Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
another-dig
another-dig

another-dig

Dołączył 1 rok i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5603
  • Znaleziska 6
  • Mikroblog 5597
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
  • Dodane (1)
  • Komentowane (16)
  • Plusowane (5580)
BlackpillMonster
BlackpillMonster
23.05.2026, 09:05:05
  • 36
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kryzysit
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kryzysit

źródło: asj6ur

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lycaon_pictus
lycaon_pictus
23.05.2026, 10:25:27 via Wykop
  • 14
@BlackpillMonster:
Zaufanie wśród klientów, yhy.
  • Odpowiedz
jegertilbake
jegertilbake
23.05.2026, 11:46:18 via Wykop
  • 6
@BlackpillMonster: Moze i tak, ale za to glazurnik nie musi płacić podatku dochodowego jak nie ma akurat ochoty i oszczedza 100-200k i nerwy remontując własny dom (kupiony lekką ręką bez kredytu).
  • Odpowiedz
pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
24.05.2026, 19:40:52
  • 71
Mega mnie bawią wpisy pod tagiem #krakow ostatnich pare dni ;) Prawacy myślą, że zwolennicy obecnego rządu mają jakiś problem, by odwołać albo nawet krytykować polityka własnej partii, jest to dla nich nie od ogarniecia i nie są w stanie tego przyswoić, na pewno wszyscy chcą bronić odwołanego prezydenta miasta do utraty tchu! Wszakże jak może być inaczej :D Normalnie wszystko mu wybaczą, tak samo jak prawa strona jest w
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WscieklyIRozjuszonyManlet
WscieklyIRozjuszonyManlet
24.05.2026, 19:41:59 via Wykop
  • 49
@pasta_alla_carbonara:
Cała prawica w Polsce to sekta
  • Odpowiedz
pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
Autor
24.05.2026, 19:47:03 via Wykop
  • 21
że niektórzy chcieliby ich uznać świętymi


@Normalny_Wykopek: kto i gdzie chciałby uznać polityków PO świętymi? Gdzie te peany?
  • Odpowiedz
pomarancza3000
pomarancza3000
24.05.2026, 16:37:24
  • 161
#polityka

Za każdym pisowskim razem...
pomarancza3000 - #polityka

Za każdym pisowskim razem...

źródło: 1000015071

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
24.05.2026, 16:45:19 via Wykop
  • 21
@Kostor95: ktore sie nazywają niezależnymi i cisna tylko po PiSie a nigdy o "drugiej stronie" ?
  • Odpowiedz
Krztow
Krztow
Krztow
24.05.2026, 16:45:44 via Wykop
  • 8
@Kostor95: ale media wspierające drugą stronę nie są presstytutkami...
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
24.05.2026, 15:34:23
  • 161
Teraz strażaków będziecie opluwać zakute łby? Murem za polskim mundurem czy już nie, bo Tusk u żłoba?

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
donatien-de-sade - Teraz strażaków będziecie opluwać zakute łby? Murem za polskim mun...

źródło: IMG_7596

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

matti-nn
matti-nn
24.05.2026, 15:51:06 via Wykop
  • 75
@donatien-de-sade: Hipokryzja pisowcow przebija wszystko.Wycieraja sobie mordy mundurem jak tylko jest to dla nich wygodne. Mam nadzieje, ze sluzby zapamietaja to do przyszlych wyborow.
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
Autor
24.05.2026, 16:03:36 via iOS
  • 22
@matti-nn: jakbym był mundurowym to dla mnie byłaby to obraza jakby ktoś mnie nazwał służbą tego czy innego decydenta
  • Odpowiedz
Wraczek
Wraczek
przedwczoraj, 05:08:57
  • 389
No i git, kolejny dowód że elektorat koalicji to nie sekta. Miszalski się nie sprawdzał, więc out. Podobnie było z Kidawą która miała 2% poparcia.
Tymczasem po prawej stronie mocy ludzie zagłosują nawet na taboret, jeżeli będzie namaszczony przez słońce narodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#referendum #kidawa #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

winsxspl
winsxspl
przedwczoraj, 05:15:26 via Wykop
  • 99
@Wraczek: elektorat został w domu
  • Odpowiedz
Lotarientroll
Lotarientroll
Lotarientroll
przedwczoraj, 05:17:37 via Android
  • 102
@Wraczek: piekny fikołek xD
  • Odpowiedz
Doberober
Doberober
24.05.2026, 10:17:21
  • 199
wyobrażacie sobie podejść podczas jakiegoś postoju i powiedzieć na cały głos "ludzie ta terapia nie ma sensu, lek jest kompletnie nieskuteczny, są badania na ten temat..." i w tym momencie koniec, bo pierwsze widły przechodzą przez bebechy takiego odważnego gagatka, potem reszta się rzuca i rozrywa chuopa na pół za to, że próbuje im zniszczyć romantyczny zryw i jedyne ciekawe wydarzenie w ich wiosce od początku jej istnienia

#latwogang
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StdPtr
StdPtr
StdPtr
24.05.2026, 10:21:14 via Wykop
  • 172
@Doberober: Polacy uwielbiają romantyczne zrywy z góry skazane na niepowodzenie, a amerykańskie firmy nastawione na wyciąganie kasy od zdesperowanych ludzi to wręcz kochają te polską cechę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mvmxks
mvmxks
24.05.2026, 10:59:51 via Wykop
  • 17
lek jest kompletnie nieskuteczny


@Doberober: ogólnie nie jest kompletnie nieskuteczny - faktycznie zwiększa produkcję białka dystrofiny, ale niestety niewystarczająco

https://www.ema.europa.eu/pl/documents/medicine-qa/questions-answers-refusal-marketing-authorisation-elevidys-delandistrogene-moxeparvovec_pl.pdf
  • Odpowiedz
Niss
Niss
24.05.2026, 17:54:52
  • 284
Głupszych zbiórek niż tych Łatwoganga to nie widziałem, najpierw 300 baniek na leczenie dzieci chorych na raka, gdzie w Polsce leczenie raka jest na NFZ, a sama fundacja nigdy takim budżetem nie dysponowała i ich pomysł na wydanie tej kasy to jak do tej pory wywalenie jakoś 7 mln zł na uzupełnienie 60 innych zbiórek na siepomaga i że to jest bardzo przejrzyste wydatkowanie kwoty ze zbiórki xD
Teraz po 2x15 baniek
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R0bert-
R0bert-
24.05.2026, 18:01:51 via Wykop
  • 58
@mitotasak: Ja całe szczęście nie potrzebuję leku który nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
johny-kowalski
johny-kowalski
24.05.2026, 18:01:58 via Wypiek
  • 28
@mitotasak Na s----------e nie ma jeszcze leku
  • Odpowiedz
Ariel1990lbn
Ariel1990lbn
Ariel1990lbn
24.05.2026, 16:18:41
  • 243
Pisowcy p------ą o kompromitacji służb bo straż pożarna zareagowała na zawiadomienie o pożarze w domu prezydenta xD kompromitacja byłaby wtedy, gdyby straż nie zareagowała.

Na co pewnie liczą pisowcy, którzy dokonują tych zgłoszeń.

#bekazpisu #polityka #nawrocki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
24.05.2026, 16:20:47 via Wykop
  • 88
@Ariel1990lbn: A daj mi 1 (slownie: JEDEN) przyklad kiedy jakis pisowiec gadal cos z sensem... :P
  • Odpowiedz
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
24.05.2026, 16:25:33 via Wykop
  • 155
w domu prezydenta


@Ariel1990lbn: to nie jest dom prezydenta, nie ma go w jego oswiedczeniu majatkowym, ani w Ksiedze Wieczystej.

To dom ktora ma dostac w spadku, a wlascicielka jeszcze zyje. Pisowcy klamali, klamia i beda klamac
  • Odpowiedz
twoj_starrry
twoj_starrry
24.05.2026, 13:33:37
  • 225
#konfitura #samochodoza

Następny etap to w----ć się autem centralnie na Rysy, czekam na śmiałka który osiągnie ten kamień milowy taternictwa samochodowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
twoj_starrry - #konfitura #samochodoza 

Następny etap to w----ć się autem centralnie...

źródło: 1000105994

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gr0m1t
gr0m1t
24.05.2026, 13:35:33 via Wykop
  • 347
@twoj_starrry: Taki jesteś mądry, to wskaż mi miejsce parkingowe w odległości do 50 metrów od szczytu.
  • Odpowiedz
twoj_starrry
twoj_starrry
Autor
24.05.2026, 13:36:50 via Wypiek
  • 91
@gr0m1t miejsce parkingowe jest wszędzie gdzie dasz radę dojechać i włączyć awaryjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dajcie_zyc223
Dajcie_zyc223
Dajcie_zyc223
24.05.2026, 10:36:50
  • 372
#latwogang wiadomo, spoko ziomek i dobrze robi xD ale trochę jak oglądam to "zjawisko społeczne", to sobie myślę że social media tak r-------y ludziom głowy, że to się w pale nie mieści xd
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

huopie
huopie
24.05.2026, 10:40:00 via Wykop
  • 100
@Dajcie_zyc223:
To nie kwestia socja media, raczej ludzka ciekawość
huopie - @Dajcie_zyc223: 
To nie kwestia socja media, raczej ludzka ciekawość

źródło: 194d580f-160c-492c-a307-30d0ee755712

Pobierz
  • Odpowiedz
gracjan-rozenek
gracjan-rozenek
24.05.2026, 10:40:05 via Wykop
  • 108
@Dajcie_zyc223: tacy ludzie zawsze się znajdą
gracjan-rozenek - @Dajcie_zyc223: tacy ludzie zawsze się znajdą

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
24.05.2026, 15:58:45
  • 369
Ten lek za 12 mln ma taką samą skuteczność jak Łomża w tle za 6 zł na orlenie
#latwogang
Mariuszzuk - Ten lek  za 12 mln ma taką samą skuteczność jak Łomża w tle za 6 zł na o...

źródło: 1000012167

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BurgerStrassKarol
BurgerStrassKarol
24.05.2026, 15:59:45 via Wykop
  • 284
@Mariuszzuk: Łomża bardziej sponiewiera
  • Odpowiedz
FrasierCrane
FrasierCrane
24.05.2026, 16:02:37 via Wykop
  • 148
@Mariuszzuk: Za te 12 milionów można by kupić 2 miliony tych Łomży i to po cenniku orlenowskim (czyli ekstra z 4 zety). To będzie jakieś 90 TIRów piwa dla wizualizacji.
  • Odpowiedz
OCIEBATON
OCIEBATON
24.05.2026, 19:56:45
  • 415
#krakow

Prawactwo wypełzło spod kamieni i mysli że te 33% ludzi którzy zagłosowali to oni są przeciwko KO.
Nie, wyborcy KO to nie sekta która idzie za wodzem w ogień
To wyborcy którzy bardzo krytycznie podchodzą do ludzi których wybierają i jak im coś nie pasuje to pokazują to bardzo dosadnie

Na
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czerstwy_swierszcz
czerstwy_swierszcz
24.05.2026, 19:58:16 via Wykop
  • 121
@OCIEBATON:
czerstwy_swierszcz - @OCIEBATON:

źródło: copium-co-to

Pobierz
  • Odpowiedz
OCIEBATON
OCIEBATON
Autor
24.05.2026, 20:08:32 via Android
  • 80
@IntruDroid: instytut danych z d--y?
  • Odpowiedz
Jabby
Jabby
24.05.2026, 13:32:57
  • 380
Inwigilacja opozycji za pisu - nielegalne śledzenie opozycji pegasusem, pełen dostęp do prywatnych rozmów (i to nawet nietelefonicznych), smsów, zdjęć. Podglądanie (nawet w łazience), śledzenie każdego kroku, naruszanie intymnej prywatności.

Inwigilacja opozycji za koalicji - służby reagują na zgłoszenia pożarów, prób samobójczych, o popełnianej przemocy i zagrożeniu życia.

O co w tym wszystkim chodzi, to najłatwiej się zastanowić kto zyskuje na tym a kto traci.
Swoją drogą jakoś cicho się o Zonda
Jabby - Inwigilacja opozycji za pisu - nielegalne śledzenie opozycji pegasusem, pełen...

źródło: IMG_20260524_152610

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Filipterka25
Filipterka25
24.05.2026, 13:58:22 via Wykop
  • 208
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Jabby
Jabby
Autor
24.05.2026, 14:22:55 via Wypiek
  • 182
@Ravau23

Czekaj. Czy Ty sugerujesz że Tusk odwiedzając juniorów Lechii Gdańsk i otrzymując koszulkę swojego ulubionego klubu piłkarskiego podpisaną przez (chyba) piłkarzy tegoż klubu, promował Zondę która jako sponsor naturalnie jest na niej umieszczona?
  • Odpowiedz
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
24.05.2026, 11:37:51
  • 393
2015 - 2023
Kradzieże, nasyłanie policji na obywateli, pilnowanie domu karakana, zgubione rakiety, wysoko % pożyczki na sprzęt bez amunicji i offsetu, przekręty na działkach, firmach strategicznych, fikcyjne posady i jeszcze wiele więcej

Jest GIT mordo oby tak dalej

2026
ProstyKrzywy - 2015 - 2023
Kradzieże, nasyłanie policji na obywateli, pilnowanie domu...

źródło: 1000134183

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

buntowniczaczupakabra
buntowniczaczupakabra
24.05.2026, 12:52:32 via Wykop
  • 232
@ProstyKrzywy: Klasyka
buntowniczaczupakabra - @ProstyKrzywy: Klasyka

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
FuriousViking
FuriousViking
24.05.2026, 13:00:11 via Wykop
  • 126
@ProstyKrzywy: kanał zero nawołuje aby polscy funkcjonariuszy zaniechali swoich obowiązków i szczuje na polskich funkcjonariuszy podejmujących interwencję. KANAŁ ZERO=KLAUDIA JACHIRA
  • Odpowiedz
dron-z-nieba
dron-z-nieba
dron-z-nieba
24.05.2026, 23:26:15
  • 490
To referendum pokazuje, że wyborcy PO to inna liga - podpadł im rządzący, to zostaje odwołany, pomimo, że był z partii, którą popierają.

A konfedepisiory głosują jedynie, by “lewaków d--a bolała”, a że prawako, które dorwą się do koryta, następnie jebia ich równo, średnio ich już obchodzi.

#referendum #krakow #polska #bekazprawakow #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marv0oo
marv0oo
24.05.2026, 23:27:25 via Wykop
  • 211
To referendum pokazuje, że wyborcy PO to inna liga - podpadł im rządzący, to zostaje odwołany, pomimo, że był z partii, którą popierają.


@dron-z-nieba: POwcy to teraz płaczą, że trzeba podnieść próg referendalny
  • Odpowiedz
Avelayy
Avelayy
Avelayy
24.05.2026, 23:37:51 via Wykop
  • 227
@dron-z-nieba: co ty czlowieku gadasz, zobacz na twitterku jak pełowcy placza ze trzeba podniesc prog referendalny i ze mieszkancy krakowa nie potrafia w demokracje bo skorzystali ze swojego prawa xD
  • Odpowiedz
pomarancza_testovirona
pomarancza_testovirona
24.05.2026, 18:28:59
  • 487
i jest odpalona syrena która powinna być używana w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwa, no ale w polsce normalizuje się ten sygnał do wszystkiego i w razie zagrożenia człowiek pomyśli że znowu ktoś jedzie na rowerze #latwogang
pomarancza_testovirona - i jest odpalona syrena która  powinna być używana w sytuacja...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JKL789
JKL789
JKL789
24.05.2026, 18:31:57 via Wykop
  • 546
JKL789

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
berlinale
berlinale
berlinale
24.05.2026, 18:35:27 via Wypiek
  • 101
@pomarancza_testovirona aż skręciło z żenady
  • Odpowiedz
feelingr8
feelingr8
feelingr8
24.05.2026, 11:19:11
  • 423
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

josedra52
josedra52
24.05.2026, 11:20:43 via Wykop
  • 340
@feelingr8: Plusik, widać napracowanko xD
  • Odpowiedz
feelingr8
feelingr8
feelingr8
Autor
24.05.2026, 11:31:28 via Wykop
  • 128
Podczas przerwy na stacji paliw w Toruniu zgromadziło się ponad 14 samochodów (tyle widać na nagraniu).
Pewnie było więcej.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 29 stycznia 2026r. przy niezgłoszonym do urzędu gminy spotkaniu motoryzacyjnym w którym bierze udział 10 lub więcej samochodów (pojazdów mechanicznych) obowiązują kary (min. 2000 zł) lub ograniczenia wolności.

Art. 52aa. §
feelingr8 - Podczas przerwy na stacji paliw w Toruniu zgromadziło się ponad 14 samoch...

źródło: Clipboard-4

Pobierz
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
24.05.2026, 14:56:29
  • 664
Znaczy się Batyr poświadczył nieprawdę w oświadczeniu majątkowym? Ja w szoku.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #nawrocki
splinter96 - Znaczy się Batyr poświadczył nieprawdę w oświadczeniu majątkowym? Ja w s...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-24 165515

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szmichal
szmichal
24.05.2026, 15:04:17 via Wykop
  • 649
@splinter96: ten człowiek nigdy nie powiedział prawdy i wiecznie kluczył nawet w tak głupich sprawach jak wyciskanie na płaskiej xD
  • Odpowiedz
na_pierwszej_linii_kas
na_pierwszej_linii_kas
24.05.2026, 15:11:46 via Wykop
  • 263
@szmichal: prezydent kombinator
  • Odpowiedz
nitemar_
nitemar_
przedwczoraj, 03:27:58
  • 1142
Ale sie dzis boty pisokonfowskie odpalily, jakby co najmniej pis wygral xdd. Elektorat KO po prostu ma wymagania. ktore nie zostaly spelnione, wiec elektorat to pokazal, tyle.

#krakow #polityka
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strigiformesman
Strigiformesman
Strigiformesman
przedwczoraj, 03:32:22 via Wykop
  • 530
@nitemar_: ta, jakby którykolwiek z elektoratów patrzył jeszcze na jakość swojego kandydata, a nie tylko ślepo popierał każdego ze swojej ulubionej partii
  • Odpowiedz
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
przedwczoraj, 03:44:56 via Android
  • 487
@nitemar_: przecież elektorad KO został w domu xD
  • Odpowiedz
Doberober
Doberober
24.05.2026, 11:27:24
  • 1222
Tu ludzie płaczą, rzucają się pod koła, nie śpią całą dobę, smarki narodowego bohatera zlizują z asfaltu. Tymczasem w stanach dr anderson tylko czeka na przelew i zaaplikowanie niedziałającej terapii za kilkanaście milionów, za które przez następne pół roku będzie dymał modelki na jachcie i kawior popijał szampanem. Potem powrót, bo czekają pieniążki z następnej zrzutki od poliaków zorganizowanej przez łatwogeng na nieuleczalną chorobę xD
#latwogang
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ObszarBadawczyChoroszcz_123
ObszarBadawczyChoroszcz_123
ObszarBadawczyChoroszcz_123
24.05.2026, 12:01:55 via Wykop
  • 412
@Doberober: dosłownie. Też jestem tylko i wyłącznie za zrzutami na ULECZALNE choroby a nie eksperymenty medyczne z zerową szansą powodzenia.
  • Odpowiedz
mvmxks
mvmxks
24.05.2026, 12:38:11 via Wykop
  • 617
@Doberober generalnie ten chłopak udowadnia, że polski naród to w większości debile - wpłacili 282,7 mln zł na leczenie raka u dzieci, ale są przeciwni walce ze smogiem w Polsce, który tego raka powoduje. Główna bohaterka - Maja Mecan, cierpi na AML, które może być powodowane przez zanieczyszczenia powietrza:

https://dx.doi.org/10.2139/ssrn.4257623

Teraz wpłacają, żeby z dzieci zrobić króliki doświadczalne, bo terapia genowa trochę zwiększyła produkcję dystorfin, ale nie wykazała klinicznego efektu w 12 miesięcznej
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 279
  • Strona 1 z 279
  • >

the slajer

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 14.02.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking