TLDR: Wyjazd do USA na 10 dni w tym 8 dni w aucie i zwiedzenie 6 parków narodowych dla dwóch osób wyszedł 17719 ZŁ + 1793 USD (specjalnie USD nie przeliczam na PLN bo my kupowaliśmy USD po 4.24 a dziś możemy sobie pomarzyć o takim kursie :) )
Jako że finalnie zebrało się kilka osób ciekawych kosztów podróży po zachodnich stanach USA to podrzucam trasę, koszty i jakieś mini tipy. Nasza trasa
@oruniak: W ogóle to było tak, że pytamy go jak w LA, czy bezpiecznie czy na coś uważać. A on mówi, że nie jest źle tylko żebyśmy zawsze chodzili razem a nie samotnie no i uważali na miasteczka namiotowe a tak to powinno być ok. Po czym dojechaliśmy na miejsce i mówi, aha tutaj mieszkacie, to uważajcie na siebie, nie wychodźcie zbyt późno. xD
Nazwa substancji czynnej to metamizol, chociaż w Polsce częściej mówi się po prostu pyralgina – czyli tak, jak nazywa się najpopularniejszy preparat z tą substancją.
Metamizol został odkryty ponad 100 lat temu, ale w Polsce zaczęto go stosować dopiero w roku 1976. Co ciekawe, przez krótki czas był dostępny w naszym kraju jedynie na receptę, a później można było kupić maksymalnie 1 opakowanie bez recepty.
@dwa__fartuchy: to smutne, że musisz swoim wyglądem zachęcać ludzi do zapoznania się z postem. Oststnio też jakiś dodałaś i była nawet informacja, że dodajesz drugi raz ze zdjęciem, bo wpis nie zdobył popularności.
Poznałem ostatnio laske na Tinderze. Umówiliśmy się w restauracji. Na kolacji okazało się, że dziewczyna jest zwykła prostytuką i zaproponowała, że zrobi wszystko, a cena to 500zl za noc. Pomyślałem że w sumie przypałby mi się pomoc w remoncie. Chciałem trochę odmalować ściany, a żaden majster poniżej 1000zł tego nie zrobi. Poszliśmy do mnie. W pewnym momencie dziewczyna powiedziała że musi na chwilę do toalety. Stwierdziłem że przez ten czas zacznę przygotowania
@marcooo80: dodaj wysokość kursu walutowego i jego date na grafice, jak jest opcja to dla zarobków netto obliczenia i też daty dla cen paliw i jak na szybko spojrzałem są dostępne dane za rok 2021 wynagrodzeń, więc trochę świeższe. Może jeszcze będzie opcja minimalnego wynagrodzenia. Jak coś robić to na porządnie. A tak to dobra robota. Plusik
@arinkao jak to co? Char Kway Teow - makaron ryżowy smażony w woku z różnymi dodatkami. Absolutny hit, zwłaszcza w Penangu. A z tyłu to słynna mleczna kawa. Też hit z tego miejsca.
TLDR: Wyjazd do USA na 10 dni w tym 8 dni w aucie i zwiedzenie 6 parków narodowych dla dwóch osób wyszedł 17719 ZŁ + 1793 USD (specjalnie USD nie przeliczam na PLN bo my kupowaliśmy USD po 4.24 a dziś możemy sobie pomarzyć o takim kursie :) )
Jako że finalnie zebrało się kilka osób ciekawych kosztów podróży po zachodnich stanach USA to podrzucam trasę, koszty i jakieś mini tipy.
Nasza trasa
źródło: comment_1657287680A4fUWCAQRWiGIRif2YK7kx.jpg
Pobierz