Wpis z mikrobloga

Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryzysu:

- podniesienie cen mieszkań,
- jeszcze surowszy zakaz aborcji,
- jeszcze wyższe koszty życia

Im więcej Polaków harujących za grosze, mieszkających w wynajmowanych, 20-metrowych klitkach, tym więcej dzieci powinno się rodzić!

#polska #nieruchomosci
M.....s - Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryz...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k: @Venzey

Liczba urodzeń żywych w całym 2019 - 375 tysięcy
Liczba aborcji w 2019 - 1110

Polska już w 2018 roku z odsetkiem 12 procent była w europejskiej czołówce. Stany Zjednoczone są na poziomie kilku procent. Tymczasem według własnych szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej liczbowo od 2021 do 2024 roku liczba zarabiających "minimalną" urośnie z 1,6 miliona do 3,6 miliona. Na etacie pracuje w Polsce 13,5 miliona osób, czyli minimalną będzie zarabiać 27 proc. Polaków - wylicza Sobolewski w
  • Odpowiedz
@kawalerka15k:

póty nie będzie znowu możliwości abortowania płodu z poważnymi wadami genetycznymi

Możesz oddać dzieciaka do hospicjum

dopóty ja i moja partnerka dzieci nie planujemy

i akurat to cię wstrzymuje od posiadania dzieci? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@MrNobody567

As mentioned earlier, the population in the EU grew from 1 January 2001 until 1 January 2020, then declined during the next two years, before growing again during 2022. The EU’s natural population change (difference between live births and deaths) has however, been negative already since 2012. This is in large part due to the ageing population described earlier in this publication, as well as to the COVID-19 pandemic in
  • Odpowiedz
Znam takie przypadki z otoczenia i to jest jedna wielka masakra, ludzie nawet dobrze prosperujący mają r-------e życia na zawsze. A to tylko jedna z odnóg pisowskiego prawa aborcyjnego. Dla nas te tematy są jeszcze ważniejsze niż wywindowane w #!$%@? ceny nieruchomości


@kawalerka15k:

Po pierwsze - Goronco to prowokator, słynny, nie dyskutujmy tylko podziwiajmy że tyle lat i ludzie dalej to łapią.

Po drugie - zgadzam się w 100%.
  • Odpowiedz
Sprawy typu zakaz aborcji, zwiększenie świadczeń na dzieci czy inne benefity nie sprawią, że nagle wskoczymy na poziom dzietności Egiptu czy Burundi. Z bardzo prostej przyczyny - żyjemy w zupełnie innych społeczeństwach. Prowadzimy zupełnie odmienne życia. U nas konsumpcja, budowanie kariery, majątku. Ludzie się nie trwają w związkach ani w nie za bardzo nie chcą wchodzić.

W krajach z dużą dzietnością czynniki społeczne i kulturowe wymuszają niejako tę dzietność. I nigdy ich
  • Odpowiedz
dopóty nie będzie znowu możliwości abortowania płodu z poważnymi wadami genetycznymi dopóty ja i moja partnerka dzieci nie planujemy


@kawalerka15k: Jestesmy czescia Unii Europejskiej. Jedziesz do Czech i temat zalatwiony, a Czechy sa tak blisko ze z takiego Krakowa czy Wroclawia to jest blizej do Czech niz do Warszawy.

Wiec fizycznie takie mozliwosci sa i to bardzo latwo
  • Odpowiedz
zawsze mnie to ciekawiło czemu wy chcecie darmową aborcję a jednocześnie stomatologia jest płatna.


@C8H10NAO2: No nie wiem, nie każdy jest tak zimnokrwisty jak obromńcy żymcia i ja np. zwyczajnie nie mógłbym spać spokojnie mając dziecko z Downem. Nic dobrego go nie czeka. W przeciwieństwie do piwnicznych obromńców zycia mam znajomych, część z nich ma dzieci, wśród nich kilka chorych do tego stopnia, że życie tego dzieciaka to koszmar.

jednocześnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Filipterka25

Szanse na dziecko kwalifikujące się na jednorazowe 4000+ z uwagi na wady letalne lub bardzo ciężkie to 1,3%, inne powazne wady wymagające w c--j opieki to kolejne procencii.

W waszej szkole było 150 uczniów? Połączyli się wszyscy w parki? To przynajmniej jedno martwe lub ciężko chore dziecko, np. z Downem.

Fakt 1,5% to nie jest mało, ale z drugiej strony.. oznacza to 98,5% rodzi się bez takich wad. Nie wiem
  • Odpowiedz
@Maurelius: Żeby naprawić demografię trzeba wytransferować pieniądze kobiet do mężczyzn, tak jak to działa w Ameryce. Poród kosztuje chyba dwie wypłaty przeciętnego Joe, nie ma płatnego macierzyńskiego itd, więc kobiety wiedzą, że potrzebują mężczyzn żeby przetrwać. A p---------e wage gap między płciami to w ogóle parodia. Mężczyźni powinni zarabiać z racji płci 2 razy więcej niż kobiety, bo wtedy kobiety widziałyby w nas dużą wartość.
  • Odpowiedz