@Fikster: nikt nie miałby problemu, gdyby karetka wjechała na chodnik, żeby kogoś uratować. Jest natomiast problem z Baranami, którzy muszą jechać po chodniku, żeby zaparkować jak najbliżej, bo nie chce im się d--y ruszyć, żeby stanąć legalnie i przejść kilka metrów
@MiedzygalaktycznyMors: Dominacja jednej grupy w statystykach, gdy stanowi ona ogromną większość społeczeństwa, jest czystą matematyką, a nie dowodem na jakąś "płeć przemocy".
Mam 17k kredytu 900zł rata na 2 lata i 18k w ETF na IKE (co miesiąc 300 pln). Lepiej normalnie spłacać kredo I dalej 3 stówki miesięcznie w giełdę czy spłacić od buta kredyty i ładować potem te 9 stówek w sp500 od nowa?
Pamiętam jak w podstawówce miałem w klasie takiego przegrywa - grubaska, to wuefista lubił z niego cisnąć bekę. Raz biegaliśmy na kilometr, oczywiście przybiegł ostatni, to wuefista go pyta, czy się czołgał zamiast biegać. A potem, żeby pokazał wszystkim jak biega, bo to niemożliwe, żeby tak wolno. I kazał mu przebiec przed nami kilkadziesiąt metrów, a każdy wtedy miał bekę xD
@uj_do_upy: Super, że masz takie wysokie wymagania co do dzieciaków w podstawówce. Następnym krokiem będzie pewnie wymaganie od nich prowadzenia domowego budżetu i płacenia podatków? To, że dziecko nie jest 'świadome' w kwestii diety, to nie wina dziecka, tylko rodziców
Skoro wiedzą, że Smileye wychodzą z jaskiń, mogli wejścia zabudować drzwiami i powiesić na nich amulety, żeby nie weszły bez zaproszenia #from #stamtad
Ej to kiedy ta odpowiedź, bo przecież chyba nie pozwolicie zeby wam ukraina bezkarnie ostrzeliwala region moskiewski? Znowu wystrzelicie pustego oresznika zeby udawac ze cos mozecie? xD
Do wzięcia kredytu hipotecznego na te 20-30 lat to trzeba mieć silną psychikę. Najpierw załatw sobie porządną pracę, potem wybiegaj umowę na czas nieokreślony, a bank w nagrodę przygotuje chomąto. No i potem się zaczyna wyścig nadgodzin, znoszenia mobbingu, nadpłacania ratek aby zmniejszać bandycką lichwę odsetek, widzę to po swoim kołchozie, tzn kilka rozmów o życiu i już wiesz, kto ma jakie zobowiązania, zdradza ich nawet podejście do przełożonych czy kierownictwa. Ten
@Purson666:To, że znasz kilku rzemieślników, którzy trzepią hajs, nie oznacza, że każdy właściciel budki z kebabem czy mechanik kupuje mieszkania za gotówkę. Statystyki są nieubłagane, większość małych biznesów pada w ciągu pierwszych lat pod ciężarem ZUS-u, podatków i rosnących kosztów najmu. Pisanie, że sukces to kwestia pozbycia się ograniczających przekonań, to skrajne uproszczenie. Pomijasz bariery wejścia, dostęp do kapitału na start i zwykły łut szczęścia. Prowadzenie biznesu, to brutalna walka
@Purson666 to co piszesz, brzmi fajnie na papierze, ale w realu tak kolorowo nie jest. Myślisz, że wystarczy dwa dni poklikać w ChatGPT i nagle Twoja wizja biznesu zjada konkurencję? Gdyby to było takie proste, to każdy właściciel budki z jedzeniem byłby milionerem, a przecież widzimy, ile takich punktów zamyka się po paru miesiącach. Pisanie, że na start wystarczy kilkaset złotych, to bajka, bo same opłaty, prąd dla firm (który jest
@piotrek39: ja mam dom bez kredytu (spadek) ale rozumiem, że nie każdy ma taki luksus i nie potępiam kredytu hipotecznego, bo uważam, że własne mieszkanie dla rodziny, to nie jest wygórowane marzenie i nie każdy musi prowadzić biznes i kupować mieszkania za gotówkę, żeby je spełnić.
Gdyby nie dom po dziadkach, to sam brałbym taki kredyt
@Frygus96: oczywiście, że można W każdej sytuacji jest klika wyjść. Tutaj można: 1.Wziąść kredyt 2.Wynajmować i odkładać kasę na zakup za gotówkę 3. Liczyć, że dostanie się w spadku (w
@Cyberdyne: To, że większość milionerów nie urodziła się milionerami, nie oznacza, że każdy ambitny rzemieślnik skończy z apartamentem za gotówkę. Statystyki są nieubłaganie, większość małych firm w Polsce upada w ciągu pierwszych dwóch lat nie przez brak ambicji, ale przez koszty stałe, zatory płatnicze i nasycenie rynku. Przerażające jest założenie, że prawo do własnego dachu nad głową bez pętli na 30 lat powinni mieć tylko wybitni przedsiębiorcy i milionerzy. Godne
14 dni bez alkoholu, głowa uwolniona od ciągłego chcę.
Polecam ten stan i trzymam kciuki za każdego któremu