Wpis z mikrobloga

jak tam wykopki nowego aliena oceniaja?

film dosc bezpieczny z malymi twistami, ale chyba czegos takiego bylo trzeba po ostatnich 2 ktore byly bardziej hit or miss. zrealizowany audiowizualnie zajebiscie, niektore kadry czy praca kamery to mistworzstwo. kilka glupot niestety i dziur logicznych co lekko obniza ocene (zastanawiam sie jak oni robiac film tego nie widza, nie pomysla zeby to zmienic itd, czasami to #!$%@? do zmiany niskim lub zerowym kosztem). spora ilosc fajnych kili, gore, juchy. imo daje wyzej niz a3/a4 czyli zaraz po a2, prometeusze traktuje jako osobne filmy (chociaz ten jest lepszy niz imo covenant majacy juz problemy z tozsamoscia + totalnie debilna zaloge (again)).

overall na chlodno 7.5-8/10, na pewno w kinie warto zobaczyc.

#alien #filmy #kino
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@z-a-k: naciągane 8/10 na zachętę, świetnie się bawiłem, mało głupot w porównaniu do dwóch ostatnich tworów Scotta, ale to trochę taki greats hits wszystkich części, żeby zapoznać nowe pokolenia z wszystkim co najlepsze w tym uniwersum
  • Odpowiedz
jak tam wykopki nowego aliena oceniaja?


@z-a-k: Jak dla mnie dobry, ale do tych najlepszych troche jednak mu brakuje. Ode mnie takie 7/10, ale to tylko dlatego, ze lubie te serie, tak to by bylo pewnie z punkcik nizej.
  • Odpowiedz
  • 1
@pekas: glupot i slabych momentow jest tam niestety cala masa, wypracowanie mozna napisac:

- zerowe rozwiniecie charow, nawet minimalne - no jest zero totalne. masz kiczowata scene z przedluzeniem czasu pracy dla rain (really, podchodzi do okienka i godziny wskoczyly na 5 lat wiecej, ja #!$%@? xd), pozniej scena z dzieciakami gdzie juz ustalaja ze leca na stacje i cyk - nie wiadomo skad biora statek i leca sobie z planety, nie zatrzymywani przez nikogo z wayland, zadnych komunikatow na radio nawet, nic, zajebista kolonia xd
- niewykorzystana sama stacja romulus ktorej nazwa zadaje sie nie miec specjalnie wiekszego glebszego znaczenia,
- na chlodno to masz wrazenie ze film sie rozgrywa w 2 korytarzach, 2 pomieszczeniach + hangar na koncu - pod tym wzgledem widac ze zabraklo budzetu (film poczatkowo celowal w streaming), na szczescie to co jest wyglada niezle, chociaz przy kolejnych podejsciach widac to dosc mocno, w a2 miales wrazenie calej kolonii, podobnie a3 czy a4
- android z mimika i gra aktorska ala uposledzony autystyczny 10 latek, andy to imo totalnie najslabsza rzecz w tym filmie. reaguje na dostanie liscia (powinien stac nieruchomo), mine ma srajacego psa, jakby mial sie rozplakac zaraz - jak dla mnie
  • Odpowiedz