Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programista25k #programista30k

Po jakim czasie doszliście do wniosku, że praca w IT to nie zbawianie świata swoim kodem, a jedyne co się liczy to zarabianie pieniędzy jak najmniejszym kosztem? Nie ma znaczenia jak bardzo z-----y jest ten kod, bo i tak liczy się dowiezienie g---o usecase i pora na cs'a. Za rok-dwa i tak będzie to inny projekt, więc nie ma sensu się spuszczać xD

Mi to zajęło dobre 3 lata. Z początku nie dopuszczałem do siebie tej myśli, starałem się i miewałem wyrzuty sumienia. Po trzecim korpo zacząłem mieć totalnie w------e i zwyczajnie commitować na o-------l, jak najszybciej, żeby tylko było bo finalnie liczy się i tak tylko faktura na koniec miesiąca i wolny czas. Od kiedy tak robię, nadal zarabiam więcej a i czasu mam więcej xD
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szalonyprogrammer1188: no spoko życie w strachu u wykopków zawsze było w modzie, widocznie ludzie są tak słabi że martwią się całe życie, ja tam czuję się pewnie bo znam swój poziom. Tak jak wchodziłem do IT i słyszałem, że jako osoba bez expa komercyjnego i studiów nie mam szans na znalezienie pracy, a skończyłem z 3 ofertami z 5 wysłanych CV :) tbh jak ludzie są przeciętni to zawsze znajdą
  • Odpowiedz
@szalonyprogrammer1188: Komu Ty to tłumaczysz. Nie widzisz jacy koledzy są dumni z bycia programistom? Jacy są pyszni, bo oni przecież dbają o karierę, nie pracują byle gdzie i są poziom wyżej ponad nami - klepaczami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze mnie bawi takie wynoszenie tego zawodu do rangi nie wiem, lotu na księżyc. A to tacy sami klepacze jak reszta xD Nie mając studiów i pracując
  • Odpowiedz
@tired_of_life: Jakie algorytmy XD To jest właśnie magia studiów, gdzie uczy się wszystkiego tylko nie programowania. Nikt nic nie wymyśla, bo wszystko zostało już wymyślone. Pracuję w big dacie jako backendowiec. System jest stary i rozwlekły i pracowała nad nim rzesza ludzi, gdzie część już nawet nie jest w firmie. Jak wygląda praca? Jak w typowym scrumie. Są taski (przestymowane 3x, co by było co robić xD), które kończę najczęściej
  • Odpowiedz
auta za ledwo 200k na leasing przy takich zarobkach :p trochę zalatuje baitowaniem


@ddk1910: lol, ktoś chyba lubi żyć na pokaz ;) ja z 25k nawet nie mam auta własnego, auto ma żona zarabiająca 15k, a auto warte koło 40k... ja swoje sprzedałem za 800zł bo nie przeszło przeglądu 4 lata temu
  • Odpowiedz