Wpis z mikrobloga

Chciałem w tym roku jechać na wakacje za granicę. Boję się bo nigdy nie byłem za granicą, nigdy nie leciałem samolotem, angielski znam trzy po trzy.
Myślałem jechać pierwszy raz do Grecji lub Chorwacji. Termin koniec czerwca - nie będzie tam za gorąco.?
Jakie strony polecicie z ofertami? Wakacje.pl?
Wystarczy tylko dowód osobisty jak kraj Shengen?
#wakacje #zagranica
  • 21
Boję się bo nigdy nie byłem za granicą


@kopek: nie ma się czego bać.

Termin koniec czerwca - nie będzie tam za gorąco.?


@kopek: będzie ciepło.

Chorwacji


@kopek: Ja pierwszy raz byłem, to wziąłem namiot do auta, i pojechałem. Było zajebiście :)
@kopek: Ja rok temu pierwszy raz od 30 lat opuściłem granice naszego kraju - bylem w Bułgarii. Rezerwowalem przez wakacje.pl, potrzebne były tylko dowód osobisty, w razie wu miałem też paszport ale ani razu go nie używałem. Mój ang też słabo, ale na migi się dogadywałem
@kopek: jak byłem we włoszech, hiszpanii, bułgarii, chorwacji to 80% nie mówi po angielsku - w to wliczając restauratorów czy obsługę noclegów, teraz większość kontaktuje się przez whatsapp i przez translator to puszcza - też tak robiłem
a polecam wyjazd za granicę, do chorwacji czy włoch (tu głównie ze względu na słodkości) i posiedzieć sobie nad morzem na kamieniach, też nigdy nie jeździłem, dopiero 2 lata temu zacząłem i polecam. Wynajem
Boję się


@kopek: w ubiegłym roku moja matka postanowiła pojechać. 68 lat. Angielskiego tyle, że "senk ju." Samolotem leciała kiedyś, ale ostatni raz ze czterdzieści lat temu. Acha, i jest po udarze, więc czasem zapomni jakiegoś słówka.
Wszystko przebiegło bez problemu: zawiozłem ją na lotnisko. Pokazałem jak przejść przez odprawę, gdzie szukac bramki. Poleciała, doleciała.
Na miejscu, na lotnisku, czekają przedstawiciele biura podróży, którzy kierują do autobusu do hotelu. Jest rezydent
@kopek: jazda po eu to prawie jak jazda po polsce, totalnie izi. Jak pojedziesz sam (bez biura), to minimum ogaru życiowego wystarczy. Ogarnij ekuz, revolut, booking/airbnb i cały kraj se przejedziesz bez problemu. Jak lecisz z biurem podróży, to starczy z 2 neurony mieć i słuchać co rezydent mówi.
@kopek Jak pierwszy raz i się cykasz to chyba najlepiej przez biuro podróży. Wtedy odpadnie Ci praktycznie całość organizacji (rezerwacja samolotu, odprawa, rezerwacja noclegu, logistyka na miejscu, wszędzie Cię zaprowadzą, kupią bilety itd), oswoisz się z tematem, zobaczysz że to nic strasznego.
Masa emerytów lata z biurami i dają radę choć języka nie znają i potrafią nie ogarniać świata, nie ma się czego bać.

Po Europie to praktycznie wszędzie polecisz na dowód,
@kopek A ja polecam Costa Brava w Hiszpanii. Całe wybrzeże jest tak wspaniale skomunikowane pociągami, że bez znajomości angielskiego zwiedzisz i Barcelonę i Girone. Najładniejsze miejscowości to: Blanes, Lloret de mar i Calella. Na miejscu nie jest też drogo.

Hiszpania jest moim zdaniem ładniejszym i ciekawszym krajem niż Albania i Bulgaria, ma też lepsze drogi.
@Wild_Rebel w jakim mieście siedzisz? To kurczę dziwne. Byłam w zeszłym roku, może faktycznie nie było jakoś mega mega tanio ale za niewielkie hajsu (jakieś 300 leków o ile dobrze zapamiętałam powiedzmy) dało radę w pierwszej lepszej knajpie się napchać pod korek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kopek: grecję to polecam koniec maja.. pod koniec czerwca będzie za gorąco nawet 40 stopni codziennie.
koniec maja początek czerwca to tak 28-33 cały czas, czerwiec lipiec i dalej to od 35 w górę plus pożary na około.
@kopek ja do Chorwacji jadę i też nigdy nie byłem, podobno tam po polsku się idzie dogadać bo już się tam miejscowi polskiego nauczyli, w dodatku język podobny. W razie czego masz translator w telefonie z syntezatorem mowy