Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Oferta sprzedaży mieszkania 75m2, blok z 2020 roku #krakow czynsz 1200zł
Ktoś może wytłumaczyć co to chodzi, co roku mu elewację trzeba odnawiać?
#nieruchomosci

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: Jailer

💌 Nasza rozgłośnia baitowa potrzebuje Twojej pomocy! Wspomóż projekt

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co jest w tym czynszu? Niektóre osiedla opłacają takie dodatkowe atrakcje jak monitoring, cięć który siedzi na bramie, fikuśne rośliny które wymagają podlewania
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Znajomy z Krakowa ma 90 metrów w bloku z 2019 roku. Zameldowane w domu 4 osoby. Razem z dwoma miejscami postojowymi płaci do spółdzielni czy tam wspólnoty 2100 PLN.

Chore ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy większym metrażu, to chyba lepiej wychodzi się na szeregówkach czy bliźniakach, bo takiego czynszu złodziejskiego nie trzeba płacić.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim z choinki się urwałeś?

W tych 1200 masz m.in:
- twoje media rozliczane zbiorczo z dostawcą (woda, śmieci, podgrzanie wody, centralnego ogrzewanie),
- utrzymanie całej nieruchomości wspólnej (klatki, windy, przeglądy, garaże, drogi, chodniki, bramy, furtki, drzwi, okna, elewacje, instalacje, anteny zbiorcze, kamery, piorunochrony, szlabany, wentylatory, tereny zielone, piaskownice, place zabaw, ...)
- sprzątanie części
  • Odpowiedz
@Snowflake_

Przy większym metrażu, to chyba lepiej wychodzi się na szeregówkach czy bliźniakach, bo takiego czynszu złodziejskiego nie trzeba płacić.


Dopóki nie przyjdzie naprawić dachu, wykopać rury itd.
Znam wspólnotę takich 16 domów typu bliźniak i od 5 lat nie mogą naprawić głupiego
  • Odpowiedz