Myślałem że wykopki jak zwykle przesadzają z odklejką w gastro. Aż do wczoraj…
Byłem w pewnym lokalu z meksykańskim jedzeniem w okolicach wrocławskiego rynku. Nie było obsługi kelnerskiej trzeba było podejść do baru i wziąć karty samemu. I spoko - ja tam nie przepadam jak ktoś za mną biega. Wybrałem sobie jedzenie i podszedłem do lady złożyć zamówienie. A Pani podając mi terminal do zapłaty pyta czy chce dać napiwek xDDD
Ludzie czy danie napiwku dla was to jest taki problem? Po idziesz do restauracji to dajesz napiwek tak jak przepuszcasz kobietę w drzwiach że względu na szacunek do osoby ktora przynosi Ci jedzenie i dba o to żebyś czuł się dobrze w restauracji. Z góry zakładam , że większość z was jest pierwszym pokoleniem chodzącym do restauracji bo wcześniej bieda i mała mieścina teraz orzeł po studiach IT zarabia grubą kasę ale
@brck89: ogólnie nic nowego w tej dyskusji nie padło. Nadal twierdzę, że wraz ze wzrostem zamożości w naszym kraju maleje kultura a Polacy to tacy Rosjanie tylko w mniejszym kraju a jedyną różnica jest w położeniu geograficznym. I ja jestem w stanie zrozumieć to, że nie dajcie tych napiwków bo tak zostaliście wychowani itp. tylko po co się chwalić w internecie, że jest się chamem?
@oryginalny_kryptonim: zgadzam się. Po wypowiedziach autora postu mam wątpliwości co do prawdziwości tej sytuacji( może był w tym Pano, może była tam kelnerka i może nawet coś zjadł ale czy tak było z tym pytaniem o napiwek to nie wiem)
Januszex generalnie remontuje u mnie ulicę i chodnik po nocy. Hałas potężny, że spać się nie da. Szef ekipy twierdzi, że prezes bardziej boi się kar od miasta za spoźnienie z inwestycją, niż ewentualnego mandatu za zakłócanie ciszy. Nikt jednak dotychczas nie doniósł, a to nie pierwsza taka noc. Mocny reflektor mają.
@pierwszynawenus: ogólnie dbanie o swoje dobro i interesy nie jest donosicielstwem. Ciekawe czy gdyby role się odwróciły to Pan właściciel byłby wyrozumiały.
@Autochton_Mazurski: Matko! Ktoś jeszcze oprócz mnie tego słucha? Ale zarąbiście ujrzeć na mikro ten kawałek/wstęp, serce się raduje, że jest nas więcej.
Zaatakowane przez gąsienice dęby kolejnej wiosny opóźniają czas wzrostu liści, aby się chronić. To skuteczna strategia w walce z drapieżnikami - wskazują badacze z międzynarodowego zespołu w artykule opublikowanym na łamach czasopisma "Nature Ecology and Evolution".
@Dwudziestydrugi: no i musiałeś przypomnieć o tym dziadostwie, w tamtym roku walka o moje małe sadzonki dęba, soda oczyszczona plus Ludwik, kompost i podlewanie, drzewka uratowane szczęście niebywałe. Tyle pracy żeby w zimie przyszedł jelonek i wszystko o--------l :(
@Dwudziestydrugi: u mnie pomogła soda oczyszczona wymieszana z woda i Ludwikiem ( można znaleźć przepis w internecie) niegroźne dla biosfery ale grzyba wytępi. Żeby na stałe pozbyć się problemu najlepiej zbierać grzybnię podczas gdzybobrania i wysypywać pod nasze drzewka wtedy dobry grzyb z podgrzybka będzie zwalczał tego złego. Może być również grzybnia z Pieczarek. Po rozsypaniu/wkopaniu grzybni na minimalną głębokość tak żeby maksymalnie przykrywała ją 1cm warstwa ziemi trzeba ją
Huop chyba w końcu odkrył jakąś pierwszą zaletę genetyczna w swoim ciele. Mimo siedzącego trybu życia od zawsze, od razu mógł biegnąc 2h bez przerw i zmęczenia tylko później, już po, nogi bolą że się chodzić nie da. Wrzuciłem w gpt swoje statystki z biegów i ten mówi że chłop ma genetyczne predyspozycje długodystansowca ale mięśnie nie nadążają za wydolnością. Genetyczne bo statystyki wyglądają jak na kogoś kto od lat reguralnie biega
@Tony47: obie te marki mają tych samych dostawców bo to jedna grupa :) może lepiej było by porównać to do fiata 125 z Włoch i z Polski :D a tak na serio zazdroszczę Mirku! Bo mięśnie wyrobisz w moment tylko trzeba systematycznie biegać, niestety ja tego daru biegania nie dostałem i musiałem wszystko ciężko wypracowywać mimo aktywnego trybu życia! Powodzenia i dalszych sukcesów, warto biegać!
Bezrobocie i śmieciowe, niestabilne zatrudnienie. Młodzi ludzie w Polsce są psychicznie zdołowani przez fatalny rynek pracy. Fatalne nastroje młodych ludzi w Krakowie czyli topowym mieście w Polsce. To co dopiero mają powiedzieć młodzi ludzie mieszkający w powiatach?
@sirdam: Zgadzam się. Mieszkam w powiatowym mieście, nie mam żadnego problemu z pracą. Po studiach skończyłem dodatkowo technikum elektryczne za darmo!!! Zgadnijcie ilu moich znajomych dało się namówić na uczęszczanie do tego technikum.
#bekazpisu #polityka Oczywiście miałem w 2027 głosować na jedyny święty patriotyczny pis i premiera czarnka, ale jak zobaczyłem jak ten diabeł Tusk kontroluje z kim spotyka się prezydent Francji, państwa nuklearnego, drugiej gospodarki europy i gniecie jak karalucha Cenckiewicza wywalając go z roboty w RBN to jestem zmuszony, niestety, głosować na koalicję, potrzebujemy na czele rządu tak potężnego człowieka
Jak oceniacie sylwetkę? 29 lat, 175 cm wzrostu, 70kg wagi, 73cm w pasie. Stażu treningowego takiego konkretnego z treningiem siłowym co 2 dni i odpowiednią techniką itp około 12 miesięcy
@saintie: fajna narzuta, po brzuchu zapowiada się dość ciekawie nagle człowiek robi zbliżenie na profilowe i jeśli to faktycznie Ty to to naprawdę nie wiem co Ci faceci teraz mają w głowach, że wyrosło w Tobie takie ego
Dowiedział się, że tak naprawdę żadnej Ani nie ma. Jest tylko stolarz imieniem Radek, który mieszka w Mielenku. Cała reszta była fikcją. SZEŚCIOLETNI ZWIĄZEK, zdjęcia, wyznania, deklaracje. Zawiedzionemu Damianowi pękło serce. Poczuł się zdradzony i oszukany. Nie mógł zrozumieć, jak ktokolwiek mógł zrobić coś takiego. Okrucieństwo tego rodzaju było wręcz nie do pojęcia.
@NiezlyJestes: niestety ale autor tego artykułu wzoruje się na kanale YouTube: Kryminalny Patrol. Sama sprawa dość ciekaw. Może kopiowanie tematu itp. to nie jest nic złego ale jako fana Kryminalnego Patrolu lekko serce zabolało ;)
#rodzicielstwo #dzieci Wpis dla ludzi zastanawiających się nad posiadaniem dzieci, z mojego doświadczenia (mam dwójkę: 3 latka i 6 miesięczne dziecko). Jeśli: - lubisz dzieci. Na ich widok zawsze się uśmiechasz. Lubisz bawić się z dziećmi rodzeństwa, znajomych - nie masz zainteresowań. Często się nudzisz. Nie masz pomysłu jak spędzić czas - nie masz zbyt wielu znajomych, rzadko spotykasz się z ludźmi towarzysko
Wczoraj w Sieprawiu pod Krakowem doszło do tragedii. Patrząc na zdjęcia wraku – a właściwie tego, co z niego zostało – pierwsza myśl, jaka przemknęła mi przez głowę, była brutalnie prosta...
Jak mi was wszystkich nie jest szkoda, lata 90 to coś na co ten naród zasługiwał i zasługuje aby wydarzyły się ponownie. Przypomnijmy sobie w pamięci kto nam te lata zgotował, kto ma nam zapewnić bezpieczeństwo i komu zostawiamy 5% naszego PKB. Po prostu my jako naród nie mamy pojęcia o kapitalizmie bo w kapitalizmie nie ma pojęcia honoru, wdzięczności ITP. Tam jest tylko i wyłącznie zysk i kapitał.
Byłem w pewnym lokalu z meksykańskim jedzeniem w okolicach wrocławskiego rynku. Nie było obsługi kelnerskiej trzeba było podejść do baru i wziąć karty samemu. I spoko - ja tam nie przepadam jak ktoś za mną biega. Wybrałem sobie jedzenie i podszedłem do lady złożyć zamówienie. A Pani podając mi terminal do zapłaty pyta czy chce dać napiwek xDDD
Rozumiecie? Jeszcze