@schreder: To nie bajka. Też słyszałem o tym od swojego dewelopera. Części sprzedawców (zwłaszcza tych którzy sprzedali parę lat temu 'dziure w ziemi') dzisiaj bardziej opłaca się oddać zadatek czyli pewnie te 5% niż sprzedać po cenie sprzed paru lat :/
Wrzucam wykres ze zmianami w opodatkowaniu JDG na skali, liniowym i ryczałcie 15%. Wszystko przy założeniu, że kwota wolna 30 tys. PLN będzie tylko dla rozliczających się podatkiem progresywnym. Dziękuję @Namyslaw za cynk dot. powyższego.
Dziś lub jutro zaktualizuję wykres z tego posta. Zobaczymy ile będzie kosztował wątpliwy przywilej życia w #chlewobsranygownem ( ͡°͜ʖ͡°)
@MarteenVaanThomm: w górę to w-----i inflacja xD. A czy pensje pójdą w górę czy nie, tak czy tak każdy straci na codziennych wydatkach, taka jest brutalna prawda.
@marek-krakow: zacznijmy od tego, że przy często niezłych stawkach na naszym rynku dla samych programistów, firmy lecą na niskiej marży. I teraz dać po prostu ~10% każdemu podwyżki tylko po to, żeby na czysto wyszedł na zero, a następnie próbować tyle samo przerzucić na klienta z zagranicy... Skończy się tym, że konkurencyjność Polski na rynku IT po prostu spadnie, i wybór padnie nie na nas, a na Ukrainę, Bułgarię czy
A już dobra, rok czy 2 lata temu palił się tag, bo miały być kontrole i kary dla osób które wystawiają jedna fv dla tego samego klienta. I co? Nic. Tak samo teraz będzie. To że rzucili parę haseł nie oznacza, że wszystko przejdzie. Teraz zespoły od researchow czy social mediów w piśmie przeglądają wykop, fora, Twittera i zbierają informacje jak ludzie na to reagują itp. Jeszcze wiele się zmieni w tych
@yraras: dokładnie, wycofają się z obietnic podwyżyszenia kwoty wolnej od podatku i II progu bo na wykopie tak napisali poza tym patrz na to, że w przypadku wystawiania dwóch faktur dla tego samego klienta to mój klient robi spółkę córkę i problem z głowy. Tutaj już będzie gorzej
#programowanie #programista15k #heheszki #humorinformatykow #humorobrazkowy #internet
źródło: comment_16218552700NNf3FTF6gpRv4IiNN8uc6.jpg
Pobierz