Wpis z mikrobloga

@pogop: ja sobie kupiłem vectre b, ale to chyba nie był super pomysł :D zaczynam walczyć z rdza i regularne naprawy. Po za tym za duży jak na początek
@pogop: Coś poniżej dwóch litrów, ale raczej nie mniej niż 1.6/1.5 żeby to nie zamulało. Pierwszy samochód nie oznacza że trzeba toczyć się jak emeryt. Żadnego badziewia wielkości czinkłaczento bo to nie jest samochód, najlepiej cabrio albo trochę większy HB coby się nauczyło gabarytów samochodu.
@pogop: Hmm, ja sam sobie w wieku 18lat chciałem kupić Vectrę B, ale ojciec powiedział zeby złomu nie targać, i pożyczył na samochód, od 4lat jeżdżę Audi a6 c5 2.8Q i ani myślę zmieniać. Ale gdybym był rodzicem, to synowi kupił bym Audi a3 1.6 benz+lpg, mi się osobiście nie podoba, ale wydaje się to optymalne auto dla 18-nastolatka
@pogop: Przede wszystkim coś co nie jest zbyt szybkie, moje typy: Seat Arosa / VW Lupo 1.7 SDI, Ford Ka, Fiat Seicento, Opel Corsa 1.2, Citroen Saxo, Peugeot 106 - samochody nie za drogie, tanie w utrzymaniu i proste w naprawach a przy tym nie za szybkie ;)
@pogop: Śmieszki heheszki, a tak na serio to raczej byłoby to zgrabne autko (ale nie Matiz czy Seicento bo wstyd i jak ktoś w tego typu auta uderzy to zostaje z nich tyle co nic), mniejszym autem łatwiej zaparkować; nieduża pojemność silnika, ale też nie 20-letni grat tylko coś co ma już poduszki powietrzne i jakieś ludzkie standardy bezpieczeństwa. Co do awaryjności, każdy chciałby mieć samochód który się nie psuje ;)
@pogop: coś możliwie nieprestiżowego, powolnego i z FWD

Citroen ZX albo Xsara z 1.9D, Volvo 850 (są już śmiesznie tanie, a dobre), Toyota Corolla E11, Daewoo Lanos, Peugeot 306

żadnych Ałdi i BMW, Merców też nie bo z RWD by po tygodniu skończył w rowie nawet z 200D pod maską
miałem 18 lat i kupiłem sobie mocne BMW i żyję do dziś


@matiit: to jest taki sam argument jak ktoś mówi "kupiłem sobię Lagunę II, zrobiłem 300 tys km bezawaryjnie, ci wszyscy internetowi szpece gunwo wiedzo o reno"

jeden przypadek nie zaprzecza zasadzie, czy jak kto woli, wyjątek potwierdza regułę