Allegro wprowadziło zasady i mechanizmy uzależniające wypłatę rabatów lub udział w programach promujących produkty od tego, czy sprzedawca nie oferuje w innych (tańszych) kanałach sprzedaży niższych cen. Sprzedawcy są niejako zmuszeni podnosić ceny i tracą wszyscy poza dominującym graczem.
@ChadBezWad: bez kuponu suma to niecałe 204zl co łatwo policzyć. A kupony na całe zamówienie na Ali są dostępne niemal od zawsze. Nie pamiętam kiedy kupiłem coś na Ali bez kuponu.
@Schwarzfahrer: Mieszkasz z matką, nie masz dzieci, masz w opór czasu. Wydatki niewielkie. Spokojnie odłożysz 2k miesięcznie. Nie przywiązuj się do miejsca jeśli nie widzisz perspektyw. Odłożysz te 20-30 tys. i z taka poduszką finansową możesz spokojnie szukać roboty w dużym mieście. Łatwiej o lepiej płatną robotę, łatwiej znaleźć partnerkę a później razem z dwoma pensjami łatwiej myśleć o wlasnym lokum.
Jeśli nie wierzysz, że ułożysz sobie życie w kraju
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że od 1 lutego nałoży dodatkowe cła w wysokości 10 proc. na produkty importowane do Stanów Zjednoczonych z Danii, Norwegii, Szwecji, Francji, Niemcy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Finlandii. Jak przekazał Trump, chodzi o państwa, które wysłały swoich żołnierzy na
@janekplaskacz brat za PiSu był w szpitalu to dostał bułkę z chlebem. Dosłownie. Mysłałem, że to burger i w pierwszej chwili byłem w lekkim szoku ale to była kromka chleba w kajzerce. Natomiast na początku roku córka będąc w szpitalu dostawała takie porcje, że razem z żoną, która z nią przebywała spokojnie się najadły i dzwoniła, że nie muszę im przywozić jedzenia. Co prawda córka 5 lat ale jednak.
2026 roku Polacy zapłacą wyraźnie więcej za prąd. Wzrost trzech kluczowych opłat kogeneracyjnej, mocowej i OZE - przełoży się na znaczące podwyżki rachunków dla gospodarstw domowych. Nowe stawki ogłoszone przez rząd i URE pokazują, że koszty energii elektrycznej wzrosną nawet o kilkadziesiąt procent
Czytajcie artykuły. Clickbait. Z tego wynika, że przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za te podwyżki 7-10 zł więcej miesięcznie. Ta opłata, która wzrośnie o połowę wzrośnie z 3 zł/MWh do 4,5 zł/MWh a z tego wynika, że ta opłata obciąży nas średnio o dodatkowe 3-4,5 zł na rok. A w komentarzach obstrukcja.
@krzysztof-ecommpro tego nie dotyczy artykuł. Ale faktycznie, przełoży się to na nieznaczne wzrosty cen produktu końcowego zapewne. Jeśli ktoś myśli, że we współczesnych czasach, w obecnej sytuacji, należąc do UE ceny będą stały lub spadały to nie mam słów.
...5 lat więzienia. Orzysze: Interwencja w jednym z mieszkań. Zgłoszenie złożył mężczyzna, który poinformował, że jego pijana żona wszczęła agresywną kłótnię. Na miejscu funkcjonariusze zastali 35-latkę pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po interwencji została zatrzymana i usłyszała zarzut znęcania
"Autobąk" został skonstruowany w latach 40. ubiegłego wieku przez inżyniera Leona Jakubczyka, pracownika pierwszej w Polsce fabryki lokomotyw "Fablok" w Chrzanowie. Samochód ten miał nieco ponad 2 metry długości, tylko 65 cm szerokości i 85 cm wysokości.
@majk3l nieraz ludzie nazywają trzmiela bąkiem i napisałem, że to zabawne. Tak samo śmieszy mnie mylenie bynajmniej z przynajmniej. Fikolkiem nazwałem próbę wytłumaczenia co konstruktor auta miał na myśli i jak nie mógł się nazywać.
W 2026 r. rachunki za prąd znacząco wzrosną. Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nowe stawki opłaty mocowej daniny doliczanej do rachunków za energię, która finansuje utrzymanie elektrowni w gotowości do pracy. Średni wzrost wyniesie aż 50 proc. Oznacza to, że największy skok od momentu wprowadzeni
Jak wynika z odpowiedzi resortu finansów na zapytanie posła Grzegorza Płaczka z Konfederacji, Polska spłaca odsetki od wielomiliardowej pożyczki, którą Ukraina zaciągnęła w KE. W 2024 r. z budżetu państwa wydano na ten cel ponad 102 mln zł, w 2025 r. kwota ta wzrośnie do ponad 110 mln zł.
N----------ą w onuce? N----------ą. Jeśli ma to być nasza inwestycja w pokój na świecie to trudno. Porównajmy to z rocznym kosztem obslugi kancelarii prezydenta RP. Tu jest skandal.