Wpis z mikrobloga

Czy wszystkie z tych rzeczy sa obowiazkowe w mieszkaniu deweloperskim swiezo odebranym gdzie tynki na oko wygladaja ok

Mam wyszczegolnione ze to bedzie robione no i oczywiscie co za tym idzie musze to zaplacic o ile gladzie zazwyczaj sie robi by miec super gladko tak to szlifowanie z gruntowaniem mnie zastanawia?

szlifowanie tynku dewelopera
gruntowanie
gładzie ściany

Dodatkowo czy jak wyceniaja mi malowanie mieszkanie to m2 liczy sie juz z podkladem czy podklad osobno?

#remont #remontujzwykopem
  • 10
@Matodus wszystko liczy się osobno, gruntowanie i malowanie. Uwierz mi że gruntowanie jak ktoś nie ma doświadczenia można tak spier.... na nowych gładziach że głowa mała
  • 0
@Wykop24h: Ale tu chodzi ze jest wycena nastepujaca

Szlifowanie tynku - Czy to potrzebne?
Gruntowanie
Na to jak rozumiem gladzie
podklad pod malowanie
Malowanie

Samo szlifowanie tynku i gruntowanie przed gladziami to koszt 3000 zl - wiec sie po prostu zastanawiam bo nie kojarze takiego etapu prac u innych ale sie nie znam wiec nie chce zrobic z siebie glupka mowiac ze to nie jest potrzebne czy cos w tym stylu
@Wykop24h:
K: panie zrób mi pan tylko gładzie ja sam pomaluje
Ja: a umie pan malować?
K: panie a kto nie umie to takie proste

2 dni później telefon
K: #!$%@? panie aleś pan te gładzie #!$%@?ł wszędzie jakieś zacieki, kreski, cienie xD
@Matodus no to w tym wypadku niektórzy majstry szlifują tzw mleczko gipsowe żeby zwiększy chłonność i przyczepność podłoża i ewentualnie wyrównać trochę i ściągnąć różne farfocle które są na rynku żeby potem w gładzi nie przeszkadzały. Najwidoczniej trafiłeś na dobrych majstrów którzy naprawdę się przykładają do roboty albo tylko udają xD
@Matodus: nie wiem po co te szlifowanie i czemu takie drogie, zapytaj przez telefon o te ceny, przecież oni dobrze wiedzą że jakbyś się znał albo umiał to sam byś sobie zrobił. może to jakieś pobieżne przeszlifowanie z jakichś grubszych nierówności.
  • 0
@Wykop24h: Hmm czyli brzmi to calkiem przyzwoicie w takim razie, a orientujesz sie ile moze takie cos za m2 kosztowac? bo probuje znalezc w internecie ale nic na ten temat nie ma