Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
powodzenia

powodzenia

Dołączył 12 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 21227
  • Znaleziska 2309
  • Mikroblog 18918
  • Obserwujący 2074
  • Obserwowane 26
prostymirek
prostymirek
20.06.2026, 15:58:50
  • 1
O co chodzi z tym naganianiem na zamianę obligacji?
#obligacje #obligacjeskarbowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 21.06.2026, 16:32:10 via Wypiek
  • 0
@prostymirek jakim naciąganiem?
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia wczoraj, 20:09:10 via Wypiek
  • 0
@prostymirek zamianę czy po prostu zakup?
  • Odpowiedz

12

GUS potwierdza sensacyjny spadek inflacji. Potanieć miała nie tylko żywność

GUS potwierdza sensacyjny spadek inflacji. Potanieć miała nie tylko żywność

Inflacja konsumencka w maju była niższa niż w czerwcu potwierdził wcześniejsze szacunki Główny Urząd Statystyczny. Co więcej, koszyk cen dóbr konsumpcyjnych miał być nawet tańszy niż w kwietniu. To zasługa sensacyjnego spadku cen żywności, ale też odzieży, obuwia oraz niektórych usług.

banzi
z
bankier.pl
dodany: 15.06.2026, 08:17:17
  • 23
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    inflacja
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    zakupy
powodzenia
powodzenia 15.06.2026, 08:59:24 via Wypiek
  • -1
@HlHl a czytałeś artykuł może? ceny spadły w maju w stosunku do kwietnia.
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 11:28:36 via Wypiek
  • 0
@johny-bravooo mamy rok do roku inflację. miesiąc do miesiąca deflacje. czego wy tu nie rozumiecie?
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 12:52:14 via Wypiek
  • 1
@johny-bravooo w stosunku do kwietnia ceny spadły, więc mamy deflację. w ujęciu miesięcznym. w ujęciu rocznym mamy inflację. zależy jaką przyjmiesz perspektywę. czuję się jakbym gadał z psem albo przynajmniej kimś mocno ociężałym umysłowo
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 13:08:42 via Wypiek
  • 3
@johny-bravooo spadła inflacja, potaniały produkty w stosunku do kwietnia, nie wiem co tam ci się nie zgadza, ale raz dwa trzy odpadam z głupiej gry xD bo widzę, że jesteś z tych, co jak sobie cos ujebią, to zdania nie zmienią nigdy
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 14:05:21 via Wypiek
  • 0
@johny-bravooo przepraszam, że byłem niemiły, przyjacielu.
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 15:16:08 via Wypiek
  • 3
@johny-bravooo co to znaczy że inflacyjnie nic nie staniało?

nikt nie mówi o sensacji, aczkolwiek rynek spodziewał się wzrostu inflacji, a jest spadek cen. pierwszy raz od roku, a jeszcze wcześniej spadek cen mdm był dopiero w lipcu 2023, więc jest to jakiś news. to nie jest artykuł z braku tematu. to jest istotna ciekawostka dla ludzi interesujących się finansami, do których najwyraźniej się nie zaliczasz i to też jest ok.
powodzenia
powodzenia 17.06.2026, 06:46:55 via Wypiek
  • 0
@johny-bravooo określa się w takiej, w jakiej wymaga sytuacja. może nawet być tygodniowa, jeśli się uprzesz.
powodzenia
powodzenia 20.06.2026, 00:19:43 via Wypiek
  • 0
@editores ale jeśli w kwietniu kosztowało 420 a w maju 419 to mamy deflację miesiąc do miesiąca…. ja p------e…
SamotnikPospolity
SamotnikPospolity
SamotnikPospolity
19.06.2026, 17:00:05
  • 1
Jak myślicie, trzymać środki dalej w #ppk ?

Ładnie urosła wartość w porównaniu do wpłat.
Mam w PZU

#oszczedzanie
SamotnikPospolity - Jak myślicie, trzymać środki dalej w #ppk ?

Ładnie urosła wartoś...

źródło: IMG_6578

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 20.06.2026, 00:18:44 via Wypiek
  • 0
@maniok czemu akurat do wtedy?
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
18.06.2026, 05:15:29
  • 632
Witam wszystkich entuzjastów płonącego kacapstanu na coczwartkowym podsumowaniu uderzeń Sił Zbrojnych Ukrainy na rosję. Raporty zamieszczam cyklicznie, co tydzień pod tagiem #operacjaspecjalnejtroski

Ściągnięcie ogromnej ilości OPL do Moskwy nie poprawia sytuacji w mieście a tworzy dla rosjan dodatkowe problemy - każdy radar pracuje na określonych częstotliwościach, emitując impulsy i czekając na ich powrót. W aglomeracji stłoczono bardzo blisko siebie kilkadziesiąt takich urządzeń których stacje radiolokacyjne działają na tych samych lub zblizonych
dqdq1 - Witam wszystkich entuzjastów płonącego kacapstanu na coczwartkowym podsumowan...

źródło: 17062026

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 18.06.2026, 14:55:11 via Wypiek
  • 1
@dqdq1 czy ta lista uwzględnia dzisiejszą n-----------ę w moskwie?
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 18.06.2026, 15:02:26 via Wypiek
  • 1
@dqdq1 oby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mikuuuus
Mikuuuus
18.06.2026, 09:11:08
  • 393
Na tagu #wideozwojny znajdziecie ogromną kolekcje filmików z dzisiejszych ataków na Moskwę 😈 Zapraszam kto nie widział🔥A ja się udaje na zasłużony odpoczynek więc do zobaczenia potem!❤️
#ukraina #wojna #rosja #wojsko #swiat #rosjaplonie
Mikuuuus - Na tagu #wideozwojny znajdziecie ogromną kolekcje filmików z dzisiejszych ...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 18.06.2026, 14:59:45 via Wypiek
  • 0
@Mikuuuus klasyk, facet nagrywa dronowanie, a laska swoją mordę
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 13.06.2026, 10:37:15
  • 0
przyszły mi faktury-prognozy za #gaz, na 6 faktur w przód. total wyszedł 1210zl czyli 100zl miesiecznie na #ogrzewanie segmentu 120m i ogrzewanie ciepłej wody. juz piąty rok się nie mogę nacieszyć jak tanio mi się mieszka xD do tego brak czynszu, ratka niska i jestem mega hepi.

jeszcze dodam, że rok temu było 900zl za cały rok gazu, a jeszcze wcześniej jakies 700zl, no ale podwyżki ciagle
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia
Autor
18.06.2026, 14:23:11 via Wypiek
  • 0
@ciastofrancuskie jakies g---o deweloperskie od beretty, lol
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 17.06.2026, 17:39:31
  • 0
wygląda na to że #duka zamknęła wszystkie sklepy, a ja mam kartę podarunkowa na 300zl ważna jeszcze kilka miesięcy. jak myślicie, mogę zapomnieć o tej kasie czy jakoś da się odzyskać?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OutSiderX82
OutSiderX82
17.06.2026, 17:44:12 via Wykop
  • 0
@powodzenia: Wytocz im sprawę w sądzie 🙃
  • Odpowiedz
WWWGGGX
WWWGGGX
WWWGGGX
17.06.2026, 08:22:12
  • 0
Mam kredyt hipoteczny na mieszkanie, pozostało jakieś 170 tysięcy do spłaty, 7 lat, oprocentowanie 6,56%, rata ok. 2500. Chce kupić działkę za ok. 250 tysięcy z wkładem własnym 80 tysięcy. Dostałam dwie propozycje finansowania i nie wiem, która będzie odpowiednia.

1. Refinansowanie kredytu hipotecznego z dobraniem kwoty wolnej 85 tysięcy. Czyli 255 tysięcy na 30 lat z oprocentowaniem 5,56%. Pozostałą kwota 85 tysięcy potrzebna na zakup działki miałaby być finansowana z kredytu gotówkowego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 17.06.2026, 12:45:18 via Wypiek
  • 1
@WWWGGGX w ogólnym rozrachunku opcja 1 musi być mniej korzystna skoro bierzesz kredyt gotówkowy oprocentowany aż 8.5%, zatem opcja druga będzie lepsza

Jak się da to oba te kredyty bierz na jak najdłuższy czas i nadpłacaj
tzn zamiast skracać kredyt najlepiej wydłuż go, jeśli to możliwe
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 11:47:10
  • 3
po raz kolejny dostaje od życia dowód, że kupując #etf nie warto czekać na promkę ani inny “dobry moment”, tylko kupować co miesiąc i c--j. jak się zaczęła wojna w Iranie i straszyli, że jak do końca marca się nie rozwiąże, to gospodarka będzie dochodziła do siebie długimi miesiącami, to spodziewałem się dużej promki. tymczasem tylko rośnie i odkąd czekam na dobry moment, jest już +15%. jeśli uda się ogłosić
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

broker
broker
21.06.2026, 20:44:33 via Wykop
  • 0
@powodzenia: generalnie to nie czytaj naganiaczy na wzrosty, czy spadki, tylko rób DCA.
  • Odpowiedz
Sweet-Jesus
Sweet-Jesus
16.06.2026, 05:31:11
  • 209
Tymczasem dzisiejszy poranek w Moskwie.

Tu pasuje klasyczne: What Air Defense Doing?

#ukraina #wojna #rosja
Sweet-Jesus - Tymczasem dzisiejszy poranek w Moskwie. 

Tu pasuje klasyczne: What Air...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 11:39:52 via Wypiek
  • 6
@Pan_Kielonek zmarnowany, ale gdyby spadł na pole w drodze do Moskwy, to byłby zmarnowańszy. a tak przynajmniej dokłada cegiełkę do zmąconego spokoju w stolicy agresora
  • Odpowiedz
Just_Jump
Just_Jump
Just_Jump
16.06.2026, 08:23:23
  • 0
Czy na #ibkr normalnie przelewacie złotówki? Czy $? Oni sami nieźle przewalutują przy zakupie w innych walutach.Ale zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyłem. #gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 16.06.2026, 11:30:59 via Wypiek
  • 0
@Asceus to się od niedawna zmieniło czy od zawsze tak było? jak jakoś 2 lata temu interesowałem się IBKR, to mi wychodziło, że lepiej przewalutowywać na revolucie, ale to pewnie kwestia tego, że inwestowałem ok 500zl miesięcznie i może te 2€ opłaty robiły różnicę
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 14.06.2026, 17:10:45
  • 0
dostałem taką kartę parkingową do #lidl żeby nie musieć drukować biletów. jakiś geniusz wymyślił, że liczby rosną od prawej do lewej, zamiast jak w każdym zegarku świata, zgodnie ze wskazówkami zegara (xD). która godzina jest wskazana na zdjęciu wg was?
powodzenia - dostałem taką kartę parkingową do #lidl żeby nie musieć drukować biletów...

źródło: image_picker_318DCE01-BCAA-4D30-9767-41C27FC45715-26450-0000343813F2485A

Pobierz

która godzina?

  • 18:15 10.0% (5)
  • 17:45 90.0% (45)

Oddanych głosów: 50

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia
Autor
14.06.2026, 17:24:53 via Wypiek
  • 1
@darek-jg o kurde, dobre
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 13.06.2026, 10:33:25
  • 0
z takich tanich gadżetów, które kupiłem i bardzo się z nich cieszę, to pic rel gniazdka sterowane na pilot. mam podłączone do nich lampki obok tv, gdzie stoją też rośliny i włączanie ich na pstryczek było troche męczące. a teraz robię pilotem pyk, pyk i się zapalają, wydając przy tym taki zajebiscie satysfakcjonujący dźwięk, jak klikanie przycisku w minecrafcie xD mega polecam

z droższych rzeczy to odkurzacz dyson z zielonym laserem. tak
powodzenia - z takich tanich gadżetów, które kupiłem i bardzo się z nich cieszę, to p...

źródło: image_picker_9EACEDDC-7A23-4E0F-99B7-6F3DDAB864F8-19531-00003304DE1CC250

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia
Autor
13.06.2026, 12:24:38 via Wypiek
  • 0
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny na allegro chyba, czyli resell z temu pewnie hihi
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia
Autor
13.06.2026, 17:46:02 via Wypiek
  • 0
@Catmmando mam dokładnie to samo, minus jest taki że w tą stronę jest ta wtyczka zorientowana, że zakrywa oba gniazdka
  • Odpowiedz
MaikeloByalkovo
MaikeloByalkovo
11.06.2026, 18:10:11
  • 0
Istnieją jeszcze analfabeci finansowi, którzy trzymają pieniądze na lokacie w 2026?
Przecież 10% w skali roku to 0.8(3)% w skali miesiąca.
No to jak się ma tam nawet te 20 koła, czyli przeciętne oszczędności przeciętnego Polaka (tak zwana poduszka finansowa na 6 miesięcy) to miesięcznie rośnie o niecałe 200 złotych, a tak naprawdę dużo mniej, bo jeszcze wjeżdża na pełnej belka (135 złotych zysku miesięcznie od 20 tysięcy jak wam się nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 12.06.2026, 08:53:45 via Wypiek
  • 3
@MaikeloByalkovo daj mi link do lokaty 10%, bardzo chętnie zablokuje sobie kapitał
  • Odpowiedz
Rencista_z_przypadku
Rencista_z_przypadku
Rencista_z_przypadku
10.06.2026, 14:56:20
  • 1
I pyk, hajs dotarł teraz zakładamy lokatę xD

#neet #oszczedzanie
Rencistazprzypadku - I pyk, hajs dotarł teraz zakładamy lokatę xD

#neet #oszczedzani...

źródło: 328

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 11.06.2026, 16:57:48 via Wypiek
  • 0
@skunior serio?
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 11.06.2026, 17:09:11 via Wypiek
  • 1
@skunior na 0% to i bańkę chętnie wezmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
javelin
javelin
07.06.2026, 19:35:37
  • 0
Będę się rejestrował w Interactive Brokers, czy coś warto wiedzieć wcześniej?
#ibkr #interactivebrokers #inwestowanie #gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 08.06.2026, 08:50:57 via Wypiek
  • 0
@Asceus czemu nie wpłacać z Revoluta? korzystam drugi rok, wpłacam złotówki na Revolut, zmieniam na EUR i wpłacam na IBKR bez żadnych prowizji i jest gituwa
  • Odpowiedz
powodzenia
powodzenia 04.06.2026, 19:06:22
  • 0
widze, że nie wiadomo jeszcze o której finał kobiet w sobotę, ale tak patrząc historycznie, jak myślicie - o której będą grać?
#tenis
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eliade_z_Poznania
Eliade_z_Poznania
04.06.2026, 19:08:27 via Wykop
  • 7
@powodzenia: 15:00
  • Odpowiedz
lubie-sernik
lubie-sernik
04.06.2026, 09:09:55
  • 615
Chwilę nic nie pisałem, bo musiałem "ochłonąć".

W Bangoku jest strasznie gorąco, nie mogę się do tego przyzwyczaić. Jak wychodzę z budynku to bucha we mnie gorąc jakbym otworzył nagrzany piekarnik. Po 5 sekundach zaczynam się pocić xD

W niedziele przyjechał po mnie @Arcane89 i pojechaliśmy do Bang Saen na śniadanie (zdjęcie w komentarzu). Po śniadaniu wypiliśmy piwko na plaży i pojechaliśmy do Pattaya do Mirka @megaimperator. Mirek zaprosił nas
lubie-sernik - Chwilę nic nie pisałem, bo musiałem "ochłonąć". 

W Bangoku jest stras...

źródło: 20260531_151023

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 04.06.2026, 18:11:55 via Wypiek
  • 1
@megaimperator nationality Polish, a nie mówi po polsku, tylko po rusku? no ciekawe
  • Odpowiedz
smutny_kojot
smutny_kojot
03.06.2026, 13:40:04
  • 2
Tak sie robi $$$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tenis
smutny_kojot - Tak sie robi $$$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tenis

źródło: 28252

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

powodzenia
powodzenia 03.06.2026, 14:01:56 via Wypiek
  • 0
@smutny_kojot pożycz dychę
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >
  • Warszawa, Wola
  • pawel18cm@gmail.com

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 16.05.2024

    Komentator
  • VIP
    od 24.08.2014

    VIP
  • Rocznica
    od 21.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.03.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 20.07.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking