Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko248
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Unit
Unit

Unit

Dołączył 18 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 455
  • Znaleziska 289
  • Mikroblog 166
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 33
  • Dodane (6)
  • Komentowane (15)
  • Plusowane (145)
evolved
evolved
29.04.2026, 02:45:12
  • 872
evolved

źródło: 5d95573938f8170f9ce846af759c1c5774456c562428a3a0cd50def5827be243

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Salam-Abdul-Al-Stulejari
Salam-Abdul-Al-Stulejari
29.04.2026, 04:25:36 via Android
  • 126
@evolved: diatłow by sie nie zgodził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zly_On
Zly_On
Zly_On
29.04.2026, 04:44:00 via Wykop
  • 19
@evolved: dzień roboczy- mówi to panu coś?
  • Odpowiedz
mateoaka
mateoaka
29.03.2026, 07:06:09
  • 390
Będąc w Brazylii dotarłem do miasta Virmond (5 tysięcy mieszkańców), w którym większość mieszkańców ma polskie pochodzenie. Niektórzy do dzisiaj mówią tam po polsku! Jest tam również młyn, który produkuje mąkę, nazywa się "Varsovia" - odwiedzam go, żeby zobaczyć, jak produkowana jest mąka. W życiu bym nie powiedział, że to tak skomplikowany proces, zawsze myślałem, że wystarczy zmielić ziarno i pora na CSa ;)

Skąd tam w ogóle Polacy? Zabory, bieda, wynalezienie parowców,
mateoaka - Będąc w Brazylii dotarłem do miasta Virmond (5 tysięcy mieszkańców), w któ...

źródło: makavirmond

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
mateoaka
mateoaka
Autor
29.03.2026, 07:06:34 via Wykop
  • 65
Zaplusuj, jeżeli mam Cię wołać do kolejnych wpisów.
  • Odpowiedz
h.....t
konto usunięte 29.03.2026, 07:22:44 via Wykop
  • 464
@mateoaka: fascynująca sytuacja, Polacy w Brazylii, pierwsze słyszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
h.....t - @mateoaka: fascynująca sytuacja, Polacy w Brazylii, pierwsze słyszę ( ͡° ͜ʖ...

źródło: IMG_1353

Pobierz
  • Odpowiedz
Umciaumciapeklagumcia
Umciaumciapeklagumcia
16.03.2026, 15:03:56
  • 2861
Pulsuje ten, kto ani razu nie był w automacie z butelkami żeby oddać puste butelki.

Ja nie kupuję niczego co jest zwrotne.

#segregacjaodpadow
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ggs-hg
ggs-hg
16.03.2026, 16:22:27 via Wykop
  • 300
@Umciaumciapeklagumcia: Ja oddałem wczoraj i zwróciło 29 zł, minusy tutaj.
  • Odpowiedz
jegertilbake
jegertilbake
16.03.2026, 16:35:50 via Wykop
  • 1252
@Umciaumciapeklagumcia: Ja kupuje i po prostu wyrzucam do śmieci jak zawsze. Nadal jest ultra tanio a zadna osoba ceniąca swoj czas i godnosc nie bedzie grac w symulator żula dla 5zl
  • Odpowiedz
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
13.03.2026, 05:44:04
  • 1368
Batyr zawetował najwięcej ustaw ze wszystkich ostatnich prezydentów, mało tego, zrobił to w najkrótszym czasie

Świetny wybór, ważne że lewakuf d--a piecze

#polityka #wybory #bekazpisu #bekazpodludzi
ProstyKrzywy - Batyr zawetował najwięcej ustaw ze wszystkich ostatnich prezydentów, m...

źródło: 1000133012

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
Autor
13.03.2026, 05:48:37 via Android
  • 1112
@kwiat_pustyni626: oczywiście że tak, safe, osoba najbliższa, pomóc Ukrainie która toczy wojnę, pomoc psychologiczna dzieciom, wiatraki i czysta energia, uregulowanie KRS, same gówniane ustawy
  • Odpowiedz
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
Autor
13.03.2026, 05:50:52 via Android
  • 422
@alylayl23: ładna projekcja i whatabouism
  • Odpowiedz
Sonny86
Sonny86
26.02.2026, 05:06:05
  • 878
#heheszki #humorobrazkowy #humor #szkola #pdk #pilkanozna #sport
Sonny86 - #heheszki #humorobrazkowy #humor #szkola #pdk #pilkanozna #sport

źródło: temp_file7867123501622988876

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nutellowy
nutellowy
nutellowy
26.02.2026, 06:02:02 via Wykop
  • 514
@Sonny86: za każdym j-----m etapem nauki xd
  • Odpowiedz
zboinek
zboinek
26.02.2026, 06:15:24 via Wykop
  • 214
@nutellowy: najbardziej dziwi mnie że każdy za każdym etapem… :D
  • Odpowiedz
antekwpodrozy
antekwpodrozy
10.02.2026, 06:30:57
  • 116
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
fizyk20
fizyk20
10.02.2026, 10:53:00 via Wykop
  • 4
@Doktor_PajHiWo: Akurat w ostatni weekend tam byłem :D
fizyk20 - @Doktor_PajHiWo: Akurat w ostatni weekend tam byłem :D

źródło: DSC01860

Pobierz
  • Odpowiedz
Herkus_Monte
Herkus_Monte
Herkus_Monte
10.02.2026, 13:06:09 via Wykop
  • 7
Warto dodać, że w Hastings jest pochowany polski pisarz emigracyjny Sergiusz Piasecki. Jego książki w PRL były objęte cenzurą. A napisał takie książki jak: Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy, Bogom nocy równi, Trylogia złodziejska, Zapiski oficera Armii Czerwonej.
  • Odpowiedz
Mck_98
Mck_98
20.01.2026, 06:07:46
  • 16349
Uwaga, uwaga! Ogłaszam powszechny spis ludności mirko.
Pulsować bez opamiętania. Jak myślicie ile jest aktywnych użytkowników tutaj? Obstawiammaksymalnie 7000 plusów
#wykopgate20 #afera
Mck_98 - Uwaga, uwaga! Ogłaszam powszechny spis ludności mirko.
Pulsować bez opamięta...

źródło: 1000041732

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Paukopulos
Paukopulos
20.01.2026, 06:24:27 via Wypiek
  • 290
@Mck_98 z roku na rok coraz mniej. Obstawiam ze ~8.5k na dzień dzisiejszy, ten tegom
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
20.01.2026, 07:09:43 via Wykop
  • 346
@Mck_98: na mirko? z 1500 plusów dostaniesz. Jak mode to wrzucą na główną to może 4k będzie
  • Odpowiedz
antekwpodrozy
antekwpodrozy
19.01.2026, 06:51:02
  • 229
Dzisiaj dla odmiany nieco inna tematyka niż mury obronne. Na przełomie lipca i sierpnia przeszedłem samotnie Rob Roy Way, czyli długodystansowy szlak w Szkocji. Odległość, którą pokonałem to 130 km, chociaż tam naprawdę dystans był dłuższy, Dla mnie była to ogromna satysfakcja, ponieważ zrobiłem to idąc samemu. co wbrew pozorom nie jest proste. Zupełnie inaczej idzie się, gdy ktoś Wam towarzyszy.

Zapraszam do znaleziska

Szlak Rob Roy Way nawiazuje do miejsc związanych ze
antekwpodrozy - Dzisiaj dla odmiany nieco inna tematyka niż mury obronne. Na przełomi...

źródło: 0004

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
antekwpodrozy
antekwpodrozy
Autor
19.01.2026, 06:51:25 via Wykop
  • 8
Jeśli chcesz, żebym wołał Cię w przyszłości to zaplusuj ten komentarz :)
  • Odpowiedz
JuliuszSlowacki
JuliuszSlowacki
19.01.2026, 08:37:10 via Wykop
  • 3
@antekwpodrozy: Byłem tam z konkubiną w zeszłym roku, ale przeszliśmy tylko ~12 km bo w pewnym momencie trafiliśmy na plakaty na drzewach informujące o polowaniu odbywającym się w okolicy i postanowiliśmy nie kusić losu :D
  • Odpowiedz
straszny_cham
straszny_cham
28.10.2025, 15:08:04
  • 2799
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 198
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gustowny_dzikus
gustowny_dzikus
28.10.2025, 15:59:53 via Wykop
  • 499

Komentarz usunięty przez moderatora

mattz_
mattz_
28.10.2025, 16:04:08 via Android
  • 2074
@gustowny_dzikus z filmu co trwał chyba z godzinę wyciągnąłeś że się zesrał bo ma żółte zęby. Potem kolejne jakieś wyciągnięte jedno zdanie że mają mu dopłacać. No właśnie takie p---------e mnie w-----a, gościu od dekady chyba robi wartościowy content a przyjdzie taki gość jak ty i p-------e się o jakieś bzdury. P------e.
  • Odpowiedz
antekwpodrozy
antekwpodrozy
27.10.2025, 06:28:12
  • 109
Jawor to miasto położone w województwie dolnośląskim znane przede wszystkim z wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kościoła Pokoju. Oprócz tego zobaczyć można tam pozostałości murów obronnych, ciekawy rynek i piękny ratusz. Jawor włączam do projektu “Miasta stojące murem”.

Zapraszam do znaleziska

Co ciekawego zobaczyć w Jaworze?
- Kościół Pokoju w Jaworze to prawdziwa perełka i unikat wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowano go w mniej niż rok w latach 1645-1655 w
@antekwpodrozy 173

Jawor - projekt "Miasta stojące murem"

więcej
antekwpodrozy - Jawor to miasto położone w województwie dolnośląskim znane przede wsz...

źródło: 000d

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
antekwpodrozy
antekwpodrozy
Autor
27.10.2025, 06:28:43 via Wykop
  • 5
Jeśli chcesz, żebym wołał Cię w przyszłości to zaplusuj ten komentarz :)
  • Odpowiedz
antekwpodrozy
antekwpodrozy
Autor
27.10.2025, 06:29:23 via Wykop
  • 3

Treść została ukryta...

  • Odpowiedz
mateoaka
mateoaka
26.10.2025, 11:09:51
  • 800
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
mateoaka
mateoaka
Autor
26.10.2025, 11:10:35 via Wykop
  • 142
Zaplusuj, jeżeli mam Cię wołać do kolejnych wpisów.
  • Odpowiedz
Polozna504
Polozna504
26.10.2025, 11:43:36 via Wykop
  • 101
mam lekki niepokój jak patrzę na te cegły poukładane na tych drewnianych regałach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kinlej
kinlej
kinlej
31.08.2025, 08:56:33
  • 816
#okulary
kinlej - #okulary

źródło: oprawki

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CzekistaPutin
CzekistaPutin
31.08.2025, 09:03:02 via Wykop
  • 278
@dr_papieros: Teraz żeby wymienić sobie okulary to trzeba liczyć 1500-2000zł
  • Odpowiedz
GladysDelKarmen
GladysDelKarmen
31.08.2025, 09:32:26 via Wypiek
  • 351
@kinlej @dr_papieros kup oprawki na aliexpress, dorób szkła za 200 zł (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  • Odpowiedz
new-object
new-object
27.08.2025, 10:32:02
  • 3163
Jakby ktoś się zastanawiał, jak działa ABS, i wszystkie te systemy DTC, poślizgu, "ciśnienia kół" itp.

To w sumie bardzo proste jest w konstrukcji. Na każdej osi koła w samochodzie jest zainstalowany taki pierścień/ring (4 takie ringi i czujniki).
Gdy oś się kręci, to komputer poprzez ten czujnik po prostu liczy przerwy na tym ringu poprzez czujnik hala (wykrywa pole magnetyczne).

No i komputer poprzez te przerwy w tym pierścieniu, liczy sobie prędkość każdego z
new-object - Jakby ktoś się zastanawiał, jak działa ABS, i wszystkie te systemy DTC, ...

źródło: image

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przypadkowy
Przypadkowy
27.08.2025, 10:38:30 via Wykop
  • 958
@new-object: dzięki. Lubię takie dawki wiedzy. Rzeczywiście, banalnie prosty układ, a taki przydatny.
  • Odpowiedz
OrzechowyDzem
OrzechowyDzem
27.08.2025, 10:39:23 via Wykop
  • 861
@new-object: ale taguj #gruparatowaniapoziomu
  • Odpowiedz
kamil525
kamil525
24.08.2025, 20:46:42
  • 614
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
24.08.2025, 21:07:20 via Wykop
  • 515
@kamil525: ja jestem pod wielkim wrażeniem że mój pradziadek został zesłany do obozu we Włoszech i wrócił z tamtąd piechotą, a mi się tam autem nie chce jechać tam na wakacje. to jest dla mnie tak niewyobrażalny trud, że mi się w pale nie mieści. fajnie ze wrócił bo bez tego nie powstałbym ja. Dzięki pradziadku za wytrwałość!
  • Odpowiedz
SoluszkiPalone
SoluszkiPalone
24.08.2025, 21:34:12 via Wykop
  • 444
@kamil525: To ja znam historię prababci z jednej strony. Mieszkała z pradziadkiem na wsi. Mąż siostry prababci donosił Niemcom i nie lubił się z pradziadkiem, więc powiedział Niemcom że dziadek to partyzant (a nim nie był) i go zabili.
- Jak Niemcy powiedzieli że zabiorą ludzi do lekarza (mieli ich zabrać do obozu) w nocy przyszedł jakiś oficer Niemiecki z tłumaczem i mówił żeby ludzie tam nie szli bo to
  • Odpowiedz
Nehro
Nehro
23.08.2025, 23:57:07
  • 2210
Fakt że jak zawsze elegancki Pan Witek, jest twarzą tej galerii już od 6 lat, sprawia że ta akcja wykopu wyszła jeszcze lepiej niż się spodziewałem, a początkowo konkurs zakładał tylko jeden rok (2020) współpracy xD
Dobrze tam muszą słupki w Excelu rosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo ewidentnie boją się co będzie gdy już zakończy się ta współpraca i Wykop się o tym dowie XD

#panwitek
Nehro - Fakt że jak zawsze elegancki Pan Witek, jest twarzą tej galerii już od 6 lat,...

źródło: IMG_3538

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rozdartapyta
rozdartapyta
24.08.2025, 00:01:52 via Wykop
  • 1583
@Nehro: jest jeszcze opcja że ten gość bardzo dobrze się sprawdza w tej roli
  • Odpowiedz
Nehro
Nehro
Autor
24.08.2025, 00:05:53 via Wykop
  • 531
@rozdartapyta: Nie wątpię w to.
  • Odpowiedz
czwartafaza
czwartafaza
czwartafaza
01.08.2025, 10:11:15
  • 1263
Siedzę tutaj już z 10 lat i główna to od dawna był psychiatryk, ale ostatnio mirko to też niezłe Tworki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś kręcenie korbą, co drugi wpis to nienawiść do kobiet, wyśmiewanie Uznańskiego bo wykopkom nie podoba się jego żona czy coś. A połowy szamba nawet nie widzę bo wszystko wrzucam na czarnolistę.

Nie ma już miejsca w internecie które byłoby normalne. Kiedyś były fora,
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

misiopysio
misiopysio
misiopysio
01.08.2025, 10:16:13 via Wykop
  • 416
@czwartafaza: @Wrrronika
Ja również polecam reddita. Po latach w końcu się przekonałem i wygląda, na bardziej wyważony. Skręca w lewo oczywiście, ale z dwojga złego mniej szkodliwe jest chwalenie homosia z reklamy, niż nawoływanie do zamknięcia kolorowych ze Szczecina i spalenia w szopie jak w Jedwabnem
  • Odpowiedz
S.....r
S.....r
konto usunięte 01.08.2025, 10:19:37 via Android
  • 397
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
talmudyczny_triumfalizm
talmudyczny_triumfalizm
31.05.2025, 08:42:15
  • 806
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zazdrosny
zazdrosny
31.05.2025, 08:45:38 via Wykop
  • 690
@talmudyczny_triumfalizm: typiara co pewnie była lekko w szoku
  • Odpowiedz
asznysz
asznysz
asznysz
31.05.2025, 08:48:18 via Wykop
  • 560
@talmudyczny_triumfalizm: pizzeria w okolicach śródmiejskich - północna część
  • Odpowiedz
emerald-city
emerald-city
07.04.2025, 18:27:51
  • 1011
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jabbababba
jabbababba
07.04.2025, 18:39:38 via Wykop
  • 453
@emerald-city: ale rodzynek się trafi XDdd
  • Odpowiedz
impact18
impact18
07.04.2025, 18:54:46 via Wykop
  • 545
@emerald-city: ten debil chciał oglądać wojne z ruskich kanałów? :D
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 11.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.06.2011

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking