Wpis z mikrobloga

Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryzysu:

- podniesienie cen mieszkań,
- jeszcze surowszy zakaz aborcji,
- jeszcze wyższe koszty życia

Im więcej Polaków harujących za grosze, mieszkających w wynajmowanych, 20-metrowych klitkach, tym więcej dzieci powinno się rodzić!

#polska #nieruchomosci
Maurelius - Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kr...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maurelius: Ceny mieszkań (i sytuacja ekonomiczna) jak najbardziej, natomiast skończ już #!$%@?ć, że to wina kwestii aborcji, bo rzygać już się chce od poziomu naiwności takich ludzi jak ty.
  • Odpowiedz
Fakt 1,5% to nie jest mało, ale z drugiej strony..


@RKN_: 1,3%, nie 1,5%. Dla porównania, stosunek seksualny z nosicielem HIV to 0,08% (szesnaście razy mniej) na zostanie zakażonym...

oznacza to 98,5% rodzi się bez takich
  • Odpowiedz
ta bo jak planujesz dziecko to od razu myslisz o aborcji xD


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Tak, planując ciążę racjonalni ludzie myślą jak będzie wyglądała ciążą, co zrobić w razie W oraz co się w ogóle robi z takim dzieckiem. To coś jak rozważania na jakie studia iść, nie idzie się YOLO na randomowy kierunek (tj. idzie się, jak się jest debilem).
  • Odpowiedz
@Filipterka25:

Bzdura totalna, podstawowa stomatologia i cała medycyna ratunkowa jest darmowa


Fakt dostaniesz medycynę ratunkowa jak już się nadajesz na OIOM ewentualnie leczenie prywatne u
  • Odpowiedz
  • 1
@Filipterka25

Kobiet marzących o zostanie matkami jest mało, facetów koniecznie chcących zostać ojcami jeszcze mniej, większość zostaje rodzicami bo im to w danym momencie obojętne.


Też sądzę że nie jest to pomijalne ryzyko, ale tak samo nie jest pomijanym ryzykiem wypadek samochodowy czy jakikolwiek inny z udziałem dziecka który będzie miał bardzo poważne konsekwencje - ot proza życia

A co to powyższego Twojego stwierdzenia to się nie zgodzę. Większość ludzi chce
  • Odpowiedz
@Goronco nie wiem czy trollujesz, czy jesteś zbyt mocno prawicowy. Sam jestem bliżej prawej strony i uważam, że zanim pis namieszał, prawo aborcyjne było niemal idealne. Zagrożenie życia kobiety, zagrożenie życia dziecka w tym nieuleczalne choroby, ciąża z powodu gwałtu. To, że lewactwo robi sobie jaja z poważnych temtow jak np. gwałt, to już zupełnie inna historia.
  • Odpowiedz
e tak samo nie jest pomijanym ryzykiem wypadek samochodowy


@RKN_: Rząd nie nakazuje wozić dzieci w spawanych z dwóch struclach i bez fotelika. Do tego w takim 2023 roku w wypadkach drogowych zginęło 48 dzieci w wieku do 17 lat, dalsze 1850 zostało rannych (czyli mniej niż 1/3 promila. PROMILA, nie PROCENTA. To jest 1/4 ryzyka, że urodzi się dzieciak łapiący się na 4000+). To i inne wypadki są pomijalne, o ile rodzic nie jest debilem i np. nie wysyła dziecka do pracy w polu.

Większość ludzi chce mieć potomstwo i nie chodzi mi o jakieś moje środowisko a o to że jest to naturalna ludzka potrzeba - przekazanie dalej swoich genów, dorobku i "mądrości"
  • Odpowiedz
@Venzey: Po co powtarzasz te brednie prosto z kacapskich szczujni skrajnej lewicy? Aborcja zagrazajaca zdrowiu kobiety jest w pelni legalna, nie ma zadnych gnijacych plodow. Kto ci placi za takie podle klamanie i co za skonczeni debile ci to plusuja? Jak ty na siebie jestes w stanie patrzec w lustrze?
  • Odpowiedz
prawo aborcyjne było niemal idealne.


@uriel_ck: aborcja na życzenie bez podawania przyczyny to już odbiera idealność?
i tak byłą ona stosowana i jest bo do 12. tygodnia stosuje się tabletki poronne a te można dostać praktycznie od ręki
  • Odpowiedz
  • 0
@Filipterka25

Ale skoro uważasz że to takie ważne by się rodzili mali Polacy to jak wiele ze swojego światopoglądu i dobrobytu jesteś w stanie oddać? Pełną, refundowaną aborcję? Pełną ochronę zatrudnienia ciężarnych (także tych na śmieciówkach)? Pełne finansowanie żłobków ze środków publicznych?


Szczerze to już oswoiłem się z tą myślą że wymieramy i za kilkadziesiąt lat najprawdopodobniej PL będzie smutnym krajem emerytów i rencistów (jak kilka innych w Europie środkowo-wschodniej) i raczej nawet dobry system niewiele tu zmieni - trzebaby zreformować ubezpieczenia społeczne, emerytury a na to nie będzie społecznej zgody.
  • Odpowiedz
Na zachodzie aborcja jest na życzenie i też wymierają.


@Chris_Karczynski: no ale jednak to w naszym kraju jest najgorsza dzietność,

generalnie kobiety decydują się na dzieci coraz później co sprawia, że nie dość, że są większe problemy z zajściem w ciążę (trzeba kasy na terapię) jak i większe problemu z wadami płodu (trzeba aborcję),
u nas ani kasy nie ma a aborcja to zło wcielone więc jak jeszcze dochodzą do
  • Odpowiedz