiechasz. Lubisz bawić się z dziećmi rodzeństwa, znajomych
- nie masz zainteresowań. Często się nudzisz. Nie masz pomysłu jak spędzić czas
- nie masz zbyt wielu znajomych, rzadko spotykasz się z ludźmi towarzysko
  • 375
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 05.03.2026, 05:43:49 via Wykop
  • 901
@mckk: cieszę się, że nawet jeśli mój ojciec tak myślał to nie musiał tego przedstawić całemu światu.
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
15.02.2026, 23:31:13
  • 700
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 16.02.2026, 23:44:35 via Wykop
  • 0
@kanemoto: przeczytałem teks 4.16 Gal i jest on potwierdzeniem tego co dzieje się obecnie na świecie.
  • Odpowiedz

502

Szybko, ale bezpiecznie skończyło się na słupie. Kulisy śmiertelnego wypadku

Szybko, ale bezpiecznie skończyło się na słupie. Kulisy śmiertelnego wypadku

Wczoraj w Sieprawiu pod Krakowem doszło do tragedii. Patrząc na zdjęcia wraku – a właściwie tego, co z niego zostało – pierwsza myśl, jaka przemknęła mi przez głowę, była brutalnie prosta...

wykopek95
z
wykop.pl
dodany: 09.12.2025, 17:00:22
  • 138
  • #
    polskiedrogi
  • #
    szybkoalebezpiecznie
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    wypadek
laska168234
laska168234
laska168234 09.12.2025, 21:50:41 via Wykop
  • 0
@bepepee: zabił pasażerkę
1woYtek1
1woYtek1
06.12.2025, 19:57:01
  • 2555
Heh, znalazłem zeszyt brata z wczesnej podstawowki. Jakby ktoś zapomniał jak świetnie się żyło w latach '90. Przynajmniej nie było łuni i gejostwa xD

#kiedystobylo #polska
1woYtek1 - Heh, znalazłem zeszyt brata z wczesnej podstawowki. Jakby ktoś zapomniał j...

źródło: 1000052933

Pobierz
  • 272
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

laska168234
laska168234
laska168234 07.12.2025, 11:46:31 via Wykop
  • 1
Jak mi was wszystkich nie jest szkoda, lata 90 to coś na co ten naród zasługiwał i zasługuje aby wydarzyły się ponownie. Przypomnijmy sobie w pamięci kto nam te lata zgotował, kto ma nam zapewnić bezpieczeństwo i komu zostawiamy 5% naszego PKB. Po prostu my jako naród nie mamy pojęcia o kapitalizmie bo w kapitalizmie nie ma pojęcia honoru, wdzięczności ITP. Tam jest tylko i wyłącznie zysk i kapitał.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Dominik Laskowski

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 07.02.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking