Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko199
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MoonlightSh

MoonlightSh

Dołączył 6 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 18482
  • Znaleziska 2263
  • Mikroblog 16219
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 11
koszyk2
koszyk2
koszyk2
12 godz. i 33 min temu
  • 0
Siema #rower Mirki. Czy z waszego doświadczenia warto w ogóle obniżać wagę roweru jeżeli się jeździ rekreacyjnie ? Kupiłem gravela, który standardowo ma bagażnik, błotniki i nóżkę. Dodatkowo wożę przyczepione do ramy zapięcie o wadze 1,1 kg. Śmigam raczej rekreacyjnie jakieś 30-40 km w koło komina a w weekendy chciałbym zrobić ok 100 od czasu do czasu. Głównie asfalt, kostka, leśne ścieżki itd. Zastanawiam się czy w ogóle jest sens
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 11 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 1
@koszyk2: w rekreacyjnym jeżdżeniu bardziej powinien Cię interesować komfort niż waga. Jeśli chcesz uspokoić sumienie złotówkami to zainwestuj w dobre opony, najwięcej zyskujesz najmniejszym kosztem.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 13 godz. i 42 min temu
  • 9
106 968 + 11 + 87 = 107 066

Miała być krótka rundka ale nie wyszło.

#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki
MoonlightSh - 106 968 + 11 + 87 = 107 066

Miała być krótka rundka ale nie wyszło.

#...

źródło: 1000057124

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zmarnowany_czas
zmarnowany_czas
zmarnowany_czas
przedwczoraj, 18:28:57
  • 14
103 021 + 51 = 103 072

Trasa typu tam i z powrotem z dużym podjazdem pod okoliczny zamek.

Przez pierwszą połowę myślałem, że tak mi się forma poprawiła od ostatniej jazdy tą trasą, bo 30 z licznika prawie nie schodziło. Przyczynę zobaczyłem dopiero przy powrocie, gdzie wiatr tak wiał w ryj, że 20 to był wyczyn xD

No
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh wczoraj, 08:00:54 via Wykop
  • 1
Muszę dać 2 z przodu.


@zmarnowany_czas: po co się ładować w takie koszty? Zmień tarczę z przodu na mniejszą o 2-4 zęby, będzie lżej.
  • Odpowiedz
fakundo
fakundo
fakundo
28.05.2026, 06:58:06
  • 2
hej ekipo z #rower .Mam starego Krossa Level A6 z 2010 roku. Nadal daje radę,choć ostatnio już tylna przerzutka coraz gorzej pracuje. Na dzień dzisiejszy SLX (mam napęd 3x9) jest już niedostępny - mam zamontowaną SHIMANO RD-M662. Co można by w dzisiejszych czasach zamiast tego wsadzić? Nie zamierzam zmieniać roweru na nowy, ten na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Ale czas robi swoje i kilometrów na nim już trochę natłukłem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 28.05.2026, 09:16:15 via Wykop
  • 0
@fakundo: bierz to Shimano Alivio RD-M3100 SGS Shadow, na Allegro za 90 pln i latasz dalej
  • Odpowiedz
real_scoria
real_scoria
28.05.2026, 08:14:15
  • 1
Wczoraj, zupełnie przez przypadek, dowiedziałem się, że dzieci w naszym kraju NIE MOGĄ legalnie jeździć na #rower jeśli nie mają karty rowerowej.

Niepełnoletni rowerzysta, który ukończył 10 lat, może poruszać się rowerem po drogach publicznych samodzielnie wyłącznie wtedy, kiedy posiada kartę rowerową ! Jeśli jej nie ma, nie może korzystać z drogi, z jezdni, ścieżki rowerowej czy też chodnika na rowerze. Co gorsza, zgodnie z prawem, nawet pod opieką osoby dorosłej.


https://olawa.policja.gov.pl/doa/aktualnosci/bieza/67843,KARTA-ROWEROWA-JAKIE-DAJE-UPRAWNIENIA-I-KOMU-JEST-POTRZEBNA.html

Taką
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 28.05.2026, 09:09:40 via Wykop
  • 5
@mapache: szkoda tylko, że piesi nie znają tego przepisu i jak jedziesz LEGALNIE z dzieciakiem po chodniku to drą japy, machają łapami i przeganiają na DDR :/
  • Odpowiedz
nowszyja
nowszyja
nowszyja
27.05.2026, 09:13:51
  • 238
Rząd zdecydował, że ludzie zarabiający minimalną, będą dopłacać do emerytur artystów zarabiających więcej od nich xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ej tuskoboty, jak to było: Donald Tusk, Donald Tusk! xD

Dopłata jest przyznawana, jeżeli średni roczny dochód artysty zawodowego z 3 lat kalendarzowych poprzedzających okres, o którym mowa w ust. 1 w zdaniu drugim, nie przekroczył 125 % dwunastokrotności miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu 1 stycznia roku,
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 27.05.2026, 12:47:00 via Wykop
  • 4
@nowszyja: nie po to mam tag polityka na czarno żebym czytał te wasze wysrywy obsrane prawackie śmieci, taguj to prawacki pomiocie
  • Odpowiedz
Androo
Androo
25.05.2026, 07:28:55
  • 0
Cześć Mirki, jest jakiś duży przeskok w jeździe między pedałami SPD a SPD-SL? Aktualnie jeżdżę w butach MTB i zastanawiam się czy warto przesiąść się na zestaw stricte szosowy. Na pewno wada to kiepskie poruszanie się w tych blokach.

#szosa #rower
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 25.05.2026, 08:01:19 via Wykop
  • 3
@Androo: żadnych wielkich watów nie uzyskasz a nie da się chodzić - bez sensu.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 25.05.2026, 16:32:34 via Wykop
  • 0
Z watami się nie zgodzę, nowoczesne buty mają spore przełożenie na waty.


@4x80: piszesz buty a temat o pedałach. Same pedały nie sprawiają żadnej mierzalnej różnicy, natomiast buty z bardziej sztywną podeszwą to zupełnie inna gadka i tu przyznaję rację. Tyle że można już kupić "gravelowe" z karbonową podeszwą i wyjdzie na to samo a można chodzić. Takie chociażby gravelowe RX600 mają taką samą sztywność podeszwy jak szosowe RC500 -
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 25.05.2026, 17:29:18 via Wykop
  • 0
@4x80: jak znajdziesz to dawaj, chętnie poczytam.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 25.05.2026, 16:42:40
  • 12
99 621 + 130 + 140 = 99 891

130 - z Wolsztyna trasą "Kolej na rower" + dojazd do ZG
140 ZG - Poznań

#rowerowyrownik
MoonlightSh - 99 621 + 130 + 140 = 99 891

130 - z Wolsztyna trasą "Kolej na rower" +...

źródło: 1000056319

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh
Autor
25.05.2026, 16:43:03 via Wykop
  • 1
MoonlightSh

źródło: 1000056196

Pobierz
  • Odpowiedz
LuterKebab
LuterKebab
20.05.2026, 11:44:40
  • 0
Cześć, mam aktualnie w swoim MTB (mój jedyny rower) opony Schwalbe Smart Sam 29x2.25. Sporo jeżdże po mieście i ucywilizowanych ścieżkach leśnych, więc myślałem, żeby wrzucić coś innego. Myslałem o Schwalbe Hurricane, ale nie wiem w jaką szerokość celować. Zostać przy 2.25 czy zejść do 2.00? Duża różnica przy tym będzie? Ewentualnie jakaś inna opona do 100zł/sztuka?
#rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 20.05.2026, 13:30:17 via Wykop
  • 0
@LuterKebab: pytanie czego oczekujesz po tej zmienie? Prędkości wyższej? To możesz się niemiło zaskoczyć niezależnie od tego co wybierzesz.
Z szybkich opon MTB warto obczaić Race King, dobrze wypadają w testach, również po asfalcie. Tylko tak jak wyżej kolega pisze - poeksperymentować z ciśnieniem trzeba.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 20.05.2026, 16:02:47 via Wykop
  • 0
@LuterKebab: jak uzyskasz średnią o 2 km/h wyższą to będzie duży sukces. Jakie masz teraz średnie prędkości?
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 22.05.2026, 09:14:17 via Wykop
  • 0
Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć bo nie mierzyłem nigdy samego asfaltu, ale myslę, ze ok 25km/h


@LuterKebab: 25 kmph na Smart Samach w MTB? Czas na zmianę roweru a nie opon ;)
Jak chcesz zauważyć różnicę jeśli niczego nie mierzysz?
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 22.05.2026, 12:18:38 via Wykop
  • 0
@LuterKebab: rozumiem. Średnia 25 km/h na asfalcie MTB to jest mega dobra średnia, powyżej 21-22 km/h o wiele ważniejsze stają się opory powietrza a nie toczenia więc zmiana opon na szybsze niewiele zmieni, myślę że możesz zapomnieć o tych +2 km/h co pisałem wcześniej. Nie myślałeś o innym typie roweru?
Jakie masz średnie prędkości z takiej mieszanej trasy?
  • Odpowiedz
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
21.05.2026, 15:50:12
  • 0
#rower #rowery #zakupyzchin #aliexpress #temu

Czy może ma ktoś namiary na tani bidon który nie śmierdzi trupem wewnątrz po kilku użyciach mimo że wlana była tylko woda? Kupiłem jakiś za dyszke z Action ale nie da się z tego pić. Żadne mycie nie pomaga XD
Tak do 50zl max coś kupię?
ZakladGospodarkiOdpadami - #rower #rowery #zakupyzchin #aliexpress #temu

Czy może ma...

źródło: 1000019641

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 21.05.2026, 15:53:31 via Wykop
  • 6
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: Elite Fly
  • Odpowiedz
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
19.05.2026, 15:19:49
  • 0
#rower #rowery #gravel

Rozglądam się za budżetowym gravelem, szukam u----i do 2,5k
Wszystkie te budżetówki mają przełożenia 2x8 albo 1x11
Ja mieszkam w górzystym terenie, w Beskidach. Górskich przełęczy raczej zdobywać nie będę ale sporo tu podjazdów nawet po 12% w okolicach miasta.
Myślicie że dać sobie spokój z taką liczbą przełożeń czy da radę jeździć? Na MTB mam 3x8 i takie podjazdy na czerwono to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 19.05.2026, 15:46:30 via Wykop
  • 2
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: 1x11 nie jest złe, zawsze można dać mniejszą tarczę z przodu jak noga nie daje rady.
  • Odpowiedz
Famine
Famine
17.05.2026, 21:29:55
  • 0
Zastanawiam się czy OC podpięte pod obywatela a nie pojazd byłby dobrym rozwiązaniem celem wyeliminowania zjawiska bezkarności pedalarzy czy użytkowników hulajnóg

#rower #przemyslenia #polska
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 08:41:37 via Wykop
  • 2
policja operacyjnie go znajdzie


@Famine: nic śmieszniejszego już dzisiaj nie przeczytam xD
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 09:17:54 via Wykop
  • 0
@Famine: w necie zawsze jakiś ślad zostaje a na monitoringu 640x480 to g---o zostaje a nie ślad.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 11:19:26 via Wykop
  • 2
@Famine: podaj jakiś przykład gdzie to wprowadzono i się sprawdza, w sensie te tablice rejestracyjne dla rowerów i hulajnóg. Bo wedle mojej wiedzy to w żadnym kraju na świecie nie ma takiego rozwiązania, były chwilowe i nigdzie się nie sprawdziło.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 11:29:50 via Wykop
  • 0
@Famine: aha, czyli "niech ktoś", klasyk.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 11:46:15 via Wykop
  • 1
@Famine:
Inicjatywa ustawodawcza przysługuje również grupie co najmniej 100.000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu. Tryb postępowania w tej sprawie określa ustawa.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
18.05.2026, 08:17:51
  • 3
✨️ Wypadki na drogach: Rowerzyści i ich niebezpieczne zachowania Ⓘ
Odnośnie tego wpisu https://wykop.pl/link/7946463/szokujace-sceny-we-wroclawiu-rowerzysta-przewrocil-80-latke-na-betonowy-chodnik. Niedawno jechałem jako pasażer. Na drodze było 2 kolarzy, teren zabudowany miasto. Wymijanie z bezpiecznym odstępem 3 kolarzy, i nagle dzban na rowerze urządza sobie wyścig i przyspiesza do ponad 60km/h. Rowerzysta za nim zaczął na dzbana wołać aby przestał. Sprawa zgłoszona policji, dzban nagrał się na kamerę. Nie dziwie się ze rowerzyści mają wypadki, jak mają gdzieś bezpieczeństwo.
#
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 18.05.2026, 08:40:30 via Wykop
  • 7
@mirko_anonim: poniedziałek rano a też już pijany, ogarnij się typie.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 17.05.2026, 15:28:25
  • 14
86 863 + 130 = 86 993

#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki
MoonlightSh - 86 863 + 130 = 86 993



#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki

źródło: 1000055834

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fatalbazooka
Fatalbazooka
Fatalbazooka
08.05.2026, 14:35:08
  • 0
#rower Siema Mircy, chcialbym kupic nowy rower. Jezdze rekreacyjnie - asfalt, czasami las I zdarzy sie od czasu do czasu jakies Koscielisko. Docelowo chcialbym zwiekszyc czestotliwosc do 2-3x w tyg po ~30-40km/trase. Zalezy mi na komforcie I wygodzie. Co polecacie? Budzet mysle do 15k, chcialbym kupic cos porzadnego co posluzy na lata. Pozdr
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 08.05.2026, 17:32:43 via Wykop
  • 1
@P_i_o_t_R: ale bredzisz
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 08.05.2026, 17:58:24 via Wykop
  • 3
@P_i_o_t_R: miras, mylisz motocykle z rowerami? Rowery są różne, takie ogólne jak piszesz stwierdzenia po prostu się nie sprawdzają.
Siodło się dobiera do szerokości kości kulszowych oraz rodzaju jazdy (inne na mtb, inne do szosy, inne do trekinga). Amortyzacja w siodełku jest bez sensu, lepsza jest w sztycy i też nie każda. Nie da się w każdym rowerze dać kierownicy wyżej niż siodła, jeśli bolą nadgarstki to znaczy że rower
  • Odpowiedz
Kieres
Kieres
08.05.2026, 10:02:27
  • 0
Kupiłem sobie eskera 5.0 i łańcuch przeskakuje jak p------y podczas zmiany większości biegów XD
Zaliczyłem dopiero dwa przejazdy po ok. 20 km i ciągle jest ten sam problem. Jakieś protipy? Średnio chce mi się bawić z rękojmią, bo kupowałem online i kartonu już dawno nie nam.

#rower #gravel
Kieres - Kupiłem sobie eskera 5.0 i łańcuch przeskakuje jak p------y podczas zmiany w...

źródło: rower esker

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 08.05.2026, 17:36:22 via Wykop
  • 0
@Iwan_Szatow: bzdura, są trzy. Żadną się nie kręci jak łańcuch przeskakuje. One są do ustalenia zakresu góra dół i trzecia od opasania łańcuchem największej tarczy. Reguluje się linką i baryłkami.
  • Odpowiedz
Substytut
Substytut
Substytut
07.05.2026, 14:15:24
  • 2
Szanowni Państwo,

w przestrzeni publicznej coraz częściej podkreśla się znaczenie społecznych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości ruchu drogowego. Działania środowisk takich jak #samochodoza czy #konfitura pokazują, że aktywność obywatelska może realnie wpływać na poziom przestrzegania przepisów oraz kulturę zachowań uczestników ruchu.

Zainspirowany tego rodzaju działalnością postanowiłem zwrócić uwagę na problem, który — przynajmniej w mojej ocenie — pozostaje relatywnie rzadko poruszany, a mianowicie kwestie związane z wykroczeniami popełnianymi
Substytut - Szanowni Państwo,

w przestrzeni publicznej coraz częściej podkreśla się ...

źródło: roweroza1

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 07.05.2026, 20:31:27 via Wykop
  • 0
rowerzyści corocznie powodują jakieś 2,5x więcej wypadków


@wezsepigulke: racja, ale zabijają tylko siebie w ogromnej większości przypadków a kierowcy ciężarówek odpowiadają za 15-18% WSZYSTKICH ofiar na drodze :(.
Pewnie też dlatego kontrole rowerzystów są taką rzadkością, a przydałoby się trochę niektórych podregulować, zwłaszcza tych co po chodnikach
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 08.05.2026, 05:53:25 via Wykop
  • 0
@wezsepigulke: hmm... Masz rację, źle spojrzałem - brali udział w 15% wypadków z ofiarami ale nie zawsze przecież to ich wina. Z którego roku jest ta Twoja tabelka bo żadnego opisu nie ma?
  • Odpowiedz
qqaa
qqaa
qqaa
07.05.2026, 07:17:48
  • 0
Czy znajdę coś lepszego do max 3 tys?

https://sportano.pl/p/430235/rower-gravelowy-attabo-grado-2-0-niebieski?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22325102286&utm_content=&utm_term=&gad_source=1&gad_campaignid=22325110056&gbraid=0AAAAABJRqqWV5xT3fOlYs4dGh5jMeoyAQ&gclid=Cj0KCQjw8PDPBhCeARIsAOJwmWUcJblUR_KaqmkCYh0reC25hrser95vt0c1G48NHnJ4EFJ_h9yYzSIaApmZEALw_wcB

#gravel #rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 07.05.2026, 09:31:02 via Wykop
  • 0
@qqaa: oba są słabe, hamulce hydrauliczne w gravelu to must have.
  • Odpowiedz
MoonlightSh
MoonlightSh 07.05.2026, 14:04:38 via Wykop
  • 1
@qqaa: umiejętność jazdy nie ma tu nic do rzeczy gamoniu. Nara
  • Odpowiedz
ujdzie
ujdzie
04.05.2026, 23:50:01
  • 2
W maju pojawiła się duża aktualizacja do elektryków od Boscha ze Smart Systemem (Gen 4 i 5). Media i sociale się jarają mocą, dostosowaniem trybów i trikami, ale w mniej oficjalnym changelogu pojawił się prawdziwy rodzynek - Bosch otworzył się na wysyłanie swoich danych do innych urządzeń. Na dzień dobry działa to komputerkami Edge Garmina (x40 i x50 + Edge MTB), ale mają dojść inne urządzenia, a docelowo inni producenci.

Bosch
ujdzie - W maju pojawiła się duża aktualizacja do elektryków od Boscha ze Smart Syste...

źródło: obraz_2026-05-05_015650630

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MoonlightSh
MoonlightSh 05.05.2026, 18:20:16 via Wykop
  • 0
pojechała na elektryku nad morze dla rekreacji


@Hasz5g: dziwnie piszesz "atencji" ;)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.01.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 06.08.2023

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 30.05.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking