Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko102
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ProfesorChleb
ProfesorChleb

ProfesorChleb

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 829
  • Znaleziska 560
  • Mikroblog 269
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4
SpalaczBenzyny
SpalaczBenzyny
30.06.2025, 09:01:40
  • 132
Przejechałem cały weekend po naszych autostradach i rence opadajo. Z kima ja jeżdżę po tych drogach?

Jak dojeżdżasz do mnie i ja zjeżdżam na prawy abyś mógł mnie wyprzedzić to masz mnie wyprzedzić zanim ja dojadą do auta które jest przede mną!!!

Jpdl.. co trzeba mieć pod deklem aby przy dużych prędkościach 160+ wyprzedzać jakby się miało załączony tempomat z 10 km/h więcej? puścisz takiego to patafian nie wciśnie gazu, nie przyspieszy tylko
SpalaczBenzyny - Przejechałem cały weekend po naszych autostradach i rence opadajo. Z...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 30.06.2025, 09:47:00 via Wykop
  • 10
@SpalaczBenzyny: Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie. Nie da się jechać płynnie.
  • Odpowiedz
sochinho
sochinho
27.06.2025, 12:57:05
  • 0
Remontowe Mirki,
Jak najlepiej wykończyć taką wnękę po usunięciu parapetu? Myślałem o piance, pasku z płyty g-k, a potem szpachla, jakiś profil kątowy i gładź. Nada się? Poza łataniem małych dziurek w pionie nie mam z tym większego doświadczenia.

#remontujzwykopem #pytaniedoeksperta
sochinho - Remontowe Mirki,
Jak najlepiej wykończyć taką wnękę po usunięciu parapetu?...

źródło: temp_file7461759682239574459

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 27.06.2025, 12:59:27 via Wykop
  • 3
@sochinho: gipsem zateguj lub "szybkim" betonem np Ceresit CX15
  • Odpowiedz

265

Owijała pejcz wokół szyi i dusiła więźniów. Jakie zbrodnie popełniła Alice Orlow

Pokaż treści 18+

Owijała pejcz wokół szyi i dusiła więźniów. Jakie zbrodnie popełniła Alice Orlow

Alice Orlowski była jedną z najlepiej zapamiętanych aufzejerek. Na tę specyficzną pamięć zasłużyła sobie zarówno ogromną przemocą, którą najczęściej zaprowadzała pejczem lub kijem, jak i również surową aparycją. Jak wyglądała jej historia? Zapraszamy na film.

falvik212
z
youtube.com
dodany: 11.05.2025, 16:29:27
  • 12
  • #
    wojna
  • #
    historia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    gruparatowaniapoziomu
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 12.05.2025, 11:23:41 via Wykop
  • -2
"aufzejerek" ?!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

226

Chiński myśliwiec 6. generacji tuż nad autostradą. Tajny projekt Pekinu

Chiński myśliwiec 6. generacji tuż nad autostradą. Tajny projekt Pekinu
RMF24
z
rmf24.pl
dodany: 09.04.2025, 19:50:16
  • 110
  • #
    rmf24
  • #
    chiny
  • #
    mysliwiec
  • #
    j36
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 10.04.2025, 15:16:11 via Wykop
  • 31
On ma trzy silniki co sugeuje, że chińczycy nie dysponują silnikami odpowiedniej mocy i zamiast dwóch montują trzy. To dobitnie świadczy o ich możliwościach technicznych.
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 10.04.2025, 17:25:13 via Wykop
  • 0
@bonus: Jest subtelna różnica pomiędzy bombowcem a myśliwcem (ʘ‿ʘ)
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 10.04.2025, 17:25:52 via Wykop
  • 0
@cineknet: Ciekawe! Nie wiedziałem o tym.
ZionOfel
ZionOfel
16.03.2025, 20:03:14
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 17.03.2025, 10:02:27 via Wykop
  • 0
@ZionOfel: W ich klimacie ma to sens. Na pustyni rzadko pojawia sie mgła czy zachmurzenie, które bardzo skutecznie rozpraszają promień lasera.
  • Odpowiedz

365

Trwalsze konstrukcje dzięki rozwiązaniu paradoksu inżynierii materiałowej

Trwalsze konstrukcje dzięki rozwiązaniu paradoksu inżynierii materiałowej

Ostatnie prace wykorzystujące fizykę statystyczną ujawniły nowy sposób opisywania, w jaki sposób pęknięcia strukturalne rozprzestrzeniają się. Rozwiązuje to wieloletni paradoks w mechanice pękania i może poprawić niezawodność i trwałość wszystkich elementów narażonych na powstawanie pęknięć i wad.

Lifelike
z
ncbj.gov.pl
dodany: 13.03.2025, 09:37:23
  • 58
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    inzynieria
  • #
    budownictwo
  • #
    swiatnauki
  • #
    liganauki
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 14.03.2025, 08:17:05 via Wykop
  • 12
Czyli inżynieria planowego postarzania produktów wskoczy na nowy poziom.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tiqella
Tiqella
12.03.2025, 12:39:41
  • 38
Update do mojego ostatniego posta giełdowego. Dziś zrealizowałem zysk na Rafako po dokupieniu do 22500 akcji po średniej cenie 0,223gr za akcję.

Przy 0,58gr automatycznie sprzedało mi się wszystko na otwarciu sesji na GPW.

Zysk na czysto po 4 miesiącach prawie 8000 zł.

Warto
Tiqella - Update do mojego ostatniego posta giełdowego. Dziś zrealizowałem zysk na Ra...

źródło: image_picker_DD8CF6BD-1A27-499A-9BBA-7F3C84572736-7700-00004BE76ECB15E2

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 12.03.2025, 13:39:42 via Wykop
  • 0
@Tiqella: Czy Rafako to nie bankrut?!
  • Odpowiedz

307

Naczepa zawieszona na przejeździe: policja wyjaśnia, dlaczego wystawiono mandat.

Pokaż treści 18+

Naczepa zawieszona na przejeździe: policja wyjaśnia, dlaczego wystawiono mandat.

Kasa musi się zgadzać. W skrócie: powinien widzieć że nie przejedzie.

agiller
z
40ton.net
dodany: 05.03.2025, 16:25:46
  • 115
  • #
    polska
  • #
    patologia
  • #
    policja
  • #
    pracbaza
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 06.03.2025, 17:17:33 via Wykop
  • 2
Ciekawe jak on tym zestawem przejeżdżał przez progi zwalniające?
Progi zwalnajace to jest jedna wielka improwizacja. W wielu przypadkach jest tak, że przed progiem stoi znak ograniczenia predkosci do 30 ale z taką predkością można przejechać tylko jeśli masz czołg :)
Czy ktoś wie czy istnieją jakieś normy opisujące budowę progów?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 06.03.2025, 20:02:36 via Wykop
  • 0
@xtomekw1976: Dzięki! Gdyby ktoś inny był zainteresowany to należy przewinąć do sekcji "Progi zwalniające" pod koniec strony.
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 06.03.2025, 20:03:52 via Wykop
  • 0
@lubiecie: Ja mam inne doświadczenie. Może w Twojej okolicy progi mają konstrukcje zgodną z normami. Jeżdzę zwykłym samochodem.
eb8a
eb8a
02.03.2025, 09:51:36
  • 1
Mam pit-8c z XTB, a w nim odpłatne zbycie papierów wartościowych 2600, i koszt uzyskania przychodu 2630, suma strat 30 zł. Czy to wynik rebalancingu, który zrobiłem? Bo nie wypłacałem na swoje prywatne konto środków. To trzeba rozliczyć, ale bez płacenia podatku z racji braku odsetek?
#xtb #podatki #pit #inwestycje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 02.03.2025, 10:18:32 via Wykop
  • 2
@eb8a: Złóż do skarbowego. Tą stratę -30 będziesz mogł odliczyć od ewentualnego zysku w 2025. Oznacza mniejszy podatek od zysków w 2025 jeśli oczywiście będą.
  • Odpowiedz
Ranmus
Ranmus
24.02.2025, 10:01:56
  • 0
Mirasy, taka sprawa, wysłałem ponad tydzień temu pada xboxowego na gwarancję, żeby mi naprawili, bo lewy drążek zaczął driftować w pionie. W piątek doszedł do serwisu w Niemczech i już po 2 godzinach wygenerowali etykietę zwrotną UPS, ale jeszcze nie przekazali kurierowi. Problem jest taki, że te cwaniaki wyzerowały mi czas gwarancji na tego pada, a miałem jeszcze ponad pół roku ważną. Czy to jest normalna procedura u nich czy też po
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 24.02.2025, 11:11:14 via Wykop
  • 0
@Ranmus: Z tego co pamiętam, nie dostaniesz swojego pada. Dostaniesz refurba z innym ID i dla niego bedzie nowa gwarancja.
  • Odpowiedz
Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
09.01.2025, 08:06:05
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 09.01.2025, 14:02:12 via Wykop
  • 0
@Krzewiciel_prawdy: Gorące to kakałko, można się poparzyć
  • Odpowiedz
Lardor
Lardor
09.01.2025, 09:25:20
  • 8
#motoryzacja #samochody
Lardor - #motoryzacja #samochody

źródło: temp_file1913225542575821122

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 09.01.2025, 13:42:41 via Wykop
  • 3
@Lardor: piprzon_y Matiz! #pdk
  • Odpowiedz
sprayy
sprayy
07.01.2025, 07:10:34
  • 0
Mirki, mam sytuacje taką jak na rysunku. Ściana zewnętrzna z silki jest jakby kilka cm cofnięta od krawędzi płyty fundamentowej. Przestrzeń między ścianą, a XPSem wypełniłem styropianem i machnąłem to dysperbitem do wysokości drugiego bloczka (tak radziła zrobić ekipa murarzy przed zimą). Niestety od strony wschodniej pierwsze bloczek i folia pod nim są wilgotne/mokre. Czy mam się tym teraz przejmować? Czy olać bo jak przyjdzie na ścianę izolacja zewnętrzna to tematu raczej
sprayy - Mirki, mam sytuacje taką jak na rysunku. Ściana zewnętrzna z silki jest jakb...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 07.01.2025, 14:50:22 via Wykop
  • 0
@sprayy: Zateguj pianką. Szczelnie wszystko wypełni i nawet jak bedzie zacinało to nic nie naleci.
  • Odpowiedz
K.....5
K.....5
konto usunięte 23.12.2024, 15:03:23
  • 0
Zbieram po 500 zł i chciałbym zapytać szanownych Państwa czy słyszeli Państwo o maśle o trzech czwartych tłuszczu w składzie którego jest 61% tłuszczu?
Chciałbym poznać opinie jako konsumentów czy traktujecie to jako masło czy produkt masło-podobny?
K.....5 - Zbieram po 500 zł i chciałbym zapytać szanownych Państwa czy słyszeli Państ...

źródło: IMG_0896

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 23.12.2024, 15:06:33 via Wykop
  • 0
@Kylu45: Kupujesz dwa i masz ponad 100% tłuszczu. O co chodzi?!
  • Odpowiedz
assninja
assninja
19.12.2024, 14:58:31
  • 5
#gielda #orlen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
assninja - #gielda #orlen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 19.12.2024, 16:57:36 via Wykop
  • 0
@assninja:
Ale z tą Teslą to dajcie spokój, kto to słyszał.
Intel może odbije w dłuższej perspektywie.
  • Odpowiedz
krystiano_ps3
krystiano_ps3
16.12.2024, 19:49:28
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 16.12.2024, 19:52:08 via Wykop
  • 1
@krystiano_ps3: No to teraz musisz czekać na Matiza żeby Cię wyciągnął #pdk
  • Odpowiedz
supremin1
supremin1
08.12.2024, 20:57:18
  • 0
Potrzebny mi pc do obobki video 4k w adobe pinnacle (dla tescia)
Bedzie dobry taki zestaw?
Opis po niemiecku ale czesci jakie sa widac

#pc #obrobkavideo
supremin1 - Potrzebny mi pc do obobki video 4k w adobe pinnacle (dla tescia)
Bedzie d...

źródło: Screenshot_2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 08.12.2024, 20:59:57 via Wykop
  • 0
@supremin1: video 4k zajmuje raczej dużo miejsca. Dysk przymały.
  • Odpowiedz
enten
enten
enten
04.11.2024, 09:38:32
  • 113
Nie ma nic bardziej tandetnego w Polskich domach jednorodzinnych niż ogradzanie się tymi pseudo-zdobionymi betonowymi płotami, które nie dość że są niepraktyczne to jeszcze pozbawione zupełnie jakiejkolwiek estetyki. To jak ktoś chciałby zasłonić całkowicie swoją posesję, to mógłby już wylać pełny, betonowy murek albo ogrodzić się ppularnymi ostatnio plotami z kamyczków, a najlepiej to po prostu zasadzić żywopłot jak robią to cywilizowane kraje gdzie jest ładnie. Tutaj dosłownie wycinamy kawałek jakiejś kolumnady
enten - Nie ma nic bardziej tandetnego w Polskich domach jednorodzinnych niż ogradzan...

źródło: beton3

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 04.11.2024, 09:40:56 via Wykop
  • 7
@enten: To jest najtańsza opcja dlatego taka popularna.
  • Odpowiedz
ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 04.11.2024, 10:34:19 via Wykop
  • 43
@enten: Niestety orgrodzenie 'ulane; z betonu jest nieporównywalnie drożejsze od tego prefabrykowanego. Murowane z bloczków czy cegieł także. Jedyne rozwiązanie jakie widzę pozwalające na poprawę estetyki tych prefabrykowanych ogrodzeń to obsadzenie ich bluszczem.
  • Odpowiedz
rosol-z-kur-wielu
rosol-z-kur-wielu
28.10.2024, 14:45:10
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 28.10.2024, 15:26:05 via Wykop
  • 4
@rosol-z-kur-wielu:
Dwumiejscowa wersja szkolna. Rarytas! Gdzie to?
  • Odpowiedz
pilovsky
pilovsky
pilovsky
04.09.2024, 12:30:01
  • 0
Co sądzicie o płatności za samochód z góry? Dodam tylko, że to od firmy która wystawia fakturę proformę.
Ze względu na kwotę gotówka nie wchodzi w grę, a mieszkam na tyle daleko że 2 razy nie chcę jeździć. Sorbnet nie przejdzie bo mogę tylko w weekend.
Dodam, tylko że auto jest pewne, zweryfikowane przez rzeczoznawcę.
Bardziej zastanawiam się czy firma może coś wykombinować.
#samochod #auta #auto
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ProfesorChleb
ProfesorChleb
ProfesorChleb 04.09.2024, 13:39:46 via Wykop
  • 0
@pilovsky: Zrób sobie konto w tym samym banku, w którym jest konto docelowe. Przelewy wewnątrz bankowe są natychmiastowe.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • Strona 2 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.06.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking