Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko191
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
budyn

budyn

Dołączył 12 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7156
  • Znaleziska 1560
  • Mikroblog 5596
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 107

331

Zełenski przemawiał w parlamencie Austrii, część posłów wyszła z sali

Pokaż treści 18+

Zełenski przemawiał w parlamencie Austrii, część posłów wyszła z sali

Deputowani Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) opuścili salę obrad austriackiego parlamentu w proteście przeciw przemówieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

NieobliczalneZieloneKonto
z
rp.pl
dodany: 30.03.2023, 11:42:11
  • 110
  • #
    austria
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
budyn
budyn 30.03.2023, 14:30:33 via Wykop
  • 3
@SaperX: No ale w sumie to co mówią? Jaka jest reakcja?
Poważnie pytam
budyn
budyn 10.01.2023, 08:49:24
  • 1
Mam skrzynkę teletechniczna w domu i muszę ją zagospodarować. Myślałem żeby jakiś patchpanel z keystonami dać od góry.
Tylko nie mogę ogarnąć co dokładnie zamówić żeby pasowało do montażu. Co to są za sloty montażowe po bokach co zaznaczyłem? To ma ok 25cm rozstawu.

Ewentualnie myślałem nad adapterami keystone do szyny din, którą widać niżej. https://allegro.pl/oferta/digitus-adapter-mocowania-2x-keystone-na-szyne-din-11461720187

I wtedy bym mógł ładnie wszystko na szynie zrobić.
budyn - Mam skrzynkę teletechniczna w domu i muszę ją zagospodarować. Myślałem żeby j...

źródło: comment_1673340372vOzfR2qolpyWCspYnv5Y64.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jarek_P
Jarek_P
10.01.2023, 09:06:47
  • 3
@budyn: to są sloty producenta tej skrzynki, tu nie ma żadnego standardu. Ustal, czyja to skrzynka i zobacz, co się u nich da kupić. Takie sloty w tym miejscu zwykle służą raczej do mocowania szyn N/PE, ale jeśli to skrzynka "multimedialna", może producent przewidział i patchpannel?
Ale nie wiem, czy nie prościej i taniej będzie ogarnąć stosowny adapter jako wydruk 3D i użyć typowego patchpannela 10".
  • Odpowiedz
C.....r
konto usunięte 10.01.2023, 09:18:33
  • 1
@budyn: po prostu zmierz czy zmieści sie tam panel 10" i na śruby, to wszystko
C.....r - @budyn: po prostu zmierz czy zmieści sie tam panel 10" i na śruby, to wszys...

źródło: comment_1673342088wqSq3SGkV3qLoes2NWtuHn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
05.01.2023, 14:00:26
  • 0
Czy ktoś pracował z zagranicznym podmiotem w ramach umowy B2C?
Mam ciekawą ofertę firmy z UK która ma oddział w Warszawie ale nie oferują B2B tylko B2C. Goglowałem trochę ale nie wyszukuje nic odpowiedniego dla podobnej sytuacji.

#programista15k #pracbaza #praca
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 05.01.2023, 15:29:36
  • 1
@ATAT-2: Coś chyba się literki pomyliły. C = (end)customer, zazwyczaj osoba fizyczna, płaci za produkt.
Co ma jakakolwiek praca do B2C to nie wiem
  • Odpowiedz
Zbyszek_Kudriawcew
Zbyszek_Kudriawcew
03.01.2023, 12:55:12
  • 5
Kolega mówił, że nie działa... Tylko u niego czy u innych też?
#polishsource #torrent #piratujo
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 03.01.2023, 20:38:53
  • 2
@Zbyszek_Kudriawcew: Moje okno na polskie torrenty właśnie zamknięte.
Mam nadzieję, że @siemson_tu_belson kłamie i nikogo nie zwinęli, bo gdzie ja będę bajki ściągał dla dzieci?
Warezy? (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
budyn
budyn 04.01.2023, 09:03:28
  • 1
@radziuxd: Dzięki, działa :)
  • Odpowiedz
budyn
budyn 03.01.2023, 09:42:18
  • 0
Jakich urządzeń potrzebuję aby zrobić sieć w domu?
Mam kable sieciowe poprowadzone do każdego pokoju, które łączą się w jednym miejscu. Razem 7 czy tam 8 kabli.
W tym samym miejscu mam podprowadzony światłowód z Orange. Niedługo będzie zainstalowane tam jakieś urządzenie (modem?), które mi zamieni ten sygnał światłowodowy na coś co będę mógł podłączyć po ethernecie.

I teraz jak to zrobić optymalnie. Będę miał NAS-a, jakiś osobny serwerek z Zigbee, telewizor w salonie, komp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn
Autor
03.01.2023, 12:00:41
  • 0
dopilnuj by ci dali ONT, a nie Funboxa


@Jarek_P: Z tym ONT to już mi sąsiad podpowiedział, żeby w ogóle nic nie podpisywać dopóki nie dadzą.
Bo Funboxa później ciężko się pozbyć.

Dzięki
  • Odpowiedz

464

Przerażająca relacja ofiary okupacji Chersonia

Pokaż treści 18+

Przerażająca relacja ofiary okupacji Chersonia

Sergiej Jewdaczew przeżył piekło w trakcie okupacji Chersonia, jego ojciec zmarł z głodu i wycieńczenia. Po jego śmierci przez dwa tygodnie Sergiejowi nie pozwolono pochować ojca.

JanekWianek
z
youtube.com
dodany: 29.12.2022, 17:15:18
  • 52
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    europa
budyn
budyn 29.12.2022, 21:19:42
  • -6
To na pewno jakiś uzdolniony polski albo amerykański aktor i to była mała inscenizacja.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

864

Z okazji Sylwestra / Nowego roku

Pokaż treści 18+

Z okazji Sylwestra / Nowego roku

Obrazki rąk po fajerwerkach. Tak to tu zostawię.

Lrrr_from_Omicron_Persei_8
z
wykop.pl
dodany: 28.12.2022, 20:56:20
  • 159
  • #
    rozrywka
  • #
    ciekawostki
  • #
    kultura
budyn
budyn 29.12.2022, 06:29:57
  • 30
@Pshemeck: Pewnego sylwestra z 10 czy 15 lat temu moja ciocia dostała jakimś odłamkiem w oko. Wszyscy staliśmy razem koło siebie. Mógł to być każdy z nas. Najgorszy widok jak biegła po schodach do mieszkania a oko przeciekało jej przez palce.

Nigdy wcześniej i tak nie tykałem petard lub fajerwerek, a po tym zdarzeniu nikt z rodziny już nie tyka. Ryzyko niewspółmierne do zabawy.
budyn
budyn 23.12.2022, 12:49:29
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn
Autor
23.12.2022, 13:32:43
  • 0
@KimDzongHeal: Publiczne, ale nie wiem co za różnica w tym przypadku.
@mrmydlo: A jak się powinno teraz używać?
  • Odpowiedz
budyn
budyn
Autor
23.12.2022, 17:56:43
  • 5
Widzę, że większość już ładnie wytresowana.
Zgaduję, że duża czesc z was jest też za likwidacją gotówki.
A co tam sklepikarz czy rząd się dowie. Że chleb i bułki kupuję?

Chodzi o pewne zasady
  • Odpowiedz
sokalski
sokalski
sokalski
22.12.2022, 12:44:14
  • 0
Hej #rumia #reda #wejherowo - czy spadł odczuwalnie ruch po otwarciu S6? #autostradypolska #drogi #inwestycje
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 22.12.2022, 14:03:12
  • 2
@sokalski: Trzeba poczekać aż wszyscy mapy zaktualizują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przepustnica
przepustnica
22.12.2022, 13:22:33
  • 1421
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 22.12.2022, 14:00:36
  • 675
Przecież to #heheszki z troli ruskich
  • Odpowiedz
W.....1
W.....1
konto usunięte 19.12.2022, 09:17:23
  • 0
Jeżeli znowu wracamy do komuny w naszym kraju to czy zawody "robotnicze" będą znowu w cenie zamiast sławnego #programista15k ? #praca #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 19.12.2022, 09:30:18
  • 0
@Wektorowy1: Będzie jak na zachodzie. Już się powoli robi. Ale nie wydaję mi się żeby to było związane z postępującą komuną. Bardziej z tym, że młodzi ludzie są coraz wygodniejsi i żyją w łatwych czasach.
Good times create weak people czy jakoś tak było na memie.

Stolarz, który mi robił zabudowę łazienki, taką kasę skosił, że zbladłem. Konkurencja wcale nie taniej.
Dlatego resztę zabudowy w nowym domu będę sam
  • Odpowiedz
budyn
budyn 19.12.2022, 09:46:44
  • 2
@budyn: A, zapomniałem dodać jak stolarz argumentował cenę swoją.
Młody, z 35 lat ma.

Nie ma komu robić. Konkurencja coraz mniejsza. Mam więcej chętnych niż jestem w stanie obrobić. Czasami rzucę 2x cenę normalną i biorą.
  • Odpowiedz
DartNorbe
DartNorbe
16.12.2022, 19:48:27 via iOS
  • 7
Zielona Góra wygrywa ranking rankomatu miasta najlepszego do życia. Na podium #gdansk i #gdynia. Od kilku lat te 3 miasta zdominowały rankingi jakości życia w miastach dostarczając najbardziej zbilansowany wachlarz możliwości swoim mieszkańcom. #zielonagora
DartNorbe - Zielona Góra wygrywa ranking rankomatu miasta najlepszego do życia. Na po...

źródło: comment_1671220107PoYYjLXnoMSNB3DBGoeOWb.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 16.12.2022, 20:45:21
  • 8
@broker: I o to chodzi. Dlatego do mieszkania jest najlepsza.
Turyści niech spadają do Gdańska
  • Odpowiedz
budyn
budyn 16.12.2022, 13:49:26
  • 9
Tag już od dłuższego czasu tak zasrany gównem i jakimiś personalnymi wojenkami, że przestaje mieć sens czytanie.
Na szczęście już kupiłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


#nieruchomosci
budyn - Tag już od dłuższego czasu tak zasrany gównem i jakimiś personalnymi wojenkam...

źródło: comment_1671198499QvC18v8M2r2YtnIz2NCkYk.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn
Autor
16.12.2022, 14:05:36
  • 0
personalnymi wojenkami


@budyn: No nie mogli się powstrzymać
  • Odpowiedz
budyn
budyn 13.12.2022, 12:58:17
  • 0
Nie działa mi grzejnik.

Jest sterowany i sprzężony z podłogówką z pomocą czegoś takiego jak T-RTL: https://www.oventrop.com/Pools/Files/brochures/pl/p_multiblock_pl_cab838e3-b633-4c02-b7ff-084d993367f3.pdf

Z tego co się orientuję to chyba w skrócie po prostu powrót grzejnika zasila podłogówkę.

Podłogówka
budyn - Nie działa mi grzejnik.

Jest sterowany i sprzężony z podłogówką z pomocą c...

źródło: comment_167093631778i5mMhWiEeAeY7FhX7pGW.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn
Autor
13.12.2022, 13:44:46
  • 0
@Smarek37: Dzięki, po robocie sprawdzę
  • Odpowiedz
budyn
budyn
Autor
13.12.2022, 23:07:03
  • 1
@Smarek37: @wszystko_wiem:
Dzięki, odkręciłem nakrętkę na dole i się okazało że tam jest właśnie zawór odcinający. Imbusem odkręciłem i grzejnik już cieplutki.
Majster chyba jak zdejmował żeby płytki położyć zapomniał go odkręcić później.

Jeszcze raz dziękuję
  • Odpowiedz
wielkienieba
wielkienieba
13.12.2022, 01:06:39
  • 25
#wielkienieba ✴

Mr.Kitty - After Dark
2014 | 4:23
░██░░█░░░░█░░█░█░
░█░█░█░░░█░█░█░█░
wielkienieba - #wielkienieba ✴

Mr.Kitty - After Dark

2014 | 4:23

░██░░█░░░░█...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 13.12.2022, 08:20:52
  • 0
@kosmaty: z czego to?
  • Odpowiedz
budyn
budyn 13.12.2022, 08:58:00
  • 3
@kosmaty: Znalazłem.
Inventing The Abbots (1997)
https://www.imdb.com/title/tt0119381/
  • Odpowiedz

2631

Drogowy dzban roku - GDA57897

Drogowy dzban roku - GDA57897

Film ma całe 51 sekund więc bez TLDR

konto usunięte
z
trojmiasto.pl
dodany: 12.12.2022, 10:18:10
  • 360
  • #
    polska
  • #
    trojmiasto
  • #
    gdansk
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
budyn
budyn 12.12.2022, 12:05:34
  • 46
Wiadomo, że o-----ł.
Ale nie można oceniać wszystkich pochopnie.
Różne sytuacje się zdarzają.
Jakby mama, mąż, dziadek, dostał udaru a masz 3km do szpitala, to raczej nie będziesz czekać na karetkę.

W takim wypadku pewnie zrobiłbym tak samo.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

budyn
budyn 12.12.2022, 12:20:50
  • 14
@Anakee: To jest tylko przykład (・へ・)
Uidea
Uidea
12.12.2022, 10:59:09
  • 0
Kto projektuje strony internetowe?

Strony internetowe to teraz temat, który rządzi każdym przedsiębiorstwem. Ludzie uważają, iż poważna firma powinna mieć taką witrynę, świetnie zaprojektowaną, o rewelacyjnej szacie, a także taką, po której gość będzie mógł przemieszczać się intuicyjnie. Strona internetowa powinna zachęcać użytkownika do skorzystania z niej, sprawdzenia informacji. Dlatego ważny jest jej wygląd, ale także opcja menu, dzięki której przemieszczanie się po witrynie będzie jeszcze prostsze. Kto projektuje wyjątkowe strony internetowe
Uidea - Kto projektuje strony internetowe? 

Strony internetowe to teraz temat, któ...

źródło: comment_1670842729Mvrosgpd8AqJ9IIcQeeqAK.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn 12.12.2022, 11:00:34
  • 28
@Uidea:
budyn - @Uidea:

źródło: comment_1670842833d0mWeMROw5bTTBYuT7xZjd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
budyn
budyn 09.12.2022, 11:03:12
  • 249
Z córką aklimatyzacja pod pierwszym obozem przed próbą podejścia na Broad Peak.

#tatacontent
budyn - Z córką aklimatyzacja pod pierwszym obozem przed próbą podejścia na Broad Pea...

źródło: comment_1670583308g9tFPnU2qBlxOCLMHDzDoA.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

budyn
budyn
Autor
09.12.2022, 11:03:28
  • 100
@budyn: Aha no i obóz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
budyn - @budyn: Aha no i obóz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_1670583804200pMIfARMioDOwBmIx20U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
budyn
budyn
Autor
09.12.2022, 12:18:10
  • 6
@n1craM: @fiddle: @broker: To akurat było dwa lata temu na pomorzu.
Teraz w weekend ma trochę popadać. Mam nadzieję na nowe i większe igloo bo mam już dzieciaków z okolicy nagranych na budowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 26
  • Strona 5 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.09.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.12.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 27.05.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking