Wpis z mikrobloga

  • 114
Żal mi was ATEIŚCI. Nie jestem jakiś tam zagorzalym katolikiem, czasem chodzę do kościoła czasem nie, ale jak czytałem w gorących, że któraś matka tłumaczyła dziecku, że "ludzie nie wykształceni wymyślili sobie takiego Pana żeby im ułatwil ich brak odpowiedzi na naukę" to aż mi jej żal. Ateizm to dla mnie opieranie się prawdzie która oni doskonale znają. Żaden ateista mi nie wytłumaczył swoją nauką fizyka i chemia JAK TO WSZYSTKO POWSTALO.


#religia #oswiadczenie #bekazpodludzi #gorzkiezale #ateisci
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Wszystkie ewangelie zostaly spisane w kilkadziesiat/kilkaset lat po Jezusie, czesto byly rowniez przeredagowywane przez ludzi, ktorzy w ogole Jezusa nie widzieli, na przyklad sw. Pawel, ktory urodzil sie kilkadziesiat lat po smierci Chrystusa.


@goolek: ostatnia kanoniczna (uznawana przez katolicyzm) Ewangelia powstała prawdopodobnie ok. 100 r po Chrystusie, więc mocno przesadzasz z tym powstaniem po 'kilkuset latach". Apokryfy powstawały w sumie w zbliżonych czasach, a wiele z nich było zwyczajną adaptacją Ewangelii kanonicznych. Św. Paweł nie urodził siępo śmierci Chrystusa, a dwie z katolickich Ewangelii (Mateusza i Jana) zostały spisane przez świadków opisanych w niej wydarzeń. A jeszcze co do apokryfów to można je kupić nawet w katolickich księgarniach (jak chcesz dam Ci namiary), więc to nie tak do końca, że "Kościół ucisza inaczej myślących" itp.

2. Wiara katolicka gdy powstawala w jakies 300 lat po Jezusie i gdy kanonizowano luzne zapiski miala powazny problem, bo istnialo ponad 30 roznych ewangelii, czasem diametralnie sie rozniacych i wzajemnie sprzecznych, a do tego glownie poslugiwano sie podaniami ustnymi, bo malo kto
  • Odpowiedz
@blubi_su:

A Ty wiesz ile przez religię wymordowano niewinnych ludzi na świecie? I się morduje obecnie? Miliony. I jakoś o tym nikt nie wspomina na mszach.


A czy w gronie ateistycznych znajomych wspomina się o tym ilu ludzi zabił ateizm połączony z fanatycznym antyteizmem uprawianym tutaj też co po niektórych? Policz sobie prawosławnych, batiuszków wymordowanych w czasach ZSRR. Tylko z tego jednego państwa demokracji ludowej wyjdzie ładna liczba, nie mówiąc o innych
  • Odpowiedz
@Clermont: to raz, że wyklucza, bo to by były wtedy brednie przedszkolaków, a nie nauka.

Mi chodzi o co innego, bo twierdzisz, że prawdziwa jest 'mikroewolucja', to bez genów niestety nie zadziała xD

Jeśli przyznajesz, że geny to jednak fakt no to przykro mi, ale przeczysz samemu sobie i tej żydowskiej religii z jezóskiem i gadającymi wężami co moim zdaniem jest logiczne xD
d.....k - @Clermont: to raz, że wyklucza, bo to by były wtedy brednie przedszkolaków,...

źródło: comment_ixfUOJejlAmczViX3354jvrq3Jdbv3dr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@deck: Nadal nie wytłumaczyłeś, w jaki sposób istnienie genów przeczy stwarzaniu. "To by były brednie" - ale w jaki sposób?

Gdzie i jakie to? xD


Tacyt, Józef Flawiusz, Swetoniusz, Pliniusz Młodszy, Justyn Męczennik.
  • Odpowiedz
@deck:

To nie byli ateiści tylko komuniści.


Idiotyczne zaprzeczenie. W takim wypadku ci którzy dokonywali morderstw w imię wiary, nie byli np. katolikami, bo łamali fundamentalne zasady wiary.

Jeżeli uważasz, że komuniści nie byli ateistami, no a definicja słowa ateista jest prosta i niezbyt trudna do zrozumienia, więc bez problemu powinieneś do tejże grupy osób zakwalifikować czołowych przedstawicieli władzy radzieckiej.
  • Odpowiedz
@deck: Doczytuję właśnie dyskusję o fizyce kilka komentarzy wyżej i dostaję raka. Jeśli podobnej retoryki zamierzasz używać w dyskusji o genetyce, to będzie śmiesznie.
  • Odpowiedz
Nadal nie wytłumaczyłeś, w jaki sposób istnienie genów przeczy stwarzaniu.


@Clermont: Zostawmy 'stwarzanie', bo to dla mnie brednie, ale ty pisałes o 'mikroewolucji', a to bez genów nie działa...

Tacyt, Józef Flawiusz, Swetoniusz, Pliniusz Młodszy, Justyn
  • Odpowiedz
W takim wypadku ci którzy dokonywali morderstw w imię wiary, nie byli np. katolikami, bo łamali fundamentalne zasady wiary.


@George_Patton: oj nie....

Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz. Nie przylgnie do twojej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, strzegąc poleceń, które ja ci dzisiaj nakazuję wykonywać, czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga
  • Odpowiedz
@deck: No, są geny, które ktoś kiedyś stworzył i które mogą mutować. Działa sobie mikroewolucja. WYTŁUMACZYSZ WRESZCIE, GDZIE TU JAKAŚ SPRZECZNOŚĆ? CZY JA PISAŁEM, ŻE GENY NIE ISTNIEJĄ?
  • Odpowiedz
@deck: A nie poprzez mutacje, o których cały czas mówię?

Weź sobie, kogo chcesz. Pewnie się dowiem, że wszyscy oni nie istnieli albo ćpali przy pisaniu.
  • Odpowiedz
@Clermont: ale sprawdź ich daty urodzin... to wystarczy.

Potem zadaj sobie pytanie jakim cudem można zrobić dokument historyczny nie będąc nawet jeszcze w siusiaku tatusia? xD

Tacyt urodził się kilkadziesiąt lat po teoretycznym chrystusie także jak już się nauczył pisać to co
  • Odpowiedz
@deck: Skoro tak ładnie cytujesz z Księgi Powtórzonego Prawa, to zapewne wiesz, że jest to fragment ST i zapewne wiesz jak do tego podchodzi Kościół Katolicki?

Wiara w dogmaty, pielgrzymki, bożkowie, mauzolea itd... system wierzeń jak nic, a to nie jest ateizm z definicji.


Ale to samo można powiedzieć o współczesnych
  • Odpowiedz