Wpis z mikrobloga

Czy warto jest uczyć się programowania pracując w #aml #compliance. Szukam czegoś co pomoże mi się rozwinąć i wyróżnić na rynku pracy. Chciałbym robić coś więcej niż typowe zadania amlowe. Czy Waszym zdanie jest zapotrzebowanie na takie osoby co mają wiedzę z aml ale mają bardziej takie techniczne zdolności? Jeśli tak, to czy #sql i #python pod kątem analizy danych to dobry wybór?

#programowanie #kichiochpyta #korposwiat #bankowosc #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goldboy: zawsze warto się uczyć, a jeśli nigdy nie programowles to nauczysz się nie tylko języka (te i tak potem się zmienia) ale sposobu myślenia. Aczkolwiek jeśli programowanie Cię nie będzie cieszyło to raczej męka.
  • Odpowiedz
  • 1
@blacktyg3r: na razie próbowałem tylko coś tam działać w bazach danych, czyli w sql i sprawiało mi to frajdę. O Pythonie myślałem już jakiś czas, ale ze względu na swoje aktualne stanowisko nie miałem motywacji, bo taka umiejętność nie jest aktualnie potrzebna na moim stanowisky, ostatnio jednak zacząłem myśleć, że może to być jakiś pomysł na rozwój i sposób na wyróżnienie się w swojej branży tak żeby nie być zwykłą
  • Odpowiedz
@goldboy: podam mój przykład, inne warunki niż u Ciebie ale może Cię zmotywuje:

Zapiehdalajac fizycznie poświęciłem nauce programowania od zera tylko wolny czas (po 30tce) i wciągnęło mnie kompletnie, po 2 latach utrzymywałem tym rodzinę. Teraz sobie skacze po pracach, bo jednak ciągle siedzenie źle się odbiło na moim zdrowiu, więc robię sobie 50/50 budowlanka i freelancerka. Zaczynałem właśnie od pythona i znalazłem sobie niszowa kryptowalute i robiłem dla nich
  • Odpowiedz
  • 0
@blacktyg3r: muszę przyznać, że brzmi to motywująco.( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza, że sam jest świeżo po 30tcę. ;P
Mnie jescze motywuje chęć emigracji, dlatego szukam wszelkich sposóbów na wyróżnienie się na rynku pracy ;D

Polecasz jakiś konkretny kurs pythona na początek?
  • Odpowiedz
@goldboy: zapomniałem dodać że akcja dzieje się w UK (Szkocja) ^^. Dlatego polecam cały proces nauki raczej po angielsku, osobiście nie zrozumiałymbym chyba nic z książki o programowaniu po polsku. Najlepiej zmienić język systemu i kompletnie się w tym zanurzyć, imo będzie dużo prościej w dłuższej perspektywie.

Na sam start używałem codeacademy, chyba miesiąc tam siedziałem i dobrze się bawiłem. A potem to już 90% YouTube, kiedy byłem w normalnej
  • Odpowiedz