Wpis z mikrobloga

Pracuję trochę z Chatem GPT i różnica względem poprzedniego roku jest naprawdę wyraźna i duża. Niesamowite, ile jeszcze rok temu robił głupot, tekstu wymaganego solidnej korekty, a do tego mocno skrótowego. Teraz potrafi się j------c tak rozpisać, że aż trzeba go stopować. A do tego robi świetnie jakościowo tekst, który wystarczy trochę poprawić pod własne widzimisię. To samo z pomysłami i wszelkimi zapytaniami technicznymi. Nawet na końcu podsumowanie ładne napisze. Zauważyliście duży skok jakości zaledwie po roku? Piszcie swoje spostrzeżenia. Aha, dwa lata temu też się tym trochę bawiłem, no to tu już nie ma porównania do tego co wtedy. To zaczyna być mimo wszystko naprawdę niepokojące.

#chatgpt #ai #openai #sztucznainteligencja #praca #pracbaza #programowanie #programista15k
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 54
@ZanZani w zasadzie chat gpt to zbudowanie solidnej przewagi w walce uczeń nauczyciel

Zadanie domowe z 10 przedmiotów na jutro, spoko da się ogarnąć w godzinę
  • Odpowiedz
  • 29
@koral: no właśnie. Ja pisząc jakieś opowiadanka do szuflady bawiłem się chatemGPT i dwa lata temu to był śmiech na sali, rok temu padaka, a w tym roku to z podziwu nie mogę wyjść. Nawet dialogi się nauczył pisać. Dajesz mu w miarę szczegółowe wytyczne i dostajesz często dość dużo tekstu niezłej jakości. Przecież jak to ktoś zacznie wykorzystywać do pisania prawdziwych książek to w zasadzie chyba przestanę czytać cokolwiek
  • Odpowiedz
  • 2
@irenicus30: jeśli widze, że ksiażki z literatury popularnej, mejle, raporty itp rzeczy są na podobnym poziomie co to, wyrzucane z AI, to znaczy, że jest wystarczającej jakości
  • Odpowiedz
  • 2
@Romska_Palo_Ul_Laputa: to chyba tylko na uczelniach. Po co w takich np: powieściach albo gazetach czy blogach ktoś miałby to sprawdzać? To teksty komercyjne. Im więcej tym lepiej. Tak to wygląda. AI to tylko ułatwia.
  • Odpowiedz
  • 9
@Romska_Palo_Ul_Laputa nie wiem jak działa antyplagit bo kilka razy się zdarzyło że odrzucało pracę w całości pisanej przez człowieka a wskazywało 30%

Także na razie to narzędzie oszukuje i nie jest wiarygodne
  • Odpowiedz
Przecież jak to ktoś zacznie wykorzystywać do pisania prawdziwych książek to w zasadzie chyba przestanę czytać cokolwiek wydane po 2024 żeby mieć pewność, że to zrobione przez człowieka a nie AI


@ZanZani: Copilot potrafił odtworzyć słynną "Libację na skwerku" z większym polotem niż białkowy redaktor 14 lat temu. Skoro jest lepiej, to czemu unikać AI? ( ͡º ͜ʖ͡º)
enron - > Przecież jak to ktoś zacznie wykorzystywać do pisania prawdziwych książek t...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZanZani: No nie wiem. Moim zdaniem to przesada. ChatGPT jest dobry w pisaniu powierzchownych wypracowań szkolnych. Jeśli chodzi o wiedzę specjalistyczną, czy sztukę nie wychodzi poza poziom przeciętnego nastolatka. Będąc trochę starszym widać to jak na dłoni. Wszystko co chatGPT potrafi to klisze i banalne frazesy. W zasadzie odzwierciedla poziom intelektualny Internetu jako całości. Niemniej dla nauczycieli i dzieci jest to więcej niż wystarczające.
  • Odpowiedz
@ZanZani: znasz może sposób na to by ten czat albo inne narzędzie: podsumuje i wyciągnie wnioski z konkretnego wątku z ponad 100 podstronami na forum (np murator itp) odfiltrowując jakieś prywatne śmieci, pyskówki i nieprawdę.( Normalne przeczytanie tego wątku to kilka godzin, a ważneych i interesujących informacji to jest z 1/10)
  • Odpowiedz
  • 3
@ZanZani: Dla mnie to jest taki "postęp" jak została stworzona Wikipedia... ludzie wcześniej korzystali z papierowych encyklopedii i pamiętali cokolwiek. Chat GTP spowoduje, że ludzie g---o będa wiedzieć niczego nie będą pamiętać i będa idealnym bydłem do sterowania ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz
@ZanZani: Już teraz AI zalewa rynek literatury. Polecam przeczytać sobie o Clarksworld, który na dwa lata zawiesił przyjmowanie treści od społeczności bo zauważyli, że zasypują ich treściami z ChataGPT.
  • Odpowiedz
  • 0
@ADDERM: no to podziałaj z tym teraz, bo widzę, że masz wiedze sprzed roku. Nie jest dobry w specjalistycznych rzeczach ,ale w tym mniej skomplikowanych jest już naprawde niezły.
  • Odpowiedz