Wpis z mikrobloga

Hej, przyszedł mi do głowy taki pomysł...Co powiedzielibyście na męskie przedszkole prowadzone wyłącznie przez mężczyzn i przyjmujące tylko chłopców? Wiem, że brzmi to nietypowo, ale może to jest strzał w dziesiątkę #biznes #dzieci #przedszkole
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie chłopcy mogliby rozwijać się w atmosferze, która skupia się na męskich wartościach – większy nacisk na sport, na sztuki walki, na aktywność fizyczną, na siedzenie sobie w lesie, a mniej na emocjonalne podejście, które często dominuje w tradycyjnych placówkach prowadzonych głównie przez kobiety. Wiadomo, że w wielu domach brakuje ojców, a męskie towarzystwo mogłoby być zbawienne dla psychiki młodych chłopców którzy przestaną być eksponowani na typowo kobiecą histerię pod postacią nauczycielek. Taki męski wzorzec, już na tak wczesnym etapie życia, mógłby pomóc w budowaniu pewności siebie i kształtowaniu zdrowej męskości.

Oczywiście, byłby to duży wyzwanie – w końcu mężczyzn na pedagogice jest naprawdę mało, a znaleźć odpowiednio wykwalifikowaną kadrę nie byłoby łatwo. Ale kto wie? Może właśnie taki model przedszkola byłby odpowiedzią na wiele współczesnych problemów z wychowaniem młodych chłopców? Może to byłaby szansa na to, żeby rozwijać w nich silne, męskie cechy, które tak często są dziś niedoceniane.

Jak myślicie, czy taki biznes miałby rację bytu? Oddalibyście swoje dziecko do takiego przedszkola? #wojnaplci #redpill #pieklomezczyzn
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sameowoce: jak znajdę faceta i męską kadrę z wykształceniem które umie się zajmować dziećmi, a także jak ktoś uwierzy i wyłoży trochę, czyli nieprędko albo chyba nigdy pozdarawiam
  • Odpowiedz
@KingaM: Syn chodzi do szkoły leśnej, gdzie uczą sie właśnie rozpalania ognia, robienia swoich zabawek, robią swoje miecze, budują jaskinie, bawią się w Ninja. Polecam :)
  • Odpowiedz
@KingaM:

Oczywiście, byłby to duży wyzwanie – w końcu mężczyzn na pedagogice jest naprawdę mało


No jak przedszkole zatrudnialoby kogos na prawde wyksztalconego i ogarnietego to juz bylby bardzo duzy plus. Moja ciocia po zawodowce na profilu fryzjer dostala prace jako przedszkolanka w wieku 58 lat bez zadnego doswiadczenia.
  • Odpowiedz