Wpis z mikrobloga

My tutaj pitu-pitu, a tymczasem Qualcomm chce kupić Intela. Ogólnie jest to dla mnie, jak to mawiają anglosasi, mind-blowing oraz nie mogę wrap my head around this. Jedyne wytłumaczenie, które przychodzi mi do głowy, to że wujek Sam chce ratować swojego giganta, i nakłonił inną harykańską firmę, żeby go kupiła.

Ogólnie, ostatnio niezłe cuda się dzieją. Qualcomm kupił część Sequansa (francuskiej popierdółki) i nikt do dzisiaj nie wie dlaczego. A potem pojawił się news, że Samsung chce kupić kupić biznes sieci komórkowych Nokii.

#technologia #programowanie #programista15k #programista25k #pracait
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: lub

Dynamiczny rozwój ARM, dynamiczny rozwój AI. Perspektywy komputerów kwantowych już nie w dekadzie a kilku lat. = Szykuje się nowy ład IT bez x86
  • Odpowiedz
  • 3
@Raa_V: Z tą śmiercią x86 się zgodzę, ale będzie to powolny process i na pewnie nie spowodowany rozwojem komputerów kwantowych. ARM w końcu na poważnie pojawił się na desktopach, ale problemem wciąż jest brak SW. Chociaż AI korzysta głównie z GPU / TPU (i tak dalej), to jednak jakieś CPU też jest potrzebne. Ale nie ma większego znaczenia, czy to jest x86 czy ARM. Poza tym, ponieważ RISC-V jest royalty-free,
  • Odpowiedz
Perspektywy komputerów kwantowych już nie w dekadzie a kilku lat


@Raa_V: komputer kwantowy będzie jak GPU vs CPU tylko jeszcze bardziej wyspecjalizowany i trudniejszy w użyciu. Bardzo mało customego softu tylko kilka uniwersalnych bibliotek, które rozwiązują określone problemy

To oznacza, że wpływ na branżę będzie raczej niski i sprowadzi się do usprawniania istniejących już rozwiązań jak machine learning czy przeszukiwanie przestrzeni rozwiązań. Możliwe, że wraz z nowymi możliwościami pojawi się
  • Odpowiedz