Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ElektrykWannaBe

ElektrykWannaBe

Dołączył 1 rok i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 242
  • Znaleziska 135
  • Mikroblog 107
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 15

2088

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

Główny truciel śmieje się ludziom w oczy, płaci kary i dalej zatruwa. Poproszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy.

chaberr
z
bielsk.eu
dodany: 09.06.2026, 17:12:06
  • 136
  • #
    bialystok
  • #
    podlasie
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
  • #
    polska
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 10.06.2026, 12:43:33 via Wykop
  • 4
@karol-maroszczyk: jakoś z Niemiec idą do nas odpady, których nie przetworzysz, jeśli podajesz przykład bardziej ogarniętego państwa niż nasze
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 10.06.2026, 09:29:28
  • 1
#zloto #gielda
Cześć,

Czy wiadomo skąd te spadki na złocie?
Czasy są niepewne, więc raczej trend zwyżkowy wydaje się logiczny( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

89adr89
89adr89
89adr89
10.06.2026, 09:31:43 via Wykop
  • 17
@ElektrykWannaBe: Nie na co sie doszukiwać logiki, wszystko do kibla to i metale szlachetne. Jak ruszyła wojna z iranem to złoto też dostawało po p-----e, a miało być bezpieczną przystanią. Tylko 1000letnie obligacje mezopotamskie są pewniaczkiem.
  • Odpowiedz
darino
darino
10.06.2026, 15:04:53 via Wykop
  • 1
@markow90:
Kolego złoto jest stabilne od wieków, ale to nic nowego.
Ja kupowałem złoto kiedy spot był 1-1,7k tak że na razie śpię spokojnie.
Spekulacje mnie nie interesują¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
28.05.2026, 06:34:22
  • 531
Bezczelna autopromocja ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jestem fanem starego kina azjatyckiego. Lata 80-te i 90-te to jest klimat, który dobrze czuję. Zwłaszcza filmy z Japonii i HongKongu, które dla mnie mają to coś. Dla mnie mają taką magię świata, który już przestał istnieć. Wszystko jest analogowe, nikt nie ma komórki przy dupie, do tego wszyscy cały czas palą xD ale mam wrażenie, że dawniej palenie papierosów było zajęciem z nudów. "Ano wyjdę
SzubiDubiDu - Bezczelna autopromocja ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jestem fanem starego kina azjatycki...

źródło: sonatine04-768x404

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 28.05.2026, 10:23:22 via Wykop
  • 0
@SzubiDubiDu: szacun za inicjatywę, propsuję
  • Odpowiedz

1289

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Kobiety, które przechodzą na emeryturę pięć lat wcześniej niż mężczyźni. I mężczyźni, których obowiązkiem jest służba wojskowa. Tego świata już nie ma. Wie to Katarzyna Pełczyńska-Na

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 25.05.2026, 05:07:03
  • 233
  • #
    polska
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 25.05.2026, 08:50:16 via Wykop
  • -75
@kemot-iksworkal: pobór to konieczność, inaczej nie obronimy kraju przed ruskimi. Inwazja i tak nastąpi wg ekspertów, prędzej czy później
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 25.05.2026, 09:05:45 via Wykop
  • -36
@fervi: świetnie wyszkolone wojsko? Dobre sobie. Chyba postsowiecki beton. Wyszkolone wojsko to ma Ukraina i cóż jest to poborowe wojsko.
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 25.05.2026, 09:53:38 via Wykop
  • -24
@kemot-iksworkal: jakiś argument zamiast idiotycznego mema?
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 25.05.2026, 17:28:18 via Wykop
  • 0
@MetalowyBieg: ostatnio ktoś mnie wyzywał od ruskich trolli. Napiszesz coś niezgodnego z linią wykopu i jesteś zaraz trollem 😀
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 26.05.2026, 10:13:55 via Wykop
  • -2
@SzymonSays: to moja fantazja czy Premiera który ostatnio w wywiadzie powiedział, że spodziewa się ataku ruskich? Zejdź na ziemię typie
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 26.05.2026, 10:56:43 via Wykop
  • -1
@SzymonSays: twoje "XD" nie zmieni tego, że się o tym mówi oficjalnie już od jakiegoś czasu

https://wiadomosci.wp.pl/rosja-ruszy-dalej-ekspansja-na-pewno-sie-nie-zakonczy-7287518075143233v

https://www.money.pl/gospodarka/atak-rosji-na-polske-w-2027-roku-polski-wywiad-potwierdza-scenariusz-7182033761848064a.html

https://tech.wp.pl/wywiady-ostrzegaja-przed-atakiem-rosji-polska-armia-potrzebuje-czasu,7287971746556000a
PiotrFr
PiotrFr
24.04.2026, 16:55:10
  • 2
Jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #samochodyelektryczne
PiotrFr - Jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #samochodyelektryczne

źródło: 1000033993

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 25.04.2026, 07:38:04 via Wykop
  • 0
@PiotrFr: ja też nie załapałem o co chodzi mordo
  • Odpowiedz
WindowsXD
WindowsXD
WindowsXD
22.02.2026, 23:50:24
  • 0
Czy ktoś działa w tej branży i czy warto w nią wchodzić? Myślę o przebranżowieni się bo AI robi sieke w korpo
#hvac
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 23.02.2026, 10:00:17 via Wykop
  • 0
Zależy czy chcesz iść na budowę czy do projektowania. Ogólnie wymagane studia kierunkowe i uprawnienia budowlane najlepiej. Chociaż słyszałem, że ludzie bez wykształcenia kierunkowego też pracują, ale wtedy uprawnień nie zrobisz, bo trzeba być po kierunku.
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 13.02.2026, 16:39:00
  • 1
#srebro

Kwota z uncję dzisiaj to 78 usd, czyli ok. 277 pln.

Z jakiej paki cena monety bulionowej uncjowej to ok. 400 zł???

Przykłady:
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Griev
Griev
13.02.2026, 16:47:33 via Wykop
  • 4
masz na myśli, że cena za uncje srebra na rynku srebra papierowego wynosi około 78 usd/oz...
  • Odpowiedz
ragnar_krk
ragnar_krk
ragnar_krk
13.02.2026, 18:05:55 via Wykop
  • 6
@ElektrykWannaBe: To co teraz się dzieje to "oderwania ceny srebra papierowego od srebra fizycznego". Nikt kto ma obecnie srebro fizyczne nie wieży w cenę z Nowego Jorku XAG/USD, gdzie cena 77.7070 USD/oz. Cenę fizycznego srebra obecnie wyznacza giełda w Szanghaju, gdzie cena to 19 786yuanów za kg. Po przeliczeniu(19 786 / 32,16/6,9(kurs youan/USD) otrzymujemy stawkę 89,16USD/oz:
https://www.barchart.com/futures/quotes/XO0/futures-prices

Jak widać różnica to około 12US/oz, a 89USD/oz to około 315,95 PLN/oz, czyli
  • Odpowiedz
PiotreKqxx
PiotreKqxx
PiotreKqxx
24.01.2026, 16:48:04
  • 1
Mireczki, chciałbym kupić złoto, budżet 100 tys. Złotych, jakieś porady? Gdzie kupić najbezpieczniej? jakie sztabki itp. Dzieki za pomoc
#zloto #inwestycje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 24.01.2026, 20:56:41 via Wykop
  • 1
@PiotreKqxx: mennice są legitne, monety bulionowe chyba lepsze są niż sztabki (filharmonicy, orzeł, brytania, krugerrand)
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 09.12.2025, 13:58:44
  • 4
#gielda #inwestycje
Cześć, zastanawiam się nad wejściem w temat inwestowania na giełdzie. Nie ukrywam, że jestem totalnie początkujący.

Kiedyś czytałem tutaj wpisy jednego wykopka, który twierdził, że wyciąga hobbystycznie z giełdy drugą pensję. Zastanaiam się ile w tym prawdy.
Czy są tu ludzie, którzy z tego żyją lub dorabiają i mogliby coś doradzić?
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
09.12.2025, 14:35:12 via Wykop
  • 0
@Rudz1elec: a skąd mam wiedzieć jak sie nie znam
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
09.12.2025, 14:36:45 via Wykop
  • 0
@emwu93_: dzięki za konkretną odpowiedź. A co bys polecił na początek (ksiazki, podcasty?) i ogólnie chętnie przyjmę wszelkie rady! :)
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
09.12.2025, 14:54:53 via Wykop
  • 0
@makolem: na dobrą zabawę jestem za stary, szukam opcji zeby dorobić
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
09.12.2025, 15:09:27 via Wykop
  • 0
@mattt-pittt: ponoć wyciągał drugą wypłatę, więc jeśli to możliwe to sam chciałbym w ten sposób
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
09.12.2025, 15:16:56 via Wykop
  • 0
@StdPtr: czyli to niemożliwe co pisał ten wykopek? Pytam serio
  • Odpowiedz
new-object
new-object
09.12.2025, 15:11:52
  • 8
Na srebrze zarobiłem więcej niż na złocie.

Złoto dało mi zysk 120%
Srebro 125%

... oczywiście na papierze, bo nie sprzedaje xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 09.12.2025, 15:15:17 via Wykop
  • 1
No i mysle, ze dalej będzie rosło
  • Odpowiedz

724

Chiny: Europa zostanie zgnieciona przemysłowo i geopolitycznie.

Chiny: Europa zostanie zgnieciona przemysłowo i geopolitycznie.

Chińczycy podają bezwarunkową kapitulacje UE: wycofanie z ceł, postępowań antysubsydyjnych, kontroli eksportu, koordynacji z USA, zmianę retoryki.

jokerkroker
z
x.com
dodany: 22.11.2025, 14:20:57
  • 317
  • #
    geopolityka
  • #
    chiny
  • #
    ue
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 23.11.2025, 13:43:47 via Wykop
  • 8
@madero: problem w tym, że np. takie allegro już od dawna "wpuściło" chińskich dostawców do siebie (czasem jak piszesz ze sprzedawcą to widać, że jest to tłumaczone automatycznie przez translator), dramat
kostkabrukowa
kostkabrukowa
30.10.2025, 20:25:04
  • 2
Proszę o polecenie jakiejś książki tłumaczącej ogólne zasady działania, projektowania, wykonawstwa instalacji sanitarnych. Pytam z perspektywy inżyniera branży konstrukcyjno-budowlanej.
#budownictwo #instalacje #instalacjesanitarne #kanalizacja #wentylacja #klimatyzacja #wodkan #konstrukcjebudowlane #kierownikbudowy #inzynieria #inzynierbudownictwa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 30.10.2025, 21:08:58 via Wykop
  • 0
Ta pozycja jest obowiązkowa
ElektrykWannaBe - Ta pozycja jest obowiązkowa

źródło: 17618585066982475031972571225331

Pobierz
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 20.08.2025, 12:08:38
  • 0
#hvac #inzynieria #ozc #instalacjesanitarne

Cześć, czy ktoś z projektantów sanitarnych zna jakiś darmowy program do obliczeń OZC?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

265

Nawrocki coraz bliżej Trzaskowskiego, Mentzen trzeci

Pokaż treści 18+

Nawrocki coraz bliżej Trzaskowskiego, Mentzen trzeci

Tak wyglądają preferencje wyborcze Polaków na ostatniej prostej przed pierwszą turą.

DonGebels
z
rmf24.pl
dodany: 16.05.2025, 07:33:45
  • 181
  • #
    polityka
  • #
    wybory
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 17.05.2025, 10:47:34 via Wykop
  • 2
@mrx400: po co ten atak i domniemania? Mysle, ze większość ludzi chcialaby zaglosowac na kogos kto ruszy ten beton POPIS. To jest największy problem, że nie ma jakiegos racjonalnego kandydata

517

Przy obecnej dzietnośći - 1,1 za 4 pokolenia będzie tylko 5 mln. Polaków.

Przy obecnej dzietnośći - 1,1 za 4 pokolenia będzie tylko 5 mln. Polaków.

Narzędzie do obliczania zastępowalności pokoleń przy określonej dzietności.

HaPe
z
claude.site
dodany: 13.04.2025, 14:23:52
  • 298
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 14.04.2025, 06:54:27 via Wykop
  • 7
@stryxh: zapytało 2/3 Polaków i zajęło się swoimi sprawami

832

Cejrowski reklamuje BIOREZONANS na raka

Cejrowski reklamuje BIOREZONANS na raka

BIOREZONANS na raka, dalej tylko lewoskrętna witamina C

LichoToWie
z
youtube.com
dodany: 05.04.2025, 07:42:22
  • 210
  • #
    cejrowski
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    szur
  • #
    foliarz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 05.04.2025, 19:17:49 via Wykop
  • -9
@KrowaDajeMleko: ciekawe jest to, że np. w Niemczech jest to oficjalna metoda leczenia, więc chyba nie do końca jest to taki scam
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 26.03.2025, 09:58:35
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
28.03.2025, 07:38:43 via Wykop
  • 0
@Stefan_ciastko: bardzo dobrze Cię rozumiem, bo mam dokładnie te same doświadczenia. A teraz gdzie udało Ci się wylądować jeśli to nie tajemnica?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie już raz tutaj o tym pisałem, ale zostałem zjechany, że to nie prawda.
Mam kupla w it, który zajmuje sie adminowaniem w korpo. Gość siedzi ciagle w chacie na zdalnym i gra w gry - to jest autentyczna sytacja. Jak
  • Odpowiedz
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe
Autor
28.03.2025, 07:44:32 via Wykop
  • 0
@klozi: haha no tak to wygląda, pozdro
  • Odpowiedz

366

Deszczu przybywa, a wody ubywa? Bilans wodny zlewni

Deszczu przybywa, a wody ubywa? Bilans wodny zlewni

Roczne sumy opadów w Polsce nieznacznie rosną. Nie sprawia to jednak, że wody w krajobrazie przybywa - rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana, ogromnie ważne jest np. parowanie. Słów kilka o tym, co dzieje się z wodą na przykładzie zlewni Dębowca.

Lifelike
z
youtube.com
dodany: 15.03.2025, 09:51:41
  • 46
  • #
    nauka
  • #
    hydrologia
  • #
    klimat
  • #
    woda
  • #
    rzeki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 15.03.2025, 13:10:25 via Wykop
  • 39
Podziękujmy Wodom Polskim, które niszczą narodową gospodarkę wodną
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 15.03.2025, 15:22:08 via Wykop
  • 0
@Dragonan: już nie taki świeży, bo od 2018. Wcześniej też było słabo z gospodarką wodną, ale przynajmniej pracownicy spółek wodnych znali teren, który obsługiwali.

Jednak też masz sporo racji, powstają osiedla, parki logistyczne o wielkich powierzchniach i każdy inwestor chce mieć sucho. Wody Polskie zamiast narzucać obowiązek gromadzenia wody, klepią zgody wodnoprawne na zrzut wód do rowów.
Dalej te wody spływają do rzek i do morza

728

Piekło Krzysztofa Kononowicza. Gdzie podziało się państwo? Premiera o 20:00.

Pokaż treści 18+

Piekło Krzysztofa Kononowicza. Gdzie podziało się państwo? Premiera o 20:00.

Umiera człowiek, który przez lata był wykorzystywany w internecie, dehumanizowany i poniżany. I choć wszyscy dookoła wiedzieli o tym i to obserwowali, nikt nie zdołał nic zrobić. W podcaście "Podejrzani politycy" w Radiu ZET program specjalny poświęcony tragicznej historii Krzysztofa Kononowicza.

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 13.03.2025, 15:58:34
  • 53
  • #
    kononowicz
  • #
    radiozet
  • #
    patostreamy
  • #
    youtube
  • #
    mlecznyczlowiek
  • #
    szkolna17
ElektrykWannaBe
ElektrykWannaBe 13.03.2025, 17:22:28 via Wykop
  • 0
@prawackipiwniczak: dokładnie! Pogarda
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 13.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking