Wpis z mikrobloga

Wiec tak, mój #rozowypasek obiecała, że jak zrobię jej ładną kolację, to fajne rzeczy będą się działy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak więc, co mogę Jej zrobić, żeby była zadowolona.

Posiadam:

patelnię grillową szt. 1

patelnię normalną, aczkolwiek małą szt. 1

garnki wielkości różnej szt. kilka

i 2 "palniki", bo kuchenka taka słaba, elektromagiczna, z 2 grzałkami o bardzo dużej bezwładności, a przez to złej do użytkowania #zyciestudenckie

Brak piekarnika, mikrofali i innych udogodnień kuchennych.

Najlepiej jakby było lekko trochę fit, aczkolwiek bez przesady i w przystępnej cenie składników. (jak już pisałem #zyciestudenckie )

Plis help iwogle.

#gotujzwykopem #tylkomirko #goraceobietnice #zyciewbiedzie #dlaczegoniemapracyjakjestpotrzebna
  • 15
@Blendi: kup wołowinę na steki (argentyńską, brazylijską, urugwajską, ostatecznie z USA albo z Australii), do tego zielone szparagi i butelka czerwonego wina. Myślę, że w dwóch stówach się zmieścisz, może nawet w jednej :-/
@Blendi: kurczak curry na słodko? Pierś marynujesz w czosnku curry kolendrze pieprzu soli z zielem angielskim i liściem laurowym 2h chociaż. potem na podsmażoną cebulkę kurczaka na to puszkę pokrojonych brzoskwini razem z sokiem, jak sie podsmaży zalewasz dużym jogurtem naturalnym wymieszanym z połowa szklanki soku pomarańczowego i łyżka maki. Można dodać wiorki kokosowe (ja lubię i daję). Gotuje sie to na małym ogniu do momentu połączenia smaków (15, 20 min)
Kup kawałek steka (jak dobrze poszukasz to np. w Lidlu potrafią być niedrogie) zamarynuj octem balsamicznym, pieprzem i ziółkami wedle uznania (nie solić surowego bo będzie twardy) oczywiście obowiązkowo cebula i siu na patelnię grillową. Sprawdzaj, żeby był już nie surowy, ale nadal różowy w środku, posolić przed podaniem. Do tego jakaś sałatka z rukoli, pomidorka i git (Ja to bym jeszcze dała ziemniaki, ale są chyba mało romantyczne trochę ( ͡