Co sądzicie o olejorzu teraz? Powoli zaczyna spadać z ATH, dodatkowo obniżyli mu rekomendację od Oddo BHF do „poniżej rynku” z ceną docelową 94 zł. Myślę czy nie ubrać się w skromne 20-30 akcji właśnie w okolicy 95 zł. #gielda #meczennicypkn
Polećcie jakieś #ksiazki z kategorii kryminał, thriller i horror, jakieś absolutnie must read dla początkującego w temacie. Najlepiej aby były dostępne na #legimi w formie #audiobook #czytajzwykopem
@4MagnuM4: Jeżeli lubisz trochę mocniejsze thrillery/kryminały to polecam książki Donato Carrisiego, zwłaszcza trylogię z cyklu Mila Vasquez - Zaklinacz, Hipoteza zła, Gra zaklinacza. Oprócz tego Chrisa Cartera z cyklu Robert Hunter. Audioboooki powinny być na Legimi, jednak nie wiem czy są ona dostępne w abonamencie.
Zamknąłem swoje pozycje w dolarach na zwykłym koncie #xtb i chce wszystkie środki przenieść na #ikze. Jedyną dostępną formą jest przewalutowanie, co wiąże się z 0,5% prowizji. Czy sprytne Mirki znają jakiś sposób, aby ominąć tą dziadowską opłatę? Da radę wypłacić na #revolut, tam przewalutować za darmo i ponownie wpłacić na XTB?
@rtg_: @Imperator_Wladek niestety, nie mam PEKAO, tylko mBank, velobank i revolut. Z tym że revolut mam UAB, także chyba bez problemu wypłacę i przewalutuje na złotówki?
@4MagnuM4: tak, ale nie zdziw się jeżeli kwota przelewu przychodzącego będzie mniejsza niż kwota wychodzącego o jakieś 200 zł ( ͡°͜ʖ͡°)
Sorry, ale jeżeli chcesz mieć 100% pewności, że w momencie wyjścia przelewu XTB nie stracisz ani dolara to musisz mieć konto USD w Pekao. Później Walutomat (bez karty) lub Revolut (doładowanie przez kartę USD, bo znowu może być naliczone ~200 zł prowizja) Z
W jakie #akcje i #etf inwestują Mirasy w PLN na #xtb na koncie #ikze? Chciałbym zacząć budować swój portfel (60-70% etf, 30-40% akcje), ale im więcej czytam tym mniej wiem. Polećcie coś (bez porady inwestycyjnej).
Czy da się jakos w #android #samsung wyłączyć przyciszanie muzyki na Spotify/YT Music jak przychodzi powiadomienie? Opcja z ustawieniem "nie przeszkadzać" nie wchodzi w grę, nadal chciałbym słyszeć powiadomienia, ale w taki sposób, aby nie zmieniały głośności muzyki/podcastu. #telefony #smartfon
Jak w miarę dobrze to duże biura typu Exim, jak tanio to szukaj miejscowych biur i się targuj o cenę. Tylko miej świadomość, że gdyby coś się po drodze stało, to możesz mieć problem z ubezpieczeniem, bo większość takich małych miejscowych biur nie działa oficjalnie, nie jest zarejestrowana i nie ma swojego ubezpieczenia. Natomiast Twoje ubezpieczenie z biura podróży może mieć różne wyłączenia np. wycieczka quadami na pustyni, albo nurkowanie może być
W poprzednich latach ArenaNet robiła jakieś okazje na dodatki z okazji black friday? Chciałbym dokupić 3 najnowsze i nie wiem, czy nie poczekać tych kilkanaście dni. #gw2 #guildwars2 #mmorpg
Pogubiłem się już, od dziś KAŻDA butelka szklana po piwie 0,5l objęta jest systemem kaucyjnym, czy w gruncie rzeczy zostaje jak było, tj. nadal będzie podział na piwa w butelkach zwrotnych/bezzwrotnych? #systemkaucyjny #butelkizwrotne #butelki
@4MagnuM4: Co lepsze ta gospoda znajduje się na rynku głównym w Białymstoku ( ͡°͜ʖ͡°) Byłem tam nawet w zeszły weekend, ale nie spodziewałem się że takie wałki są robione, bo jedzenie przeciętne.
@4MagnuM4: najbezpieczniej i najszybciej zawsze na G2A, czasami na pingwinie, najważniejsze to omijać instant gaming ponieważ mijają się z prawdą w kwestii cen i przy płatności doliczają VAT
@4MagnuM4: mi sprawdza się pompka z Intexa, ale nie wiem, czy będzie pasować do innych pontonów. Pompką pompuję do mniej więcej 80%, resztę dobijam ręcznie.
źródło: 3555
Pobierz