Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
hellfirehe

hellfirehe

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23641
  • Znaleziska 14435
  • Mikroblog 9206
  • Obserwujący 112
  • Obserwowane 27
  • Dodane (588)
  • Komentowane (7869)
  • Plusowane (749)
hellfirehe
hellfirehe 30.03.2026, 13:37:00
  • 4
Skąd się wziął mit (i czy to na pewno mit?) o jakimś rzekomym niebezpieczeństwie odbicia się od atmosfery i uleceniu w bezkres kosmosu podczas manewru powrotu statków kosmicznych na ziemię?
Już pomijając w ogóle legendy z filmów z żółtymi napisami jak to się miało to rzekomo przydarzyć jakimś kosmonautom w przeszłości.

Jest to tak rozpowszechniona opowieść, że widzę że ChatGPT który "przeczytał cały internet" też o tym opowiada jakby to było jak najbardziej możliwe,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe
Autor
30.03.2026, 13:54:49 via Wykop
  • 2
Możesz traktować moje słowa jako obiektywne świętości, grałem w KSP ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Diamond-kun: No ja w Orbitera grałem i nawet na olimpiadzie przedmiotowej z fizyki w LO byłem ;)
Ten ChatGPT mnie tylko załamał pod tym względem gdzie ja mu tłumaczę a ten "tak ale..." i że niby to jest jakoś tam możliwe.

Gdyby było ryzyko że Sheppard w pierwszym locie (czy nawet Gagarin)
  • Odpowiedz
nieustawne_lustro
nieustawne_lustro
nieustawne_lustro
30.03.2026, 13:58:38 via Wykop
  • 2
Skąd się wziął mit (i czy to na pewno mit?) o jakimś rzekomym niebezpieczeństwie odbicia się od atmosfery i uleceniu w bezkres kosmosu podczas manewru powrotu statków kosmicznych na ziemię?


@hellfirehe: z filmu Apollo 13. I to nie do końca mit. Przy bardzo małym kącie wejścia w atmosferę jest możliwość wytworzenia wystarczającej siły aerodynamicznej, żeby 'przegrać' z grawitacją. Statek zostanie wyniesiony do wyższych warstw atmosfery lub nawet poza. Oczywiście kosztem
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 23.03.2026, 21:33:55
  • 4
Ten Szwarceneger vel Terminator ven Conan to jednak fachowiec jest - dał radę z kosiarką przełamać wszystkie adblocki :)

#parkside #schwarzenegger
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe 23.03.2026, 10:41:57
  • 2
Jak to jest z numerami rejestracyjnymi samolotów?
Po wycofaniu wracają do puli?

SP-ASM chyba jakiś pechowy, ostatnio wylądował na autostradzie A1, a dawniej rozbił się Zlin noszący ten sam numer.

Tu raport z katastrofy poprzedniego samolotu z tym numerem (zdjęcie w komentarzu):
hellfirehe - Jak to jest z numerami rejestracyjnymi samolotów?
Po wycofaniu wracają d...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe
Autor
23.03.2026, 10:42:01 via Wykop
  • 2
@hellfirehe:
hellfirehe - @hellfirehe:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 20.03.2026, 14:39:55
  • 4
Wielka mi afera z tą blokadą cieśniny Ormuz.
Wystarczy kawałek kanału i można to opłynąć tyłem:

#iran #wojna #gruzja #czeczenia #ukraina
hellfirehe - Wielka mi afera z tą blokadą cieśniny Ormuz.
Wystarczy kawałek kanału i ...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vinizius
Vinizius
Vinizius
20.03.2026, 14:41:35 via Wykop
  • 4
@hellfirehe: Ja tam widzę szybszą drogę przez Izrael ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
2Girls_1Cup
2Girls_1Cup
20.03.2026, 14:58:42 via Wykop
  • 0
@hellfirehe: przecież takie opracje to się najlepiej w wolne piątkowe popołudnie przeprowadza więc do poniedziałku powinno być gotowe xD.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 17.03.2026, 15:52:27
  • 0
Mam w mieszkaniu trochę bałagan w rozdzielnicy (podobno robota dewelopera):

- wyłącznik główny 3f na wejściu
- jedną różnicówkę 3f (która zabezpiecza tylko gniazda w kuchni i dwóch łazienkach - nawet nie oświetlenie chociaż powinna)
- szereg zabezpieczeń nadprądowych 1f na pozostałe obwody w mieszkaniu (prosto zza wyłącznika głównego)
- jedno nadprądowe 3f na kuchenkę (prosto zza wyłącznika głównego)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
17.03.2026, 15:56:09 via Wykop
  • 1
- jedną różnicówkę 3f (która zabezpiecza tylko gniazda w kuchni i dwóch łazienkach - nawet nie oświetlenie chociaż powinna)


@hellfirehe: material trwa 13 min ale polecam popatrzec do konca. Oswietlenie (jak i gniazda) masz raczej 1p a chesz do niego zastosowac RCD 3p. material pokazuje dlaczego sie nie powinno zabezpieczac obwodow 1p przy pomocy RCD 3p.

BTW jak masz malo miejsca w rozdzielnicy to sa RCD ktore zajmuja cale JEDNO
gorzki99 - >- jedną różnicówkę 3f (która zabezpiecza tylko gniazda w kuchni i dwóch ł...
  • Odpowiedz
RycerzSzaregoMelanzu
RycerzSzaregoMelanzu
RycerzSzaregoMelanzu
18.03.2026, 05:30:05 via Wykop
  • 1
@hellfirehe:

podobno robota dewelopera


Z którego roku? 1995 chyba patrząc po opisie niżej. Jeśli instalacja jest nowsza to została wykonana niezgodnie z
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 15.03.2026, 16:07:13
  • 9
Po czym poznać prawdziwie Polski profil, ze zdroworozsądkowym podejściem do życia, który dzieli się ze mną uniwersalnymi prawdami, ciekawymi historiami z życia wziętymi i dba o to żeby nie owładnęła mną lewacka ideologia?

hellfirehe - Po czym poznać prawdziwie Polski profil, ze zdroworozsądkowym podejściem...

źródło: 1000029681

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe 12.03.2026, 14:58:26
  • 10
Mała kompilacja i od razu cieplej się w pokoju robi ;)

#linux #linuxmasterrace #pcmasterrace
hellfirehe - Mała kompilacja i od razu cieplej się w pokoju robi ;)

#linux #linuxmas...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
12.03.2026, 15:23:40 via Wykop
  • 4
@hellfirehe: daj mnie, mam chore rdzenie
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
Autor
12.03.2026, 15:33:01 via Wykop
  • 1
threadripper?


@senq87: tak, nawet daje radę
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 10.03.2026, 20:48:47
  • 2
Takie moje ostatnie odkrycie w temacie #modelowanie3d, a mianowicie projekt Solvespace https://solvespace.com

Program jakiś taki "jak za starych czasów" - dystrybucja to jeden plik .exe ze wszystkim, zresztą wygląda trochę retro jak jakiś DOS-owy program z lat 90, interfejs edytora trochę drewniany ale idzie się przyzwyczaić (czasami to mogą być zalety).

Z istotnych dla mnie zalet - znacznie lepszy solver 3D w porównaniu z #freecad, więc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik
12.03.2026, 08:35:21 via Wykop
  • 0
Troche się z tym męczyłem zanim nie poznałem FreeCADa. Dużo rzeczy nie miał, np zaokrąglania krawędzi.
"ruchome urządzenia mechaniczne", zawiasy, pantografy, zawieszenia aut - nie testowałem.
  • Odpowiedz
bajcik
bajcik
04.04.2026, 12:14:28 via Wykop
  • 0
Z istotnych dla mnie zalet - znacznie lepszy solver 3D w porównaniu z #freecad,


@hellfirehe: jest jakaś wtyczka sovespace-owa do freecada. Widać ja tu
https://www.youtube.com/watch?t=1541&v=JjFh8vtMBC8
bajcik - >Z istotnych dla mnie zalet - znacznie lepszy solver 3D w porównaniu z #free...
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 04.03.2026, 17:40:48
  • 1
Jak płaskoziemcy w ogóle tłumaczą wschód i zachód Słońca?

Bo można sobie zrobić telekonferencję na teamsach z Chińczykiem, Hindusem, Polakiem i Amerykaninem no i każdy będzie mówił kiedy u niego Słońce wschodzi i zachodzi.

No bo to że w różnych miejscach jest pod różnym kątem to spoko - na płaskiej Ziemi też by tak mogło być zakładając oczywiście że odległość do Słońca jest rzędu kilku tysięcy kilometrów, a nie 150mln jak twierdzą "okrągłoziemcy" i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe
Autor
04.03.2026, 18:05:19 via Wykop
  • 3
maleje oddalając się od nas


@mafiafb: No ale nie maleje, bo w południe i przy wschodzie i zachodzie jest tak takiej samej wielkości co łatwo zaobserwować - gdyby się miało oddalać i być niskie i lokalne to faktycznie wyraźnie zmieniałoby rozmiar.
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
04.03.2026, 18:17:53 via Wykop
  • 3
@hellfirehe: A to zależy kogo spytasz i jaka jest aktualnie wiodąca teoria ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parę lat temu jakiś guru ich sekty wybrał się na biegun południowy potwierdzić istnienie ściany, wziął ze sobą płasko- i kuloziemców, potwierdzili na live streamie BRAK tejże ściany, po czym guru z innymi guru zostali ogłoszeni częścią spisku. xD Nie przetłumaczysz, nie ma siły.

To jest (dosłownie) gadanie z debilem:
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 26.02.2026, 14:28:06
  • 9
Sytuacja w sklepie przy kasie, matka płaci jakieś zakupy, jest z nią chłopiec max 10 lat.
Młody prosi mamę żeby kupiła mu zdrapkę.
Chodzi o hazardową zdrapkę loterię, z tych co to przy kasie bywają w wielu różnych rodzajach.

Matka nie chce, on chce, ona "nie", on "płoooosieee", chwilę to trwa, matka ulega, pyta którą, młody wybiera zdrapkę i dostaję ją, jeszcze jakieś chwilowe targowanie o "jeszcze jedną", no ale drugiej nie dostaje.

I
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pasterz30
Pasterz30
27.02.2026, 14:32:10 via Wypiek
  • 2
@hellfirehe przewali za 10 lat majatek rodziny na automatach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
Autor
27.02.2026, 14:54:38 via Wykop
  • 3
przewali za 10 lat majatek rodziny na automatach


@Pasterz30: przy takim wsparciu matki to obawiam się że to może nie potrwać aż 10 lat ;)
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 24.02.2026, 12:24:11
  • 47
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Petururururu
Petururururu
Petururururu
24.02.2026, 12:39:22 via Wykop
  • 8
@hellfirehe: pewnie z racji wieku, ale wiele osób nie kojarzy za bardzo 2014 i tych 2 lat starć. Tam byla normalna wojna czołgowo miejska, Gdzie ruscy zatrzymali się na Mariupolu.
  • Odpowiedz
phantom-love
phantom-love
24.02.2026, 14:28:00 via Wykop
  • 2
@hellfirehe: ruskie bez wybijania dzieci żyć nie mogą, tak zwana tradycja. Prawaki lubią to.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 18.02.2026, 12:25:34
  • 1
Takie moje rozmyślania na temat inżynierskiej porażki jaką jest rozruch samochodu Toyota Yaris Hybrid IV (i podejrzewam że wielu innych modeli ze stajni Toyoty i okolic), w sumie nie wiem jak to jest w innych markach, ale problem spotkałem kilkukrotnie właśnie w Toyocie.

Mianowicie - mały 35Ah akumulator 12V którego poziom naładowania szybko spada poniżej wartości przy której samochód po prostu nie podejmuje próby uruchomienia..

Możliwość uruchomienia samochodu, uzależniona jest od tego że
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tagliacozzo
Tagliacozzo
Tagliacozzo
18.02.2026, 12:29:15 via Wykop
  • 2
@hellfirehe: klasyka. Jak ostatnio wzywałem lawetę do rav4 która stała tydzień to gościu się śmiał że od rana 8 toyotę odpala xD
  • Odpowiedz
sberatel
sberatel
18.02.2026, 13:24:11 via Wypiek
  • 1
@hellfirehe ten mały aku jest tylko do uruchomienia systemów ale on spokojnie parę lat wytrzymuje. U mnie jest 9 letni i 3-4 dni na mrozie nie są mu straszne.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 17.02.2026, 18:35:33
  • 19
Trzymajcie się w tym Chorzowie

#pogoda #chorzow #postapokalipsa #koniecswiata
hellfirehe - Trzymajcie się w tym Chorzowie

#pogoda #chorzow #postapokalipsa #koniec...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KarmelkowyZubr
KarmelkowyZubr
17.02.2026, 18:37:25 via Wykop
  • 9
@hellfirehe:
KarmelkowyZubr - @hellfirehe:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Myslovitz
Myslovitz
17.02.2026, 21:28:24 via Android
  • 1
@hellfirehe: idzie się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 16.02.2026, 12:55:46
  • 0
Jak wygląda temat solverów dla takiej średnio skomplikowanej mechaniki w FreeCAD?

Chodzi mi o zamodelowanie mechaniki niezależnego zawieszenia samochodu - wielowahacz, MacPherson, belka itp.
Czyli dla pojedynczych kół, kilka linków o zadanych pozycjach które jakoś tam wpływają na wzajemne pozycje i kąty, dwa elementy współosiowe przy MacPhersonie itp. Wszystko w pełni sztywne, obliczeniowo jak najbardziej wykonalne.

5 lat temu kombinowałem z czymś co się nazywało A2Plus i nawet robiłem jakieś zmiany w samym solverze (nie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe 14.02.2026, 13:57:44
  • 0
Szukam gotowej (i będącej w sprzedaży) przetwornicy DC 12V -> DC 5V, koniecznie z izolacją galwaniczną już z filtrami w środku.
Z obudową i wystającymi przewodami (bądź jakimiś typowymi złączami na zewnątrz).
Na wyjściu potrzebuję niecałego 1A, więc jak chińczyk to pewnie wypadałoby żeby na obudowie napisane było 2A.

Najlepiej coś takiego jak to:
https://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=NSD05-S
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe
Autor
14.02.2026, 14:13:50 via Wykop
  • 0
o jakiej pętli mówisz skoro do GoPro podłączasz tylko zasilanie?


@zetisdead: Jeszcze audio-in z innego urządzenia zasilanego z auta wbudowanym zasilaczem, a prościej mi będzie zmienić zasilacz gopro. Na baterii problemu nie ma.
  • Odpowiedz
v-tec
v-tec
14.02.2026, 15:19:59 via Wykop
  • 1
@hellfirehe: nie wiem czy takie izolowanie wystarczy:

https://www.mouser.pl/ProductDetail/Murata-Power-Solutions/TWR-5-3000-12-500-D12A-C
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 11.02.2026, 12:59:12
  • 0
Gdzie się przenieść (a może się nie przenosić) z telefonami komórkowymi i jaką usługę wybrać?

Mam trzy numery w Orange, z czego dwa w miarę używane, jeden sporadycznie.
Zużywam miesięcznie kilkadziesiąt GB internetu, w sumie na trzech numerach do 50Gb.
Potrzebuję dzwonić, potrzebuję 5G, potrzebuję kart SIM.

Nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lelele112233
lelele112233
lelele112233
13.02.2026, 15:53:36 via Wykop
  • 0
@hellfirehe: Stawke bazową gołą, zawsze podają to jest cennik.
W ramach nju abo wybierasz jeden z 4 planów i co zawierają plany jest w ich regulaminie czyli nolimit i data.

Jak będziesz w abo to przeskocz do subskrypcji, abonament nie jest terminowy, a zaleta subskrypcji to nic ci się nie nabije poza kwote planu + masz aplikacje (w nju abo brak) + kontrolujesz płatności w aplikacji.
  • Odpowiedz
Shatter
Shatter
23.02.2026, 11:19:34 via Android
  • 0
@hellfirehe: w mobile Vikings masz subskrypcję, samo ściąga z karty. Z miłą chęcią udostępnię Ci swój link - ty dostaniesz 1000 GB miesięcznie w promocji, a mi zabiorą z rachunku ze 3 złote xd

Internet się kumulje (nie ten z promocji) i można wymieniać na fanty fizyczne, ja mam jakieś kubki, bluzę itd.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 06.02.2026, 17:59:48
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I-____-I
I-____-I
06.02.2026, 18:04:25 via Wykop
  • 1
@hellfirehe ok, jadę.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
Autor
06.02.2026, 18:17:43 via Wykop
  • 1
Około tydzień temu też tak testowali. Godzina też podobna :)


@markhausen: może być... chociaż w sumie dość dziwne że używają alarmowych squawk podczas treningu
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 04.02.2026, 12:50:03
  • 1
Taki zawias - w jaki sposób się go reguluje?

W sensie - czy te wszystkie piny, śrubki, to jest jakaś regulacja, czy po prostu trzeba wyjąć całe drzwi, wkręcić zawias mniej/bardziej i to jest cała możliwość regulacji pozycji?

W komentarzu zdjęcie z drugiej strony

#remontujzwykopem #drzwi
hellfirehe - Taki zawias - w jaki sposób się go reguluje?

W sensie - czy te wszystki...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hellfirehe
hellfirehe
Autor
04.02.2026, 12:50:29 via Wykop
  • 1
@hellfirehe:
hellfirehe - @hellfirehe:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
Autor
04.02.2026, 13:57:33 via Wykop
  • 0
nie pytaj ontakie rzeczy na wykopie slodziak bo zle skonczywz


@daniel-darcio: dam radę ;)

Mój zawias to chyba nie jest taki sprytny jak ten na filmie od
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 03.02.2026, 14:05:37
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anomalocaracid
Anomalocaracid
03.02.2026, 14:14:17 via Wykop
  • 6
@hellfirehe: O ich skuteczności przkonaliśmy sie w Wenezueli
  • Odpowiedz
IksdeHeheh
IksdeHeheh
03.02.2026, 14:30:37 via Wykop
  • 1
@hellfirehe: bańka antydostepowa która nigdy nie zadziała. Niet analog. NATO już przegrało.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe 02.02.2026, 18:43:16
  • 3
Co te akta Epsteina?

Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę akt Epsteina (https://www.justice.gov/epstein) hasło "EFTA00282798".

Wyskoczy wam dokument z akt Epsteina, który mnie prywatnie zadziwił i nawet lekko zszokował:
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OrkusTanatos
OrkusTanatos
OrkusTanatos
02.02.2026, 18:46:44 via Wykop
  • 4
@hellfirehe: Streściłbyś? bo mnie już głowa boli od czytania niekończących się pdf i mailów o tym jak Bush kogoś zgwalcił potem ciął konketnym narzedziem jej stopy i wyprawił na niej Spiritualistic sacrifice.
EDIT: EFTA00147661
  • Odpowiedz
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
02.02.2026, 19:23:14 via Wykop
  • 2
@OrkusTanatos: @hellfirehe
Ja myślę że o tę linię chodziło. Pewnie ktoś grepa po XXX wpisał

Changed format of pciBusld (to XXXX:XX:XX.X - this change was visible in 280)
No ale i takie tam
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
  • Strona 2 z 29
  • >

Tomasz

  • http://www.youtube.com/user/hellfirehe

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 05.07.2021

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 19.10.2019

    Komentator
  • VIP
    od 27.01.2026

    VIP
  • Złotousty
    od 28.02.2019

    Złotousty
  • Rocznica
    od 26.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.11.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 16.12.2025

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking