#ukraina Gdyby idol wykopkowych ukrofilow nagle stwierdził, że trzeba zaatakować Polskę to Ci by i tak stwierdzili, że to w naszym interesie bo przynajmniej rosja nas nie zaatakuje ( ͡°͜ʖ͡°)
#ukraina Fajnopolaki są skore pluć na swój naród, byleby tylko usprawiedliwić zachowanie sąsiadów. Brak słów na takich cymbałów. To już nawet nie jest śmieszne
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że od 22 czerwca na terytorium Białorusi przestały działać retransmitery, które pomagały rosyjskim dronom typu Szahed w atakach na Ukrainę. Kilka dni temu Zełenski wystosował do władz w Mińsku ultimatum w tej sprawie, wyznaczając Alaksandrowi Łukasz
W cieniu najpoważniejszego od początku wojny sporu między Warszawą a Kijowem na Wołyniu odsłonięto pomnik upamiętniający sotnika Ukraińskiej Powstańczej Armii Petra Gudzowatego Oczeretenkę.
No to są efekty jak się wybiera prezydenta chuligana. Trzeba było schować dumę do kieszeni i załatwić to zakulisowo ale jak zawsze polska husaria musi wszystko zepsuć w imię historycznych zaszłości. Ogarnijcie w tych prawackich łbach, że trwałe partnerstwo buduje się tu i teraz, a nie na bazie jakiś zamierzchłych urazów.
@LeastWantd80: no i pięknie się ujawnił pierwszy konfederussek. Ruble już wpłynęły na konto, czy raczej krucho z kasą przez te ostatnie Ukraińskie dronowania?
@mementofinis: klej tam wary putinowska parówo. Ukraina was gruzuje jak chce i jedyne co możecie robić to podjudzać konflikty i szerzyć swoją moskiewską propagandę. Kij wam w oko onuce, a Ukraińskim bohaterom sława
UPA wymordowała najpierw 100 tys. polskich cywilów, a walkę z Sowietami podjęła dopiero później - przypomniał historyk prof. Mirosław Szumiło. Profesor odniósł się w ten sposób do argumentów strony ukraińskiej, że formacja ta miała charakter antysowiecki, a nie antypolski.
Kolejny setny post typu kacapy dostają na froncie po dupie, więc moskiewskie trollowanie grzeją temat wołynia by przykryć porażki kacapów ziew... Zrozumcie wreszcie wy ruskie trolle, że obecnie każdy rozsądny Polak ma ten temat w czterech literach i ważniejsza jest obrona ukraińskiej niepodległości przed najazdem sowieckich barbarzyńców. Czas na rozmowy o tej tragedii przyjdzie po wojnie, bo obecnie mamy ważniejsze sprawy.
@Valdi1121: Po pierwsze nie żadne "Ukry" tylko Ukraińcy, a po drugie istnieją, bo stawiają bohaterski opór sowieckim dzikusom przelewając swoją krew za bezpieczeństwo Polski jak i całej Europy
#ukraina #bandera przeraża mnie, że dajemy się tak rozgrywać propagandzie antyukrainskiej i łatwo chwytamy ruskie fejki, dlatego pomyślałem by wrzucić listę największych ruskich botów. Na początek chyba najgłośniejszy:
To jest jawne uderzenie w państwo NATO. Należy bezzwłocznie odpowiedzieć. Przypominam, że w Przewodowe ruska rakieta zabiła dwóch Polaków. Teraz walnęła w blok mieszkalny w Rumunii. Rosja już toczy z nami wojnę, nie udawajmy, że tak nie jest. Musimy im skutecznie odpowiedzieć.
Wbrew skarpetosceptycznym narracjom 58 procent Ukraińców poparłoby udział Sił Zbrojnych Ukrainy w obronie Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Rating Group. Wśród ankietowanych największe poparcie uzyskały państwa bałtyckie, a absolutnym liderem jest Litwa.
Streamer apeluje do rządu i prezydenta o refundację terapii dla dzieci z DMD. Żadnej refundacji jednak nie będzie. Chodzi o amerykański lek Elevidys, który NIE został dopuszczony w Europie. Powód? Wykazano, że właściwie nie działa. Lek dla 1 dziecka kosztuje ok. 3 mln dolarów.
Znana ukraińska blogerka i tiktokerka która zgromadziła blisko 700 tys. obserwujących, zginęła w wypadku samochodowym na trasie KijówOdessa. Informacja o jej śmierci szybko obiegła media społecznościowe i wywołała poruszenie wśród fanów oraz obserwatorów jej p
Kierowcy aut spoza Unii popełnili w Polsce w ubiegłym roku ponad 120 tys. wykroczeń drogowych. Ile mandatów z fotoradarów nałożono? Niespełna 3,5 tys. ustaliła Rzeczpospolita. Powodem jest brak umów międzynarodowych nawet z Ukrainą.
Kto płaci na randce? W Polsce 61 procent z nas wciąż mówi: facet. Mimo że luka płacowa wynosi u nas około 4 procent jedna z najniższych w Unii. W sierpniu 2025 anonimowy mężczyzna opisał Onetowi randkę za prawie 600 złotych: Wybrała najdroższe danie z karty, a po randce mnie zablokowała".
A z jakiej racji kobieta ma inwestować swój czas i energię w faceta, który nie potrafi jej postawić obiadu za kilka złotych? Potem w związku też będzie wszystko przeliczał na złotówki i płacił wyłącznie za siebie? Jak współcześni faceci mają takie podejście to już wiadomo skąd tylu inceli. Siedźcie dalej w piwnicach i płaczcie, że nikt was nie chce
źródło: b1e20e07e4cd91f2e9892a7d0cd6133604015613ee87ac4520df0ac57a755685
Pobierz