Wpis z mikrobloga

Hej mirki! Przed sekundą ukazała się w markecie moja i @jasiek13 #gry na #android.

Jest to estetyczna, minimalistyczna gra z wymagającym gameplayem i relaksującą, kojącą #muzyka.

http://goo.gl/P1GCaH

Dla ciekawskich #programowanie trwało 2 tygodnie po godzinach #praca, gra zawiera 39 klas, 3178 linii kodu, 816 pustych oraz 246 komentarzy.

Jeśli się przyjmie i zarobi pare groszy na licencję deva to poleci również na #ios.

Należyty szacunek dla #polska został oddany - gra również w naszym ojczystym języku.

#gamedev
m.....n - Hej mirki! Przed sekundą ukazała się w markecie moja i @jasiek13 #gry na #a...

źródło: comment_ysWN69NBYROnj9POvH9igfoIjE5p2a7U.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TypowyPolskiFaszysta: Dzięki za opinię, wiemy wiemy że powinno być coś minimalistycznego, ciężko nam jako programistom wymyślić takie rzeczy jak ikonka czy nazwa gry, czy też dobrać muzykę, grafikę itp. Jak uda nam się coś lepszego wymyślić to zmienimy :)
  • Odpowiedz
@msgreen: Masz moją atencję całkiem fajna gierka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IMO kolory mogłyby następować nie losowo a w ustalonej kolejności, bo dużo łatwiej jak trafisz na 3 różne kolory pod rząd, przez co za dużo zależy od wylosowania wygodnego koloru.

  • Odpowiedz
@arcn: Dzięki :) Co do kolejności kolorów to myśleliśmy o tym, ale uznaliśmy że tak jak jest to będzie ciekawiej. Graliśmy sporo podczas tworzenia i jak kolory były zawsze w tej samej kolejności to było zbyt łatwo i przewidywalnie :)
  • Odpowiedz
@msgreen: po pierwsze zmieńcie ikonke, bo wyglada biednie i kojarzy sie ze śmieciowymi aplikacjami z neta. po drugie muzyka jest strasznie złej jakości (nie mowie, że brzydka). po trzecie proponuję dodać opcje wyłączenia samego dźwięku i samej muzyki. po czwarte może jakiś tutorial jak grać? grałem tylko chwilę ale sfrustrowała mnie niepewność czy tam sie faktycznie steruje za pomocą "jednego przycisku"? Strasznie podoba mi się minimalistyczny wystrój, uwielbiam takie appki
  • Odpowiedz
@skarpetki: No ikonka ikonka, pomyślimy nad tym, ale ciężko nam coś ciekawego wymyślić, nie mamy zmysłu artystycznego ;p Sporo osób o tym pisze więc weźmiemy to pod uwagę. Co do opcji osobnego wyłączania dźwięku to jest do zrobienia. Muzyka będzie lepszej jakości w najbliższym update razem z poprawionym skalowaniem. Tutorial myśleliśmy żeby zrobić, ale to by zwiększyło wagę aplikacji, bo trzeba dołożyć dodatkowe obrazki. Jak więcej osób powie, że tutorial
  • Odpowiedz
@msgreen: pomysl sobie z drugiej strony - jakie znaczenie bedzie miało dodanie paru obrazków i nawet to 5mb więcej? I tak zazwyczaj każdy ściąga aplikacje przez wifi. ja mam 1GB transferu miesięcznie i szkoda mi sciagac czegokolwiek, nawet czegos po 2Mb.

+ teraz pomyslalem sobie - gra jest dla "innych" po angielsku? Przeciez to by znacznie zwiekszylo jej popularnosc, ludzie i tak "nie czytaja co tam pisze" wiec co to
s.....i - @msgreen: pomysl sobie z drugiej strony - jakie znaczenie bedzie miało doda...

źródło: comment_CZdoMiFLUMJHLIMqdQBsxl8I0lN7rlA7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@skarpetki: Pomyślimy o dodaniu tego tutoriala jak tylko uporamy się z błędem skalowania :) Na menu nie ma za dużo wolnego miejsca, więc coś musimy poprzestawiać żeby dodatkowe opcje zmieścić. Tak, gra jest dla innych po angielsku, nie znamy innych języków, więc na razie są tylko 2 :)
  • Odpowiedz
@skarpetki: Dzięki :) Kłopot z ikonkami jest też taki, że nie bardzo można na nich umieścić jakiś napis bo jak ktoś odpali to na małym telefoniku, z niską rozdziałką to nic nie zobaczy. Już trochę z tym kombinowaliśmy i patrzyliśmy na urządzeniach jak to wygląda. Ciężko wymyślić coś prostego i jednocześnie oddającego sens gry.
  • Odpowiedz
@LadyHana: Już nie jesteś pierwszy( ͡ ͜ʖ ͡)

A przy okazji, przy dłuższej grze nie zauważacie spadku wydajności? Nie zaczyna trochę mulić? Bo mieliśmy z tym mały problem i chcę się upewnić, że jest ok.
  • Odpowiedz
@msgreen: bardzo przyjemna gra, ciekawy pomysł, dobre wykonanie ;) Mimo prostoty jest dość wymagająca (to też plus) i wciąga. W jakim języku pisaliście?

Dwa problemy - raz gra tak się zacięła, że nie reagowała na klikanie palcem już po wejściu do samej gry, nawet po kilku ponownych uruchomieniach. Pomogła reinstalacja (reset telefonu pewnie też by pomógł), ale nie wiem co się stało. Druga rzecz to rozdzielczość - na Xperii T
  • Odpowiedz