Wpis z mikrobloga

Problem: Sklep na Prestashopie, serwer: home.pl.

Sklep ładuje się dosyć wolno. Jest kilka kwestii, które można by poprawić, ale ogólnie największa jazda była jakiś czas temu, wtedy home bardzo zamulał. Teraz czas odpowiedzi serwera to około 0,5s (a w tej chwili nawet 0,75s). Zastanawiam się czy warto przenosić na inny hosting (myślę, że raczej tak).

Do wyboru zostawiłem sobie:

futurehost.pl - korzystam sam na swojej stronie i nie narzekam, działa zazwyczaj szybko i bardzo dobra pomoc techniczna,

linuxpl.com - oferują memcached (chyba 64MB), więc to powinna być kolejna możliwość przyśpieszenia.

zenbox.pl - również memcached tylko, że z większą ilością RAM-u i ogólnie mocniejsze serwery, ale drogie.

Jednak jak wiadomo, reklama i kwestie techniczne swoje a życie swoje, dlatego chciałbym Was prosić o opinie, przede wszystkim na temat linuxpl i zenboxa, szczególnie jeżeli ktoś ma tam postawioną prestę.

#webdev #hosting #prestashop
  • 26
@Centurio93: testowałem pewien sklep, który przenosiłem na linuxpl, zenboxa, biznes-host i mydevil - najlepiej wypadł ten ostatni nawet bez memcached, którego można sobie za free uruchomić (a wtedy będzie dodatkowy kop). Choć na jeden sklep to wybrałbym zenboxa, bo raczej udźwigną większy ruch jak np. przyjdzie Ci reklamować na Wykopie;)

Wszystkie mają dobry support, więc w tym bez różnicy.
@Centurio93: U mnie w pracy postawiliśmy sklep na zenbox.pl. Sprawdź jak działa. Obecnie jest ponad 2k produktów.

link

Po dodaniu optymalizacji przez Apache, jest lekki skok wydajności jednak bez szału.

Teraz czekam na konfigurację Memcache od #zenbox gdzie wg internetów ma to zapewnić ~30% skok wydajności.
@le1t00: To mógłbym Cię prosić o informację jak już to odpalisz?

@ADSSADFDFS: Ale wzrost do 0,7 o 12:00 to już wydaje mi się, że to dosyć sporo. Szczególnie, że jakiś czas temu było tak ciężko, że nie dało się nic zrobić.

@tler: W sumie dobry pomysł, a co do tego home.pl to jakie są te problemy?
@Centurio93:

Czas reakcji do 2 sekund jest pomijalny, jeśli masz więcej niż dwa hopy do serwera.

A spuszczanie się o 200 milisekund w przypadku hostingu współdzielonego to już w ogóle jest komedia.

Stary, VPSa będziesz miał i będziesz miał różnice w wydajności jak odpalisz benchmarka w granicach 10-20% w zależności czy odpalisz rano, czy popołudniu. A tam już nie masz takiej zależności od innych klientów na serwerze.