Pierwszy wypad nad zalew rowerkiem, droga szeroka, mnóstwo osób na rowerach, nie dość, że Ci debile zapierdzielają jakby to były zawody, mimo że w koło dziadki, dzieci którzy jadą 5 km/h to jeszcze mijają się na odległość piczego włosa, nie zjedzie Ci taki jeden z drugim na pas dla pieszych mimo że w odległości najbliższego km nie ma pieszego, on jedzie swoim pasem z czerwonej kostki i ch@j , siwa kostka to
@T1001: Chyba nawet jest tak, że dziecko do 10 roku życia jest na rowerze traktowane jako pieszy, więc na DDR nie ma pierwszeństwa. Pewnie albo nie powinno być na DDR, albo powinno się poruszać jak pieszy - czyli przeciwnie do kierunku jazdy (po lewej stronie) ustępując pierwszeństwa
Siemka, macie może link do strony ze wszystkimi szlakami rowerowymi z możliwością pobrania od razu pliku gpx?
Kiedyś ktoś wrzucił taką stronkę pod losowym znaleziskiem na głównej, już nie pamiętam w jakim kontekście i nie mogę jej znaleźć, a w sumie bardzo by się przydała xD Dzięki!
@sargento: to jest koniec od strony raby jak dobrze kojarzę? Jak byliśmy tam jakieś 3 tygodnie temu, to kawałek wcześniej był asfalt wyrwany i porozrzucany jakby coś pod nim wybuchło.
Na szczęście w weekendy jest tam taki ruch, że nikt nie zauważy jednego rowerzysty na drodze więcej
Rowerowe Mireczki, w ten wietrzny jak skurczysyn dzień zacząłem się zastanawiać nad zakupem roweru. Obecnie mam gravela, którego na pewno sobie zostawię coby do lasu czasami wpaść, a teraz chciałbym nabyć typową szosę. Założyłem budżet 8500 zł, ale wiecie jak to jest z zakładanym budżetem ¯\(ツ)/¯ W oko wpadło mi kilka modeli. Ktoś użytkuje? Ewentualnie może jakieś inne polecajki?
@Vimes To jest chyba w teorii zaprojektowane pod mały palec jak jedziesz w dolnym chwycie
@Konkol: Ja miałem takie cudo i wywaliłem, dla mnie było to kompletnie nieporęczne, zanim sięgnąłem i zadzwoniłem to już było za późno (plus jak dzwonisz to nie masz dostępu do klamki - ja musiałem rękę specjalnie lekko wykręcać) - można to kupić jedynie żeby spełniać przepisy.
#kolarstwo #rower Wiem, że to sprawa bardzo indywidualna ale jakie siodełko jest dla was najbardziej komfortowe na dłuższe dystanse (powyżej 100km)? Miałem rok temu robiony bike fitting i dobrali mi Selle Italia SLR Boost Superflow Magnese 248x145mm ale nie jestem z niego w 100% zadowolony i szukam alternatyw..
@tomek_27: Taśma może trochę nachodzić na ścianki obręczy - może lepiej 25/26mm. Zastanów się też nad wentylami, żeby kolorystycznie pasowały jako dekor (jeśli zwracasz na takie rzeczy uwagę).
W 2024 kupiłem rower MTB i zastanawiam się czy go sprzedać i kupić przykładowo Gravela czy coś innego, ogółem wcześniej ceniłem sobie przykładowo jazdę po lasach i można było zapierdzielać z górki na nierównym terenie, ale zaczęło mi zależeć na zwiedzaniu i pokonywaniu dużych odległości ale również po ścieżkach, lasach i wiadomo po asfalcie. No i teraz pytanie czy to ma sens czy dostanę większego speeda na innym typie bo wiadomo MTB
@Azurusek: Ja się początkowo przesiadłem z MTB na gravelka właśnie by jeździć dalej w tej samej jednostce czasu i zwiedzać sobie tereny przeróżne. Gravel vs MTB to u mnie były jakieś 3-4km/h do średniej prędkości
#rower: Zbudowałem ten rower ponad trzy lata temu więc czas na zmiany, zdjąłem zintegrowaną kierownicę 440mm i wsadziłem zwykłą bardziej agresywną 400mm. To jest rower do jazdy po górkach i na duże wiatry nie żadne areło więc ma wyglądać bardziej surowo i schludnie ale nie omieszkałem schować pancerzy w ramie nawet starą owiję dało się uratować hehe. Jeszcze hamulce odpowietrzyć i zobaczymy jak teraz będzie no ale wiadomo że
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: Zachowują, dlatego stosuje się osłony wygłuszające, pianki, itp. Jak ktoś dobrze zrobi to nic nie będzie słychać, a jak ktoś zrobi na odwal się (szczególnie producenci) to na każdej nierówności będzie klong-klong
Jaka będzie optymalna szerokość wewnętrzna obręczy do opony Challenge Strada Bianca 700x36 TLR? Planuje wsadzić je w karbonowe koła, ale mam dylemat co do szerokości. #rower
źródło: IMG_4203
PobierzTo poszła obręcz