#warszawa #zabawki Orientuje się ktoś gdzie w Warszawie dostanę dobrej jakości pluszaki? Szukam czegoś fajnego w dotyku jak i z dobrym wypełnieniem w kształcie ananasa. Kiedyś coś takiego widziałem gdzieś za witryną, były jakieś pluszaki w kształcie bubble tea, jak i owoce. Ewentualnie może ktoś cos poleci przez internet.
Obserwując ostatnie wydarzenia głównie strajki rolników w Polsce, Niemczech i Francji trzeba zauważyć że Francuzi osiągnęli mentalny poziom ciemnoskórych imigrantów zalewających ich kraj. Cóż za bydło bez żadnych zasad i kultury. Obraz francuza jako elegancika należy zostawić na półce z innymi reliktami przeszłości, teraz to zwykłe barbarzyńskie bydło. Francję należy otoczyć wysokim płotem i niech se tam sami gniją w środku. Francuzi i ich imigranci jedni drugich warci.
@bArrek: a w imię czego jest ten strajk? btw co to za strajk który nikogo nie wytrąca z równowagi, równie dobrze mogliby strajkować na tych swoich farmach
@bArrek: ty to się świetnie byś odnalazł przy tych protestujących, zadałem 2 pytania a ten już by mnie j---ł prądem, żadnego wyważenia, albo oranie drogi, albo wyzywanie od wykopkowych wykopków
Chciałem w tym roku jechać na wakacje za granicę. Boję się bo nigdy nie byłem za granicą, nigdy nie leciałem samolotem, angielski znam trzy po trzy. Myślałem jechać pierwszy raz do Grecji lub Chorwacji. Termin koniec czerwca - nie będzie tam za gorąco.? Jakie strony polecicie z ofertami? Wakacje.pl? Wystarczy tylko dowód osobisty jak kraj Shengen? #wakacje #zagranica
@kopek: jak byłem we włoszech, hiszpanii, bułgarii, chorwacji to 80% nie mówi po angielsku - w to wliczając restauratorów czy obsługę noclegów, teraz większość kontaktuje się przez whatsapp i przez translator to puszcza - też tak robiłem a polecam wyjazd za granicę, do chorwacji czy włoch (tu głównie ze względu na słodkości) i posiedzieć sobie nad morzem na kamieniach, też nigdy nie jeździłem, dopiero 2 lata temu zacząłem i polecam.
Co zrobić jak na wydruku/układzie nie pojawia się gradzinowanie. od razu uprzedzam wydruk i widoczność jest ustawiona poprawnie funkcja regen nie pomaga #autocad
Czy wszystkie z tych rzeczy sa obowiazkowe w mieszkaniu deweloperskim swiezo odebranym gdzie tynki na oko wygladaja ok
Mam wyszczegolnione ze to bedzie robione no i oczywiscie co za tym idzie musze to zaplacic o ile gladzie zazwyczaj sie robi by miec super gladko tak to szlifowanie z gruntowaniem mnie zastanawia?
@Matodus: nie wiem po co te szlifowanie i czemu takie drogie, zapytaj przez telefon o te ceny, przecież oni dobrze wiedzą że jakbyś się znał albo umiał to sam byś sobie zrobił. może to jakieś pobieżne przeszlifowanie z jakichś grubszych nierówności.
czy ktos moze wie jakie są orientacyjne/srednie stawki wynajmu zurawi samochodowych [zł/dzien]? wiem ze to zalezy od wielu czynnikow ale tak srednio, orientacyjnie, blizej nw 300zl za dzien czy 700 na przyklad? #budownictwo #budowa #studbaza
@laventel: koniec tamtego roku, żuraw samochodowy nie pamiętam wysokości, cegłę musiałem podać na budynek 12m to brutto zmieściłem się w 3000zł z dojazdem, mniejszy na rozszalowanie ścian na 4h kosztował do 2k za 300zł koparkoładowarka ci nie przyjedzie bo za powrót będzie trzeba jeszcze stówkę dorzucić w sumie bierzesz pod uwagę, że w rzeczywistości płaci się za przyjazd + odjazd + każda godzina pracy (gdzie czasami jest zastrzeżenie że minimum
znacie jakiś program do projektowania domów który policzy dokładnie ile jakiego materiału tylko długość i szerokość podam może na torrentach jest? #budownictwo. Bo takie szczegółowych wyliczeń jak ile cementu ile łat i i kontrłat jake grubości nie dolicze sie #remonty
@Fortepianino: revit takie rzeczy liczył, ale więcej spędzisz na nauce obsługi revita i wprowadzaniu danych (który na takim entry levelu był kiedyś jako taki) niż weźmiesz zeszyt w kratkę + blok i i długopis i sam sobie policzysz z grubsza pamiętam na kursie jeszcze jak koleś zachwalał że można sobie każdą łatę wygenerować na pokrycie dachu - ale z biegiem czasu zrozumiałem, że nawet hale stalowe rysuje się w cadzie
Zamowiłem sobie taki półsuchy beton towarowy b25 pod szalunek do garażu, wsypać to wszystko i polewać wodą, czy polewać na bierząco jak bede to wkładać? #budownictwo
@Mawid_Dotyka: możesz zwilżyć wodą miejsce gdzie będzeisz go wylewać, jeżeli jest twarde i nasiąkliwe, jeżeli to piasek albo folia to nie dawałbym wierzch zakrywasz aby nie odparowała za szybko
#motoryzacja #toyota #yaris Mirki, szykuję się do kupna auta. Miałem kupować jakiegoś golfa czy leona w benzynie, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad toyotą yaris. Jest sens jeszcze brać pod uwagę zwykłą benzynę czy ta hybryda to taka kolosalna różnica? Autko wykorzystywane do dojazdów do pracy raz w miesiący dłuższa trasa 120km, może 2 razy w roku wyjazd gdzieś w góry czy inne miasto turystyczne. Na
@Evert: 1.5l z 6 biegowym manuałem to fajny miejski popitalacz. Spalanie 6.4 w mieście i w opór bajerów w podstawowej wersji. Do tego ma całkiem dużo miejsca na nogi I głowę w drugim rzędzie. A bagaj to na max 2 osoby w trasę. Jedyny minus to wygłuszenie wnętrza.
@Evert w takim trybie jazdy hybryda będzie super. Cicho, bardzo elastyczna jazda z eCVT, no i bardzo niskie spalanie. W mieście spokojnie w okolicach 4,5l się zmieścisz. Ja bym już hybrydy na zwykłą benzynę nie zamienił, no chyba że na jakąś ciekawą mocną benzynę.
Mircy babci wypaliła się płytka w mikrofali - kto wie, gdzie w #warszawa dostanę nową, (może być do docięcia), od ręki, no ew. "zamów przez internet i odbierz w sklepie"? #pytanie #pytaniedoeksperta #agd
Siemanko #budownictwo #budowadomu #budowa oraz dodatkowo dla pikanterii #archeologia ( ͡°͜ʖ͡°) Od miesięcy szukam działki na której wybuduję halę biurowo-magazynową 25x10x5.5m aby ostatecznie spełnić moje marzenie rzucenia roboty w #korpo. Niestety, wciąż wszystko co znajduje ma jakiś poważny defekt - nie jest łatwo znaleźć działkę przy drodze wojewódzkiej, nie otoczonej domami jednorodzinnymi aby dostać warunki
@Pit1337: kiedyś klientem firmy dla której pracowałęm był chłopak co wybudował magazyn na płody rolne z bramą tak wysoką, że wjedzie przez nią duży samochód ciężarowy, normalnie małą hala wyglądająca jak stacja kontroli pojazdów, ale był to obiekt rolniczy.
To normalne że biuro nieruchomości życzy sobie kafla za podpisanie umowy? Zawsze wydawało mi się, że wszelkie opłaty są po stronie właściciela nieruchomości, który podpisał z nimi umowę ( ಠ_ಠ)
@amiczek111: polecam przeczytać regulamin siłowni - te duże jak cityfit wprost mówią, że nie odpowiadają za przedmioty zostawione w szafce - także nawet jak dasz solidniejszą, to ktoś wyłamie rygielek w drzwiczkach, a jak kupujesz kłódkę to zobacz czy wystarczy jakakolwiek czy musi mieć grubość np 6mm
Hej, mam pytanie - kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego, blok z 2016 roku, dwupiętrowe. Na poddaszu zauważyłam, że jest ślad po zacieku w rogu pokoju, w miejscu zakończenia skosu, a dzisiaj, po większych opadach, ściana w tym miejscu zrobiła się wilgotna. Trochę o tym poczytałam, ale pomyślałam, że podpytam też tu - czy to może być wina nieszczelności dachu czy np. powstają skropliny na skutek wilgotności powietrza i niedostatecznej wentylacji? Osuszyłam to
@LilaRogue: szpeca od dachu trzeba, kiedyś na inwestycji przyczyną takiego zalewania były złe uszczelki na blachowkrętach, przy montażu okna nie wiem czy użyli jakichś starszych czy gdzieś wykręconych - te miały poodgniatane podkładki i zaciekało
@j557: nie zdziwię się, jak inwestor wytoczy sprawę państwu polskiemu za wydanie decyzji, a następnie wstrzymanie budowy - dzięki czemu w połowie sfinansują mu to
Orientuje się ktoś gdzie w Warszawie dostanę dobrej jakości pluszaki? Szukam czegoś fajnego w dotyku jak i z dobrym wypełnieniem w kształcie ananasa. Kiedyś coś takiego widziałem gdzieś za witryną, były jakieś pluszaki w kształcie bubble tea, jak i owoce.
Ewentualnie może ktoś cos poleci przez internet.