Wpis z mikrobloga

Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kryzysu:

- podniesienie cen mieszkań,
- jeszcze surowszy zakaz aborcji,
- jeszcze wyższe koszty życia

Im więcej Polaków harujących za grosze, mieszkających w wynajmowanych, 20-metrowych klitkach, tym więcej dzieci powinno się rodzić!

#polska #nieruchomosci
Maurelius - Problemy z dzietnością, zapaść demograficzną? Mój plan na naprawę tego kr...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maurelius: No ale to akurat nie jest nic nowego, że zapaść się pogłębia. Powiem więcej - będzie się pogłębiać bo ten trend jest w zasadzie nieodwracalny.
  • Odpowiedz
@Maurelius:
Jednak piramida finansowa polegajaca na ruchaniu 3 dzieci i więcej żeby móć wypłacać emeryturkę nie pyknie
Będzie smieszno-smutnie za kilkadziesiat lat jak się okaże że na prywatnym koncie zus nic nie ma.
  • Odpowiedz
  • 112
@Goronco:

zabijać dzieci


XD - to po pierwsze

Po drugie - łatwy dostęp do refundowanej i legalnej aborcji znacząco zmniejsza ryzyko poważnych powikłań czy nawet śmierci, do których może dojść przy zagrożonych ciążach. Kobieta nie obawia się wtedy o swoje zdrowie przy planowaniu potomstwa, ponieważ wie, że może liczyć na PEŁNĄ pomoc państwowej ochrony zdrowia.
  • Odpowiedz
Tak, pozwalajmy kobietom zabijać swoje dzieci - wtedy na pewno dzietność się polepszy xD


@Goronco: raczej kobiety boją się zachodzić w ciąże bo mogą wystąpić przykładowo jakieś komplikacje gdzie płód umrze po miesiącu, będzie gnić w łonie i zatruwać kobiete od środka prowadząc do jej śmierci i nie będzie mogła legalnie wykonać aborcji tylko czekać na śmierć
  • Odpowiedz
@kawalerka15k

dopóty nie będzie znowu możliwości abortowania płodu z poważnymi wadami genetycznymi dopóty ja i moja partnerka dzieci nie planujemy


Ale łaska xD
Ja z kolei zgodzę się na wprowadzenie aborcji, czyli przyzwolenie dla kobiet na ruchanie się z każdym bez ŻADNYCH konsekwencji pod jednym
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: jeżeli na prawdę chciałbyś mieć potomstwo to już dawno byś się na nie zdecydował. Jeżeli (odpukać!) coś z płodem okazałoby się nie tak to zawsze można udać się do naszych sąsiadów na zabieg (to nie jest mega koszt dla pracujacej pary).
  • Odpowiedz
@tumbleweed91: > jeżeli na prawdę chciałbyś mieć potomstwo to już dawno byś się na nie zdecydował.
Takich ludzi jak ja jest wiele. Pojedyncze czynniki decydują, że decyzję o dzieciach się odkłada w przyszłość i tak dalej i tak dalej, górka czynników się piętrzy i mamy TFR zbliżający się do 1.0 :)

PS ja to akurat jestem jeszcze gówniarz, ledwo studia skończyłem. Mam nadzieję że w ciągu 5 lat coś się
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: jako starszy kolega mogę Ci doradzić, żeby nie oglądać się na wszystkich i wszystko dookoła bo nigdy nie będzie idealnych warunków - ważne, żeby znaleźć samemu sposób żeby te warunki jakoś stworzyć. Za 30 lat usprawiedliwianie swojej decyzji o nie założeniu rodziny ("bo PIS/PO wtedy to i tamto..." ) nie przyniesie Ci zapewne ulgi, a może nawet będzie źródłem pretensji do samego siebie.
  • Odpowiedz
@Maurelius: W całej Europie spada dzietność, ale wykopki jak zawsze copeują, że to przez zakaz aborcji. Tak na pewno przez zakaz aborcji nie chcesz mieć dziecieci, a nie po prostu przez wygodę i rozrywki, które ten świat i internet oferuje.
  • Odpowiedz
raczej kobiety boją się zachodzić w ciąże bo mogą wystąpić przykładowo jakieś komplikacje gdzie płód umrze po miesiącu, będzie gnić w łonie i zatruwać kobiete od środka prowadząc do jej śmierci i nie będzie mogła legalnie wykonać aborcji tylko czekać na śmierć


@Venzey: no i ciekawe ile jest takich przypadkówxD Bo sracie takim tekstem jakby co druga miała taki problemxD
  • Odpowiedz
raczej kobiety boją się zachodzić w ciąże bo mogą wystąpić przykładowo jakieś komplikacje gdzie płód umrze po miesiącu, będzie gnić w łonie i zatruwać kobiete od środka prowadząc do jej śmierci i nie będzie mogła legalnie wykonać aborcji tylko czekać na śmierć


@Venzey: Co za bzdury. W momencie obumarcia ciąży stwarza ona realne zagrożenie życia matki i zostanie wywołany poród martwego płodu. I jakiej aborcji martwego płodu, co ty za
  • Odpowiedz