Wpis z mikrobloga

Macie jakieś rady na pracowanie z debilami w zespole? #!$%@?, mam już dość uczenia tych noobów podstaw, jeszcze #!$%@? chatgpt jest a ci debile nawet najprostszych rzeczy nie potrafią sami znaleźć. I musisz się bujać z takimi w zespole, bo niestety zwolnienie ich nie wchodzi w grę. Macie jakieś sposoby jak radzić sobie na co dzień z takimi bo już nie wytrzymuje.

#pracbaza #it #programista15k
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@pearl_jamik: bądź mniej pomocny, odpowiadaj zdawkowo, odsyłaj do dokumentacji z tekstem "przecież tu wszystko masz". Nadal będą jacy są, ale znajdą sobie kogoś innego do trucia mu dupy
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: Takim świeżakom <2-3 lat expo można wybaczyć. Ale kiedyś trafiłem na "seniora" który miał 8 lat exp i musiałem tłumaczyć naprawde podstawowe rzeczy. powiedziałem że sie powinien wstydzić ze nie zna tego to doniósł na mnie do managera że poczuł się urażony
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: Trafiłem do takiej firmy gdzie naprawdę absolutnie ludzie nie potrafią kodować, a tech lead na moje pytanie, czemu w projekcie nie ma liquibase albo flyway (Dla nie javowców - służy to do zarządzania strukturą bazy danych, migracji danych itd. imo absolutnie niezbędne, bo teraz baza sama się generuje i zmienia na podstawie encji.) powiedział, że on nie chcę na siłę wciskać ludziom technologii, której nie znają xDDDDDD
Jedyne rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 6
@wstanczyk: jakby chciał być płaconym za uczenie innych, to bym sobie szkolenia robił chłopie i trzepał hajs. Problem bo nie potrafią podstawowych rzeczy znaleźć sami, a nawet jak im wytłumaczysz, to i tak potem pytają o to samo. Więc jest to problem. Ja rozumiem raz, dwa spytać po reasearchu, ale ci debile nic sami nie umieją zrobić niestety.
  • Odpowiedz
jakby chciał być płaconym za uczenie innych, to bym sobie szkolenia robił chłopie i trzepał hajs


@pearl_jamik: polska język trudna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To zupełnie normalna sprawa, że w pracy ludzie pracują w zespole, pomagają sobie i przekazują zdobytą wiedzę. Każdy kiedyś zaczynał, a nawet wyszukiwania informacji można nauczyć. Problemem w IT to są zawsze takie buce, co im korona z głowy spadnie, jak ci
  • Odpowiedz
Problem bo nie potrafią podstawowych rzeczy znaleźć sami, a nawet jak im wytłumaczysz, to i tak potem pytają o to samo. Więc jest to problem. Ja rozumiem raz, dwa spytać po reasearchu, ale ci debile nic sami nie umieją zrobić niestety.


@pearl_jamik: Nigdy nie pracowałem z osobami które nie potrafią znaleźć podstawowych rzeczy za to wielokrotnie pracowałem z ludzkimi którzy nie potrafili wytłumaczyć najprostszych rzeczy. Reagowali złością bo nie rozumieli
  • Odpowiedz
  • 201
@pearl_jamik: nikt ci nie karze im pomagać, możesz się wyłączyć na pół dnia i potem odpisać, że pracowałeś nad taskiem i czy już znaleźli rozwiązanie. Nigdy nie spotkałem ludzi, którzy nie umieli sami kombinować, natomiast spotkałem wiele frustratów w tej branży, którzy są przekonani o swojej zajebistosci i przy okazji toksyczni, co potwierdzają powyższe komentarze. A IT to praca zespołowa.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: To co mówisz to częściowo prawda, natomiast oczekuję, że jak pracuję z kimś kto programuje od 4 lat to wie jakieś podstawy, i nie pisze kodu w stylu optional.isPresent ? optional.get() : "dupa" xDDD
Czasami ktoś po prostu przekracza wszelkie granice i uczenie go w trakcie pracy to był by cały etat
  • Odpowiedz
  • 3
@pearl_jamik: tak jak zbiz napisal, jezeli to seniorzy albo twoj lub wyzszy grade to olej.
Jezeli juniorzy stazysci to badz troche wyrozumialy.
Moze powiedz ze chcesz uczestniczyc w rekrutacji?
A zeby tak doglebnie zrozumiec temat i otworzyc oczy jak to dziala polecam ci przeczytac atlas zbuntowany Ayn Rand
  • Odpowiedz
To co mówisz to częściowo prawda, natomiast oczekuję, że jak pracuję z kimś kto programuje od 4 lat to wie jakieś podstawy,


@KokorokoMan: To jest niezbyt trafione myślenie, pokazujące raczej że ten irytujący się sam zbyt dużego doświadczenia nie ma. Po pierwsze - to nie twoja brocha oceniać kompetencje pracowników. Po drugie, nie da się w IT być specjalistą od wszystkiego i zawsze ktoś może nie wiedzieć akurat tego, w
  • Odpowiedz
  • 2
Nigdy nie pracowałem z osobami które nie potrafią znaleźć podstawowych rzeczy


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: ja takich mam, ameby z "doświadczeniem zawodowym" dłuższym niż moje. Nie wiem jak długie ale przynajmniej dekada a z podstawami podstaw jest problem, a dalej jest jeszcze gorzej. W tym co robią są niesamowicie kiepscy, a na żadną nową technologię nie ma najmniejszych szans bo są amebami.

A w czym problem? Nie płacą ci za ten czas, w którym pomagasz innym, czy tak po prostu buc jesteś?
  • Odpowiedz