Wpis z mikrobloga

Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryzysu:

- podniesienie cen mieszkań,
- jeszcze surowszy zakaz aborcji,
- jeszcze wyższe koszty życia

Im więcej Polaków harujących za grosze, mieszkających w wynajmowanych, 20-metrowych klitkach, tym więcej dzieci powinno się rodzić!

#polska #nieruchomosci
M.....s - Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryz...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, pozwalajmy kobietom zabijać swoje dzieci - wtedy na pewno dzietność się polepszy xD


@Goronco: Przymus rodzenia dzieci bez czaszki nie wpływa na dzietność XD
  • Odpowiedz
@Maurelius: No sory, nie stać mnie na dziecko. Jak mam płacić 3500-4000zł za 3pokojowe mieszkanie tylko po to, żeby dziecko miało swój kąt to ja to p------ę. Wolę żyć sam z partnerką i psem w dwupokojowym mieszkaniu 40mkw i nie martwić się, że jak jedno z nas straci pracę to idziemy pod most.

Niech się landlordzi i chciwi deweloperzy udławią tymi pieniędzmi. Przez własną chciwość za 20-30lat nie będą mieli
  • Odpowiedz
idę o zakład, że nawet jeśli wprowadzą całkowicie legalną aborcję to dzietność się nie zmieni.

@pwone: No więc w czym problem? XD

W ogóle to twierdzenie „no tak, niska dzietność to jeszcze zalegalizujmy aborcję” brzmi tak psychotycznie xD Nawet gdyby miała ta dzietność spaść, to co z tego? No chyba, że ludzi traktuje się jak zasób i ważne żeby tylko wypluwali jedno za drugim, a nie żeby zakładali rodziny świadomie.
  • Odpowiedz
ale zabijanie tych zdrowych, które są zabijane dlatego że matka nie wie kto jest ojcem już tak


@Goronco: ile pieniędzy darowałeś w tym roku na domy samotnej matki? Rozumiem że chętnie wziąłbyś kobietę z dzieckiem na żonę?

Czy standardowo jesteś radykalnym obrońcą życia nienarodzonego, ale tylko do narodzin?
  • Odpowiedz
@Goronco: Opieranie demografii na "wpadkach" mogło się zrodzić tylko w zakutym, prawackim łbie. Zabroń jeszcze antykoncepcji a dzietność wystrzeli...
  • Odpowiedz
  • 3
@kawalerka15k

dopóty nie będzie znowu możliwości abortowania płodu z poważnymi wadami genetycznymi dopóty ja i moja partnerka dzieci nie planujemy. Znam takie przypadki z otoczenia i to jest jedna wielka masakra, ludzie nawet dobrze prosperujący mają r-------e życia na zawsze. A to tylko jedna z odnóg pisowskiego prawa aborcyjnego. Dla nas te tematy są jeszcze ważniejsze niż wywindowane w #!$%@? ceny nieruchomości


Z drugiej strony posiadanie dziecka z wadami genetycznymi jest
  • Odpowiedz
@Defined: Po pierwsze to nasz spadek dzietności jest nagle dramatycznie szybki.
Po drugie poleciał już niżej niż większość krajów zachodnich.

Po trzecie jasne że to zbiór czynników, to że np. ludzie tu dużo pracują też ma znaczenie itd.
Ale zakaz aborcji też jest jednym z nich, i oczywiście przywrócenie kompromisu nie sprawi że nagle dostaniemy dzietność na poziomie 2.1 ale pewnie faktycznie wzrosłaby o to co ostatnio spadło czyli jakieś
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: @emasele:

dopóty nie będzie znowu możliwości abortowania płodu z poważnymi wadami genetycznymi dopóty ja i moja partnerka dzieci nie planujemy.

mirku, można abortować. Wystarczy opinia psychiatry, że to się wiąże z ryzykiem dla matki - wtedy terminacja może spokojnie być wykonana w PL. Poza tym wiele dziewczyn dokonuje
  • Odpowiedz
@user-not-found: chujatam, nikt kto chce mieć dziecko nie myśli o aborcji. Temat zastępczy. A jak urodzisz i samochód przejedzie na drodze to co nie bzikasz, bo moze samochód przejedzie. Skończcie z tymi aborcyjnymi dream teamami. Nikt nie daje jepania normalny o te aborcje, tylko ci co im nie grożą stare baby, albo przegrywensy ultra konseratywne lub ultralewackie, któruych też nikt nie chce.
  • Odpowiedz
pozwalajmy kobietom zabijać swoje dzieci


@Goronco: przecież nie na tym polega aborcja

poza tym zmuszenie ich do wychowywania niechcianych dzieci to super pomysł, wcale nie doprowadzi to do patologii xD
  • Odpowiedz
@Defined: Btw. o czym ty mówisz że ostatnio po pandemii w EU jest jakiś nagły spadek dzietności?
Tak sobie patrzę dane krajów regionie Estonia, Niemcy i w większości wręcz dzietność akurat w ostatnich 2-3 latach wzrosła.
W całej EU też od 2022 rośnie.

Fakt są też kraje gdzie maleje, ale z tego co przeglądam nikt nie ma takiego spadku jak my.
A już niektóre nasze miesięczne dane z dzietnością na
  • Odpowiedz
@Maurelius: zawsze mnie to ciekawiło czemu wy chcecie darmową aborcję a jednocześnie stomatologia jest płatna. Mając powikłania od zęba też może dojść
do np. sepsy/zapalenia mózgu uszkodzenia serca/zgonu itd. Nie mówiąc o problemach z operacjami.¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯

@JuluBobo

Zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci nie mających szans
  • Odpowiedz
@Maurelius: aborcja nie ma znaczącego wpływu na wskaźnik dzietności, a w razie problemów każdy wie że może jej dokonać za granicą. to po prostu kolejny argument aby ochronić swoje ego i wyprzeć ze świadomości jakie są prawdziwe powody.
  • Odpowiedz