@DildoShwaggins Prawda jest taka, że jakby ona mu się podobała, to on od początku zachowywałby się zupełnie inaczej ;) Teraz tylko czeka, aż to wszystko się skończy, a ona jest sfrustrowana, że on się nią nie interesuje i stąd te jej dziwne pasywni agresywne zachowania.
@michalxd21: Poleciłabym bardziej jakąś książkę z wydawnictwa np. EDGAR. Typowego podręcznika nie polecam do nauki od podstaw samodzielnej, to są podręczniki pisane pod lekcje z nauczycielem raczej (większość jest cała po włosku włącznie z poleceniami, gramatyka nie jest wytłumaczona, bo zakłada się ze nauczyciel to wytłumaczy, więc wystarczy tabelka, dialogów i tekstów nie przetłumaczysz sam i możesz coś pomieszać itd.) ☺️
@gurken: Spróbuj sobie kanał na YouTube Szkoła Języka Włoskiego Vacanze Romane ;) Dużo darmowego kontentu, ciekaw filmiki i pod filmikami masz pliki z ćwiczeniami do ściągnięcia. Polecam
@gurken: Tylko pamiętaj, że najlepiej jest wybrać 2-3 źródła i się ich trzymać (spośród tych które już gdzieś masz i tych które wysłałam możesz wybrać te które najbardziej Ci odpowiadają) i na nich się skoncentrować. W przeciwnym razie nadmiar różnorodnych materiałów z którymi koniecznie chcemy być na bieżąco/zapisujemy/notujemy wprowadzi zamieszanie w procesie nauki i spowolni naukę, bo w takiej sytuacji uczymy się wszystkiego i niczego. Pierwszym i najważniejszym źródłem powinien
@herzinflammen: Dwa odcinki temu robiła sceny zazdrości, płakała, że jej zależy i zostawiała karteczki DAJ BUZIAKA. A wczoraj nagle okazuje się, że ona świetnie się czuje sama. Strasznie musiało się to oglądać jej rodzicom •.•
@Mega_Smieszek: Polecam oprócz apkk eTutor kanał na YouTube. Można sprawdzić wymowę, gramatyka jest szerzej i lepiej tłumaczona i jest tam całą masą filmików tematycznych np. o świętach Bożego Narodzenia itd.
@Mega_Smieszek: Sì, między 14:00 a 18:00 używa się buon pomeriggio. Ale to raczej na południu Włoch. Na północy (np. w Turynie) od 14:00 używa się już buona sera (czyli dobry wieczór).
Miraski, moim dawnym marzeniem jest nauka języka włoskiego ( ͡º͜ʖ͡º) Faktycznie da radę złapać jakieś podstawy bez profesjonalnego kursu czy zajęć z lektorem? Jeśli tak, to co byście polecali - jakieś appki, ksiązki, zestawy do nauki z książką/płytą? Oczywiście najlepiej żeby były za darmoszkę, ale jestem otwarty także na wydanie hajsów.
@Medico_della_Peste: Hej! Ja uczę włoskiego. Jeśli chcesz uczyć się bezpłatnie na razie, to polecam naukę włoskiego na kanale (YouTube) Szkoła języka włoskiego vacanze romane (KANAŁ . Musisz wejść w playlistę "włoski od zera". Monika świetnie tłumaczy, a pod filmikami znajdziesz linki do materiałów w PDF (wszystko za darmo). Ma tam też płatne kursy, ale to są opłaty rzędu 25zł za całą masę filmików i ćwiczeń. Daj znać czy Ci
Obywatelska inicjatywa Same Plusy ruszyła z akcją "Żegnaj religio". Furgonetka z tym napisem zaczyna objazd po Polsce celem edukowania rodziców o możliwościach odstępowania ich dzieci od nauki religii w szkole.
@wolek1111: To raczej katolikom powinno być "ch@j do tego czy dany osobnik wierzy czy nie" bo jak na razie to katole na siłę wciskają wszystkim swoją wiarę, wchodzą ludziom do majtek i do życia z buciorami.
"Już około 2000 kilometrów naszego terytorium zostało wyzwolone w ramach aktywnych działań od początku września. Ucieczka, to dla rosyjskich żołnierzy dobry wybór. Na Ukrainie nie ma i nie będzie miejsca dla okupantów" - oświadczył Wołodymyr Zełenski na opublikowanym w sobotę wieczorem na nagraniu.
Hej! Mój niebieski twierdzi, że kobiety nie patrzą na wzrost u facetów i że facet, który ma 160cm spokojnie znajdzie sobie laskę i że nwzrost nie jest ważny. Co Wy na to? Mi się wydaje, że niscy faceci mają ciężko znaleźć dziewczynę (mój tata ma 169 i zawsze musial nadrabiać muskulaturą, przebojowością itd)
...i fałszywe oskarżenia pod adresem innych osób. Bilet w jedną stronę na banicję wręczono jej jednak dopiero po tygodniu, podczas którego jej pamiętny wpis o rzekomym molestowaniu seksualnym przez tatuatora wisiał na mikroblogu, mimo licznych zgłoszeń. Sporządziłem podsumowanie afery i mały apel.
To od razu było podejrzane, bo po jej wpisie zaczęłam przeszukiwać jej wykop i znalazłam wpis, w którym pisała, że tatuator jest z USA i że jest w Polsce tylko raz w roku. Więc dziwny był ten "apel" pt. "Dziewczyny błagam nie chodźcie do niego". Poza tym wstawianie na forach publicznych danych i profili na Instagramie czy FB przed pójściem na policję powinno być karalne.
#anonimowemirkowyznania Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50. No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi. Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie
@czlowiekzcegla: Ale jak oboje wykonali swoją pracę, jak jego kolega miał zająć się marketingiem i rozreklamowaniem biznesu i na tym biznesie mieli zarabiać 50/50. Umowa nie dotyczyła załatwienia kupca i SPRZEDAŻY kodu OPa. Jakby od razu była mowa o sprzedaży, to pewnie by się umówili na inne warunki np. 20% wartości apki, bo tyle za pośrednictwo się dostaje. Wyżej ten OP napisał, że tamten kolega przyszedł na gotowe - tj.
22-letni Kacper z Gdyni znęcał się nad kotem swojej dziewczyny. Przez pół roku torturował zwierzę i chwalił się swoimi wyczynami w sieci. 5 lipca dziewczyna nie wytrzymała i zgłosiła sprawę na policję. W środę policjanci poinformowali Onet, że mężczyzna został zatrzymany.
Ja miałam taki problem z Instagramem, a moja koleżanka z ING. W obu sytuacjach nie przychodziły SMSy, a aplikacje nie odnotowały żadnych problemów. Koleżanka zadzwoniła do ING i poradzili przełożyć kartę do jakiegokolwiek innego telefonu i zadziałało (。◕‿‿◕。) Ja też przełożyłam do służbowego u też pomogło - SMS od razu doszedł ;)