Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: top1 to wyspa Ometepe w Nikaragui

Już w XIX wieku pisał o niej Mark Twain

Out of the midst of the beautiful Lake Nicaragua spring two magnificent pyramids, clad in the softest and richest green, all decked with shadow and sunshine, whose summits pierce the billowy clouds. They look so isolated from the world and its turmoil — so tranquil, so dreamy, so steeped in slumber and eternal repose.
Owlosiaty-Dzik - @sylwke3100: top1 to wyspa Ometepe w Nikaragui

Już w XIX wieku pisa...

źródło: 058-1_La-isla-de-Ometepe

Pobierz
  • Odpowiedz
Widzę, że sporo komentarzy, że ktoś zwiedzili trochę Europy, a najładniejsze miejsce i tak odnalazł gdzieś niedaleko siebie :D w moim przypadku jest tak samo, nic mi się tak nie podoba jak te wysokie iglaste lasy w lubuskim, w stronach rodzinnych mojego męża.
kknsgvnfbjndf - Widzę, że sporo komentarzy, że ktoś zwiedzili trochę Europy, a najład...

źródło: IMG_20240828_102946

Pobierz
  • Odpowiedz
@sylwke3100:

Na świecie? Lofoty, nic się z nimi nie może równać. Właściwie to nie polecam się wybierać na Lofoty, bo jak już tam się znajdziesz, to dalsze podróżowanie przestaje mieć sens. Nic lepszego już nie zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Polsce? Jest mnóstwo ładnych miejsc, ale moim ulubionym jest Śnieżka.
  • Odpowiedz
  • 1
@lemonic aż tak na wschód od Issyk-Kul nie bylem. Na Issyk bylem na północnym nabrzeżu, bo jest bardziej zorganizowane i zurbanizowane. Bylem za to na wyjeździe trekkingowym nad jezioro Kel-Suu. To poludniowy wschód, w strefie przygranicznej z Chinami. Piekne jezioro, które znika okresowo. Kiedys wrzucałem tu fotki, pewnie wygrzebiesz z profilu. Tam bardzo polecam się wybrać, tylko ciężko oddech złapać, bo prawie 3500mnpm ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz